квіт
18
2012

Звіт міського голови про роботу виконкому міської ради за 2011 рік

Статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено звіт міського голови про роботу виконавчого комітету.

Головним завданням над яким працює виконавчий комітет міської ради, є максимальна реалізація інтересів міської громади в реальних політичних, економічних та соціальних умовах, в межах Конституції та законів України.

Основною формою роботи виконавчого комітету є його засідання. Виконавчий комітет міської ради організовує свою роботу на підставі планів. В план роботи виконавчого комітету включається перелік питань, які визначають життєдіяльність міста, та список відповідальних за підготовку проектів рішень. Регламентом роботи виконавчого комітету передбачається одне засідання виконавчого комітету на місяць, яке проводиться у 3-й четвер кожного місяця. В разі необхідності можуть бути проведені позапланові засідання.

За час, що минув, основними завданнями виконком вбачав у виконанні власних рішень, в реалізації прийнятих програм, в розв’язанні проблемних питань, що стосувалися міста.

За звітний період було проведено 17 засідань виконкому, на яких прийнято 720 рішень, з них 299 рішень по виконанню делегованих повноважень.

Принципи та порядок діяльності виконавчого комітету міської ради визначені його Регламентом, який затверджений рішенням від 23.11.2010 № 260-1).

На засіданнях виконкому розглядалися питання:

• Щоквартально підводилися підсумки виконання програми економічного і соціального розвитку та бюджету міста.

• Про заходи по підготовці до роботи об'єктів ЖКГ, дошкільних та позашкільних навчальних закладів до опалювального сезону та стан їх виконання.

• Про стан вулично-дорожньої мережі в м. Гадячі.

• Про стан підготовки місць масового відпочинку до літнього сезону 2011 року.

• Про затвердження комплексних заходів по санітарній очистці та благоустрою міста.

• Про організацію літнього відпочинку дітей та стан харчування в ДНЗ міста.

• Про роботу опікунської ради.

• Про стан та роботу позашкільної освіти в місті.

• Про роботу із зверненнями громадян,що надійшли до виконкому міської ради.

• інші

Слухалися звіти:

 Про справляння плати за землю та укладання договорів оренди земельних ділянок (звіт спеціаліста І категорії з земельних питань Бакути В.П.).

 Про роботу адміністративної комісії, про претензійно-позовну діяльність міськвиконкому (звіт спеціаліста І категорії з юридичних питань Максименка П.І.)

 Про вжиття заходів з контролю за провадженням торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення в місті (спеціаліст І категорії Миколенко Л.А)

В порядку контролю розглядалися слідуючі питання:

 Про виконання міської програми поводження з твердими побутовими відходами.

 Про виконання міської Програми розвитку культури та мистецтва на 2007-2010 роки.

 Про виконання заходів з питань зміцнення моральності та здорового способу життя громадян.

Крім того на засіданнях виконкому розглядалися питання постановки на чергу для отримання житла, видачі ордерів, встановлення тарифів щодо оплати комунальних послуг, які надаються підприємствами і організаціями комунальної власності територіальної громади міста, затвердження Статутів навчально-виховних закладів та охорони здоров'я, кооперативів. Приймалися рішення про оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна незалежно від форм власності, про реєстрацію колективних договорів і угод підприємств, установ та організацій розташованих на території міста. Надавалися дозволи на будівництво, добудову, реконструкцію існуючих об'єктів, присвоювалися поштові адреси. Надавалися дозволи на відкриття торгівельних точок, їх поновлення та затвердження режиму роботи. Розглядалися питання про надання матеріальної допомоги та виділення коштів на проведення різних заходів,інші рішення.

Відповідно до наданих повноважень міським головою видано 43 розпорядження з кадрових питань та 602 з питань основної діяльності всього-645.

Розпорядження видавалися в основному по фінансових питаннях. Це надання матеріальної допомоги малозабезпеченим жителям міста, допомоги на поховання непрацюючих громадян, виділення коштів на різноманітні культурно та спортивно-масові заходи, на участь обдарованих дітей в районних олімпіадах, конкурсах, спортивних турнірах і змаганнях та інше.

Крім того, видавалися розпорядження про надання дозволів на спиляння дерев, про створення комісій для розгляду скарг та вирішення різних питань.

До виконкому міської ради за 2011 рік надійшло 3232 документів, що на 237 більше ніж за звітній період минулого року, в тому числі:

 листів різних організацій – 1553;

 заяви громадян з різних питань – 1384;

 звернень громадян про надання матеріальної допомоги – 215;

 80 заяв по особовому складу.

Міськвиконкомом проводилася робота по видачі довідок:

• про склад сім'ї та місце проживання 4101 шт.

• інші довідки 318 шт.

Всього видано довідок 4419 шт.

Одним із основних напрямків діяльності Гадяцької міської ради, виконавчого комітету є забезпечення реалізації конституційного права громадян на звернення, відновлення порушених прав і їх законних інтересів. Протягом 2011 року робота із зверненнями громадян в міськвиконкомі проводилася відповідно до Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

Всього за 2011 рік до виконкому міської ради надійшло 478 звернень, з них письмових-287. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість звернень зменшилась на 9.

На особистому прийомі побувало 191 особа. Найбільшу частку з порушених питань становлять питання соціального захисту населення -55% , комунального господарства -26% (питання ремонту та експлуатації будинків,комунальних мереж; благоустрою території міста; будівництва та ремонту міських доріг; водо- забезпечення,теплопостачання); забезпечення житлом-3%; забезпечення законності та правопорядку – (3%; інші - 12%. Надійшло 34 колективних звернень громадян, в яких порушуються питання відновлення водопостачання, ремонту доріг, забезпечення вуличного освітлення. В порівняння з відповідним періодом минулого року кількість звернень зменшилась на 14. Протягом звітного періоду надійшло три повторних звернень.

Близько 62% від загальної кількості звернень вирішено позитивно, 37%- надані роз’яснення,1%-відмовлено.

Протягом 2011 року звернень громадян до органів вищого рівня надійшло 32 (2010 рік -31).

- до районної державної адміністрації 22

- до обласної державної адміністрації 1

- до районної ради 2

- до обласної ради 2

- до Адміністрації Президента 4

- до Міністерства ЖКГ 1

- до Народного депутата Кармазіна 1

Для вирішення пропозицій, критичних зауважень та скарг громадян в міськвиконкомі проведено 7 виробничих нарад.

Щоп'ятниці з 14-00 до 16-00 працює постійно діюча пряма телефонна лінія,по якій надійшло 1 звернення про відновлення роботи радіо.

Запроваджено особисте звітування про роботу зі зверненнями громадян керівників комунальних підприємств міста перед міським головою: заслухано звіти директорів КПТГ «Гадячтеплоенерго», МКП «Комунсервіс», начальників Гадяцького ВУЖКГ та КП «Гадяч-житло»

Щомісячно публікуються оголошення про функціонування постійно діючої телефонної лінії. Підсумки роботи із зверненнями громадян опубліковано в газеті « Гадяцький вісник».

З метою надання правової допомоги населенню при міськвиконкомі працює громадська приймальня. Протягом 2011 року до громадської приймальні звернулося 105 громадян.

Міськвиконком спрямовує свою діяльність на посилення виконавської дисципліни і підвищення відповідальності керівних працівників та посадових осіб за виконанням Законів України, актів та доручень Президента України і Кабінету Міністрів України, розпоряджень та доручень голів обласної та районної державних адміністрацій та власних рішень і розпоряджень на усунення випадків неякісного та несвоєчасного виконання документів.

Стан виконавської дисципліни та організації виконання завдань, визначених законодавством України розглядається на засіданнях виконкому міської ради двічі на рік (січень, липень) за підсумками яких приймаються відповідні рішення. У виконкомі міської ради ведеться контроль за виконанням документів, що перебувають на контролі. Це, зокрема, розпорядження і доручення керівництва облдержадміністрації, райдержадміністрації, власні рішення.

В 2011 року на контролі перебувало :

- розпорядження голови районної державної адміністрації - 21

- розпорядження голови обласної державної адміністрації - 1

- доручень голови обласної державної адміністрації - 1

- доручень голови районної державної адміністрації - 9

- депутатських звернень - 11

Відсутні випадки невиконання документів вищестоящих органів.

На виконання повноважень у галузі бюджету і цін (ст.28) виконавчий комітет міської ради забезпечував виконання міського бюджету в 2011 році.

В 2011 році доходи міського бюджету виконані на 97,96%. При плані з внесеними змінами в сумі 11451300 грн. надійшло доходів загального фонду в сумі 11218215 грн.,

Для забезпечення фінансування ДНЗ в повному обсязі протягом 2011 року було збільшено дохідну та видаткову частину загального фонду міського бюджету на потреби дошкільних та позашкільних установ, що фінансуються з міського бюджету за рахунок перевиконання доходів в сумі 1404,0 тис.грн.

З них направлено на забезпечення фінансування захищених статтей :

- на виплату заробітної плати з нарахуваннями, збільшено асигнування на 728,1 тис.грн.:

- на продукти харчування – 307,0 тис.грн.:

- на оплату енергоносіїв – 289,2 тис.грн.:

- видатки на відрядження - 2,9 тис.грн.

Решта: поточний ремонт систем опалення дитячих садків – 50,0 тис.грн., та 26,8 тис.грн. – миючі засоби, пральний порошок, тощо.

За рахунок коштів спеціального фонду міського бюджету на дошкільні навчальні заклади міста виділено понад 76000 грн., що в свою чергу дало змогу поліпшити їх матеріально – технічну базу:

• на придбання морозильної камери в ДНЗ «Веснянка» - 4,2 тис.грн.

• для придбання холодильника для ДНЗ «Первоцвіт» - 5,6 тис.грн.

• для придбання пральної машини для ДНЗ «Сонечко» - 4,6 тис.грн.

• Для придбання килима в ДНЗ «Дзвіночок» -2,2 тис.грн.

• На будівництво паркану біля ДНЗ «Берізка» - 16,1 тис.грн.

провести відповідні роботи по поточного ремонту в ДНЗ №2,6,8,10 на суму 54,8 тис.грн.

Міською радою постійно надається фінансова підтримка Гадяцькому виробничому управлінню житлово-комунального господарства, МКП «Комунсервіс», які є підприємствами комунальної власності міста.

4,9 тис.грн.- ремонт електродвигуна фекального насосу КНС;

5,2 тис.грн. для придбання фекального насоса;

3,1 тис.грн. для придбання хімреактивів.

З екологічного фонду міського бюджету виділено кошти для придбання двох мотокос на суму 12,0 тис.грн. та бензопили на суму 10600 грн. для МКП «Комунсервіс». Крім цього для проведення робіт по упорядкуванню сміттєзвалища використано екологічних коштів на загальну суму 17990 грн., 3650 для придбання урн.

За рахунок коштів міського бюджету на суму 256,0 тис.грн. проведено капітальний ремонт покрівлі житлових будинків:

по вул.К.Маркса 31, вул.Леніна 1, Леніна,3 - 150,9 тис.грн.;

капітальний ремонт м'якої покрівлі по житлових будинках - 105,1 тис.грн. (Гагаріна,88,84,41;вул.50р.Жовтня13,43,11а,23,12,56,100,19,39;вул.Воровського 9;вул.Шевченка,36,32,38,11; вул.Швидкого,3,5,7,11; вул. Тельмана 14а,14б,12,18а; Гетьманська 62,45;Вокзальна 21;Драгоманова 22.

На благоустрій міста в 2011 році із загального фонду міського бюджету виділено коштів в сумі 1749,276 тис. грн. Благоустрій території міста включає в себе не лише санітарний та технічний стан вулиць, до благоустрою також відноситься і освітлення вулиць. На освітлення вулиць міста за 2011 рік використано бюджетних коштів в сумі 274,9 тис. грн., на поточний ремонт вуличного освітлення використано 51,8 тис.грн.

Кількість приладів обліку електричної енергії в місті, яка споживається системами зовнішнього освітлення, 17 шт. Кількість світлоточок всього -361, в тому числі автономних світильників -77 шт. Приладів диференційного обліку електричної енергії - 3 шт.

Протягом 2011 року міськвиконкомом було встановлено світильники зовнішнього освітлення меморіалу «Землякам, які пройшли горнило Чорнобиля» (7993 грн).

В зв’язку з відсутністю коштів в міському бюджеті, недостатнім фінансуванням МКП «Комунсервіс», який виконує роботи по благоустрою міста, назріла проблема реконструкції зовнішнього освітлення та реконструкція існуючих систем зовнішнього освітлення в місті. Дана реконструкція зовнішнього освітлення міста Гадяча направлена на значне зменшення бюджетних витрат, в тому числі споживання електроенергії за рахунок зниження встановленої потужності та використання двохтарифних приладів обліку спожитої енергії.

Слід зазначити, що міськвиконкомом розроблений план заходів по економії електроенергії в системі вуличного освітлення міста на 2012 рік:

• Встановлення електромеханічних таймерів у ввідно- розподільчих щитах управління освітленням, що дасть змогу в ручному режимі керувати освітленням;

• Заміна ламп 250 та 500 Вт в одиночних без облікових світильниках на енергозберігаючі 65 Вт.

• Введення в дію двохтарифних лічильників.

Виконавчим комітетом міської ради приділяється значна увага санітарній очистці та благоустрою міста. В період весняного прибирання, виконавчим комітетом розглядалося питання благоустрою та санітарної очистки міста, рішенням якого визначено місячник загальноміського весняного прибирання, зобов’язано керівників підприємств, установ та організацій міста усіх форм власності, суб’єктів підприємницької діяльності забезпечити санітарну очистку власних і закріплених територій та надалі утримувати їх в належному стані.

В нашому місті, як і в державі, основною проблемою є стан дорожнього покриття вулиць. У 2011 році в зв’язку із зміною Податкового кодексу, відмінено податок з власників транспортних засобів, який був основним джерелом для фінансування капітального ремонту доріг міста. Передбачалось, що ці роботи будуть виконуватись за рахунок державних субвенцій. Розпорядником коштів з поточного ремонту доріг міста у 2011 році було управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації. Протягом 2011 року на капітальний ремонт вулиць та доріг виділено 1908 тис. грн. За ці кошти проведено капремонт наступних вулиць:

1. вул. Тельмана - 300 тис. грн.

2. вул. Лохвицька - 300 тис. грн.

3. вул. 50р. Жовтня - 300 тис. грн.

4. пров. Лохвицький - 220 тис. грн.

5. вул. 10-річчя Конституції - 300 тис. грн.

6. вул. Леніна - 300 тис. грн.

7. вул. Гагаріна -188 тис. грн.

На ямковий ремонт вулиць міста з міського бюджету виділено 274 тис. грн. Ці кошти використано на вулиці:

1. вул. Першотравнева - 131тис.грн.

2. вул. Тельмана - 50 тис. грн.

3. вул. Драгоманова - 20 тис. грн.

4. вул. С. Білохи - 20 тис. грн..

5. вул. Чапаєва - 30 тис. грн.

6. вул. Шевченка - 5 тис. грн..

7. пл.Соборна - 5 тис. грн.

Організовано односторонній рух транспорту по вул. Шевченка. Встановлено 15 відповідних знаків та витрачено коштів на їх придбання 5,1тис. грн. Для регулювання руху автотранспорту на перехресті вулиць Драгоманова та 50 років Жовтня відновлено роботу світлофора та встановлено 4 відповідних знаки, на що витрачено коштів 1,2 тис.грн. За рахунок спеціальних коштів міського бюджету виготовлено проект, проведено його експертизу та встановлено світлофор на перехресті вулиць Лохвицька -Тельмана на суму 41,6 тис.грн.

На основних перехрестях вулиць міста встановлено інформаційні знаки (покажчики напрямів руху). Виділено кошти в сумі 3,6 тис. грн. для придбання аншлагів та встановлення їх на вулицях та провулках міста, на яких вони частково або повністю відсутні.

Враховуючи нагальну потребу в будівництві громадської вбиральні на території міста, на виконання програми соціально-економічного розвитку міста, виконавчим комітетом було виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво громадської вбиральні та виконані відповідні будівельні роботи. На даний час роботи завершені. Вартість будівництва становить 212 тис.грн. За рахунок коштів бюджету розвитку міста в 2011 році продовжувались роботи по будівництву Краєзнавчого музею, виконано робіт на загальну суму 467830 грн.

Протягом 2011 року рішенням виконавчого комітету на квартирний облік прийнято 2 чол. Станом на 01 січня 2012 року на квартирному обліку в міській раді перебуває 612 сімей, які потребують поліпшення житлових умов, в тому числі 133 громадян, що користуються правом першочергового отримання житла та 24 особи, які користуються правом позачергового отримання житла. Видано 3 ордера на заселення жилої площі.

Для вирішення в установленому порядку опіки і піклування та виконання дорадчих функцій, рішенням виконкому міської ради створено опікунську раду, затверджено її склад. За звітний період прийнято 20 рішень про надання дозволу батькам при вчинені правочинів з нерухомим майном, право власності на яке або право користування яким мають неповнолітні чи малолітні діти.

У центрі уваги виконавчого комітету постійно перебували питання соціального захисту жителів міста. Проводяться обстеження житлово-побутових умов проживання інвалідів, малозабезпечених сімей та інших категорій населення. В 2011 році надано матеріальної допомоги на лікування 200 особам на суму 18310 грн., 15 особам виділено грошову допомогу на поховання безробітних та бездомних на суму 5700 грн., 4 громадянам надано матеріальну допомогу, які постраждали від пожежі – 1000 грн.

Соціальний захист у місті Гадячі – це не лише матеріальна допомога, а й дбайливе ставлення до кожної людини. Надавалась допомога з нагоди Міжнародного дня захисту інвалідів -1500 грн., сім'ям загиблих синів в Афганістані - 600 грн., інвалідам по зору І та ІІ групи (11 чол. по 100 грн.). Міськвиконком приймав участь у заходах: до Міжнародного дня захисту дітей - (300 грн.), виводу радянських військ з Афганістану, річниці Чорнобильської катастрофи.

З метою своєчасної, якісної підготовки та відзначення 66-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років вшанування ветеранів війни та патріотичного виховання підростаючого покоління в 2011 році виконкомом міської ради проведено цілий ряд заходів:

• Впорядковано братські могили, меморіали загиблим у Великій Вітчизняній війні.

• Проведені роботи по благоустрою площ, вулиць, зон відпочинку.

• Організовано і проведено в місті святкові заходи на честь Перемоги.

• Було організовано солдатську кашу для ветеранів.

• Встановлено та відкрито дві меморіальні плити біля пам’ятного знаку в Гончарному яру (7779 грн.).

Міськвиконком постійно спільно з міською радою ветеранів війни та праці проводиться обстеження матеріально-побутових умов проживання ветеранів Великої Вітчизняної війни з метою виявлення їх першочергових потреб, складаються відповідні акти та надається матеріальна допомога. За 2011 рік видано матеріальну допомогу 15 ветеранам ВВв на загальну суму 1050 грн.,13-ти учасникам бойових дій надано допомогу в розмірі 80 грн. кожному з нагоди ювілею з дня народження та відповідно Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

З метою створення сприятливих соціальних, економічних, фінансових та організаційних передумов для життєвого самовизначення і самореалізації молоді, розв'язанню її нагальних проблем затверджено міську програму роботи з обдарованими дітьми та молоддю. На виконання вищезгаданої програми протягом 12 місяців 2011 року виділені кошти в сумі 8442 грн., з них: 1300 грн. – для проведення міського чемпіонату «Що? Де? Коли?», 4350 грн. - для нагородження учнів міських шкіл – переможців ІІ районного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2010-2011 навчальному році та переможців районного конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, 2000 грн. – для надання одноразової стипендії імені М.К. Андрієвського двом випускникам 11-го класу Гадяцької школи-інтернату, 792 грн. – для придбання подарунків та вручення їх випускникам-медалістам шкіл міста 2010-2011 навчального року.

Не залишається поза увагою міськвиконкому проведення різноманітних спортивних заходів. На виконання районної Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2010-2015 роки та з метою створення належних умов для розвитку масових видів спорту в місті Гадячі рішенням четвертої сесії шостого скликання від 10.02.2011 року виділено кошти в сумі 12000 грн. з цільового фонду міського бюджету для проведення поточного ремонту приміщення міського стадіону «Колос», який є комунальною власністю територіальної громади міста. Крім цього, виконкомом міської ради протягом 2011 року було надано фінансову допомогу:

 для проведення обласного турніру з мініфутболу в сумі 520,00 грн.

 Збірній команді міста з футболу придбано спортивний одяг на суму 6000 грн.

 З цільового фонду міського бюджету виділено 300 грн. для проведення міського чемпіонату з шахів на базі шахового клубу „Дебют”.

 З цільового фонду міського бюджету виділено Брикіну Миколі Михайловичу 2400 грн. для участі у Чемпіонаті Світу з гирьового спорту, який відбувся в м. Вітебськ (Республіка Білорусь), для участі в Перших Всесвітніх Іграх майстрів гирьового спорту, який проходив в м. Архангельськ та для участі у чемпіонаті Світу з двоборства в м. Афіни (Греція).

Міськвиконкомом традиційно проводяться культурно-мистецькі заходи. Це, насамперед, День Перемоги, День міста. Гарною традицією стало святкувати громадою Новий Рік у першу новорічну ніч біля міської ялинки.

З метою утвердження історичних та національних традицій української родини, організації сімейного відпочинку, проводяться міські свята: «Свято вулиць».

На виконання міської Програми розвитку культури та мистецтва м. Гадяч на 2007 - 2010 роки виконкомом міської ради за 12 місяців 2011 року виділені кошти в сумі 24200 грн., а саме: 600 грн. – для проведення Свята сала; 700 грн.-для проведення районної свята «Гядяцький куліш»,1000 грн. – для видання книги «Працею звеличені», 500 гр. – для проведення театралізованого свята «Благослови мати, Весну зустрічати», 2000 грн. – для придбання сценічних костюмів ансамблю «Осіннє золото», 6300 грн. – для виготовлення буклетів «Гадяч – гетьманська столиця», 300 грн. - для проведення конкурсно-ігрової програми на районному святі «Ой, на Івана, та й на Купала», 2000 грн. – для організації та проведення на Заярській вулиці міста «Свята Заярських вулиць», придбано музичний центр для музичної школи -1200 грн., на урочистому відкритті кіноконцертного залу «Дружба» вручено телевізор на суму 4,6 тис.грн., 5000,00 грн. використано з цільового фонду міського бюджету для оплати послуг по виготовленню вивіски на бібліотеку.

Постійно на засіданнях адміністративної комісії міськвиконкому розглядаються матеріали та притягуються до адміністративної відповідальності особи, які порушують правила благоустрою, правила утримання собак і котів, правила торгівлі, правила торгівлі пивом, алкогольними напоями, розпивання пива, алкогольних,слабоалкогольних напоїв на виробництві, доведення неповнолітніх до стану сп'яніння, порушення тиші в громадських містах та ін.

За 2011 рік проведено 12 засідань адміністративної комісії, на яких розглянуто 42 адміністративні справи, накладено адміністративні стягнення (штраф) на суму 6331 грн.

Впродовж 2011 року було створено 57 спеціальних додаткових робочих місць по благоустрою території населеного пункту (м. Гадяч) для проведення оплачуваних громадських робіт для безробітних.

Шановні депутати і запрошені!

Звітуючи сьогодні про роботу виконавчого комітету, я хочу відмітити той факт, що в переважній більшості ефективна робота виконкому стала можлива завдяки вашій активній участі. Ви подали значну кількість цікавих та ділових пропозицій. Багато хто з вас глибоко вникав в проблеми міста. Важлива атмосфера, в якій ми працювали. Були суперечки, полеміка, але ми незмінно виходили на необхідні для жителів міста рішення. Думаю, такий підхід нам вдасться зберегти і надалі.

Дякую вам за цю повсякденну працю, за внесок у розвиток міста і добробут його мешканців. Дякую всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами розбудовує та прикрашає свій будинок, свій двір, вулицю, наше місто, хто працює на підприємствах, будує, ремонтує, прибирає, вчить та виховує наших дітей, хто лікує нас і залучає до культурних цінностей. Кожен з нас хоче бачити Гадяч сильним та процвітаючим, а його громадян – щасливими й забезпеченими.

Щиро бажаю, щоб всі позитивні здобутки і досвід ми продовжили та примножили не тільки в цьому році, а робили це кожного року і щодня.

Вдячна за довіру, розуміння і співпрацю!

-->