Звіт міського голови про роботу виконавчого комітету Гадяцької міської ради за період з 12.11.2016 по 14.11.2017

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Двадцять шоста сесія сьомого скликання

РІШЕННЯ

14 листопада 2017 року

Звіт міського голови про роботу виконавчого комітету Гадяцької міської ради за період з 12.11.2016 по 14.11.2017

На виконання статей 26, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши звіт міського голови про роботу виконавчого комітету Гадяцької міської ради за період з 12 листопада 2016 року по 14 листопада 2017 року:

Міська рада вирішила:

1. Звіт міського голови про роботу виконавчого комітету Гадяцької міської ради за період з 12 листопада 2016 року по 14 листопада 2017 року взяти до відому (додається).

2. Виконавчому комітету Гадяцької міської ради продовжувати роботу по виконанню власних та делегованих повноважень відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

3. Відділу організаційної та кадрової роботи виконавчого комітету Гадяцької міської ради (Куришко С.І.) забезпечити публікацію звіту в місцевих засобах інформації.

Міський голова В.О. Нестеренко

ЗВІТ

міського голови

про роботу виконавчого комітету Гадяцької міської ради

за період з 12 листопада 2016 року по 14 листопада 2017 року

Шановні депутати, всі присутні на засіданні сесії!

Минув другий рік моєї роботи на посаді міського голови, другий рік функціонування Гадяча у статусі міста обласного значення. На початку будь-якої нової справи завжди ставляться амбітні завдання та бажання швидких і кардинальних змін.

Пріоритетними завданнями роботи виконкому міської ради протягом звітного періоду стало максимальне врахування та реалізація побажань гадяцької територіальної громади міста у сучасних бюджетно-фінансових, економічних та соціальних умовах, у межах Конституції та законів України. Основні напрямки діяльності у звітному періоді:

- поліпшення інфраструктури міста: ремонт дорожнього покриття та прибудинкових територій, будівництво нових тротуарів;

- прозорий бюджет: його наповнення та використання, підтримка ініціативи впровадження «Громадського бюджету», або бюджету участі;

- придбання нових одиниць комунального транспорту;

- забезпечення ліками окремих категорій населення та лікувально-діагностичним обладнанням медичні заклади;

- зміцнення матеріально-технічної бази освітніх установ;

- матеріальна підтримка незахищених верств населення;

- допомога учасникам АТО та захист родин загиблих.

З 12.11.2016 по 14.11.2017 було проведено 21 засідання виконкому, на яких прийнято 864 рішення. Із загальної кількості рішень, 185 - прийняті на виконання делегованих повноважень. На початку кожного пленарного засідання сесії оголошується увесь перелік прийнятих рішень на засіданні виконкому у міжсесійний період.

Відповідно до наданих повноважень мною видано 87 розпоряджень з кадрових питань та 244 розпорядження з питань основної діяльності.

При виконавчому комітеті міської ради злагоджено та активно працюють різні комісії. Так, протягом звітного періоду відбулося 16 засідань адміністративної комісії, де було розглянуто 20 адміністративних справ за різними статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення. Найбільшу частку з них становлять правопорушення у сфері благоустрою міста, зокрема, порушення щодо: належного утримання прилеглих та внутрішніх територій підприємств, організацій, установ; самовільного розміщення оголошень, інформаційних плакатів, рекламних листівок на елементах благоустрою міста (будинках, опорах освітлення вулиць); створення несанкціонованих сміттєзвалищ; захаращення міської території.

Прийнято 20 постанов щодо адміністративних стягнень. Попереджено про адміністративну відповідальність 3-х правопорушників. Закрито провадження за різними мотивами по 4-х адміністративних справах. Оштрафовано 14 правопорушників на суму 3519 гривень.

1. Що стосується бюджету і фінансів:

Напевно, кожному в цьому залі зрозуміло, що бюджет міста, його наповнення, є основою життєдіяльності громади, виплати всіх обов’язкових платежів та забезпечення розвитку міста.

До основних переваг бюджетної політики 2017 року можна з впевненістю віднести наступні факти:

1.Перш за все, це - зростання планових надходжень.

За 10 місяців 2017 року до доходної частини міського бюджету надійшло коштів у сумі 92,4 млн.грн., при плані 88,0 млн. грн., що складає 105,0 %.

2. Перевиконання доходної частини міського бюджету протягом року дає змогу в повному обсязі виконувати Програму соціально-економічного розвитку міста, вносити у неї зміни і доповнення та робити додаткові кроки у розв’язанні головних проблем розвитку економіки і соціальної сфери територіальної громади міста.

3. Підвищення фінансової спроможності міського бюджету змінило його з «бюджету проїдання» на бюджет розвитку, що у свою чергу надає можливість змінювати на краще інфраструктуру міста, виконувати ремонтні роботи, проводити реконструкції та здійснювати будівництво.

За рахунок фактичних надходжень, які отримано понад планові показники, міський бюджет додатково збільшено на 9,6 млн. грн.(або 14,7%), які направлено на проведення видатків соціально-економічного розвитку міста Гадяч.

Субвенцій з бюджетів усіх рівнів надійшло в сумі 24,1 млн.грн., зокрема:

З Державного бюджету в сумі 20,6 млн грн.. з них :

- освітньої субвенції - 18,9 млн.грн.;

- субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами - 0,2 млн.грн.;

- субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій -1,5 млн.грн.

З обласного бюджету в сумі 3,2 млн.грн. з них:

- з Фонду розвитку територій на придбання міського автобусу - 1,0 млн. грн.;

- з Фонду охорони навколишнього природнього середовища на придбання мобільної сортувальної лінії твердих побутових відходів - 1,648 млн.грн.;

- на капітальний ремонт міських доріг - 0,25 тис.грн;

- субвенція на проведення оздоровлення дітей – 0,4 тис.грн.;

- субвенція з бюджетів сільських рад - 0,2 тис.грн. (м.Побиванка , Вельбівка, Кр.Лука, Сари).

Власних доходів фактично отримано в сумі 68,3 млн. грн., при плані 63,3 млн. грн., або 107,9 %

До загального фонду міського бюджету за 10 місяців 2017 року надійшло доходів (без врахування трансфертів) більше на 18,0 млн. грн., або 137,7% у порівнянні з відповідним періодом минулого року фактичні надходження за 10 місяців 2016 року – 47,8 млн. грн.

Аналізуючи структуру доходів бюджету міста Гадяч, слід відмітити, що основним бюджетоутворюючим податком є податок на доходи з фізичних осіб, питома вага якого складає 43,7 %.

Податок та збір на доходи фізичних осіб виконаний на 104,6 % (при плані – 35,0 млн.грн., фактично надійшло - 36,6 млн.грн.).Порівняно з відповідним періодом минулого року у міський бюджет надійшло податку на доходи фізичних осіб більше на 10,9 млн.грн. (факт 10 місяців 2016 року – 25,7 млн.грн), або 142,4%.

Акцизний податок виконаний на 101,8 % (план – 11,2 млн.грн., факт – 11,4 млн.грн.). Порівняно з відповідним періодом минулого року у міський бюджет надійшло акцизного податку більше на 2,0 млн. грн. ( факт 10 місяців 2016 року – 9,4 млн.грн.).

Надходження по платі за землю виконані на 110,4 % (план – 6,7 млн.грн. грн., факт – 7,4 млн. грн.). Порівняно з відповідним періодом минулого року у міський бюджет надійшло плати за землю більше на 1,7 млн. грн. ( факт 10 місяців 2016 року - 5,7 млн.грн.).

Єдиний податок виконаний на 123,2 % (план – 6,9 млн. грн., факт – 8,5 млн. грн.). Порівняно з минулим роком до бюджету міста надійшло більше на 3,3 млн. грн. (факт 10 місяців 2016 року – 5,2 млн. грн.).

Що стосується видатків:

Видатки міського бюджету заплановано на 2017 рік в обсязі 112,8 млн.грн., з яких станом на 01 листопада профінансовано у загальній сумі 88,4 млн.грн. У минулому році цей показник був на рівні 62,4 млн. грн., що складає 141,7%, або +26 млн.грн.

Із загальної суми видатків на виплату заробітної плати та нарахувань на неї направлено 39,4 млн.грн., тоді як у минулому році використано 28,4 млн.грн. Питома вага до загальної суми видатків складає 44,6 % (у минулому році – 45,5%).

Взагалі питома вага захищених статей бюджету (це зарплата та нарахування, харчування, медикаменти, енергоносії) у структурі видатків за звітний період складає 53%.

На фінансування органів місцевого самоврядування направлено 7,8 млн. грн.

2. Розвиток міста та впровадження інновацій

Найважливіше завдання, яке я поставив перед собою як міський голова, полягає не тільки в тому, щоб стратегічно керувати містом, а ще й залучати до цього процесу громаду. Важливим кроком стало створення умов для впровадження сучасного механізму співпраці з громадою – формування у 2017 році Громадського бюджету, або «Бюджету участі», що дозволить реалізувати на благо міста проекти активних мешканців Гадяча, а в подальшому - збільшити видатки на конкурс молодіжних проектів, активізувати роботу громадських комісій, проводити публічні слухання з багатьох питань життя міста. На сьогодні вже реалізовано перший молодіжний проект – встановлено дитячий ігровий майданчик у районі Заяру (біля магазину «Хуторянка»).

Цього року ми зосередились на таких глобальних інфраструктурних проектах, як реконструкція центральної алеї міського парку «Перемога» з встановленням сучасного енергоефективного освітлення, облаштованням частини твердого покриття тротуарною плиткою, влаштуванням автоматичного поливу газонів та квітників, придбанням лав для відпочинку мешканців, а також на капітальному ремонті доріг, ремонтах в дошкільних та загальноосвітніх закладах міста, наданню фінансової допомоги лікарні. Усі ці об’єкти забезпечать нову якість життя нашому місту!

Гадяцька міська рада також пройшла конкурсний відбір та стала учасником нової фази проекту «Енергоефективність у громадах», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини. Даний проект передбачає технічну і організаційну підтримку та навчання інтегрованому підходу до енергетичного менеджменту, допомагаючи створювати і вдосконалювати організаційні структури та процеси в довгостроковій перспективі.

До обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області нами подано проект «Запровадження ефективного механізму поводження з твердими побутовими відходами в місті Гадяч: придбання пресу для вторинної сировини». Вартість даного проекту складає 960,0 тис.грн., з них: 50% кошти фонду конкурсу (480,0 тис.грн); 45% міський бюджет (432,0тис.грн.); 5% кошти громадської організації (48,0 тис.грн.).

3. ГУМАНІТАРНА СФЕРА.

Два роки поспіль ми збільшуємо обсяги фінансування галузі освіти, оскільки вбачаємо у цьому інвестиції в майбутнє.

На утримання закладів освіти в міському бюджеті з внесеними протягом року змінами, заплановано кошти в сумі 56 859,4 тис.грн, з них

- 32 221,2 тис.грн. – кошти міського бюджету;

- 23 138,2 тис.грн. - кошти освітньої субвенції з державного бюджету на виплату заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти;

- 1 500,0 тис.грн. - кошти державного бюджету на реконструкцію дахів з впровадженням енергозберігаючих заходів в ДНЗ «Веснянка» та ДНЗ № 10 «Казка».

Станом на 01.11.2017 року на утримання закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти використано 41,3 млн.грн., порівняно з відповідним періодом минулого року асигнування збільшено на 3,9 млн.грн., або 110,4%.

Із загальної суми видатків загального фонду, на виплату заробітної плати і нарахувань направлено 33,7 млн.грн (у минулому році використано за цей період 25,5 млн. грн. +8,2 млн.грн.). Питома вага цих виплат в структурі видатків складає 81,6 %. З початку року підвищено заробітну плату педагогічним працівникам шкіл на 2 тарифні розряди, а з 1 вересня таке підвищення проведено по заробітній платі пед.працівників дитячих дошкільних закладів. Педагогічним працівникам збережена надбавка за престижність праці у розмірі 10%, а також виплачено грошову винагороду згідно статті 57 Закону України «Про освіту» у розмірі 100% посадового окладу.

Серед основних досягнень: збережено мережу дитсадків та шкіл міста, створено умови для гідного доступу всіх дітей до якісної освіти.

Завдяки підтримці міської ради: здійснено поточні ремонти приміщень дошкільних установ, зроблено поліпшення не лише матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти міста, а й вирішено питання щодо упорядкування інтер’єрів приміщень ДНЗ. На виконання даної програми протягом 2017 року здійснені ремонтні роботи в дошкільних навчальних закладах:

- послуги з поточного ремонту павільйонів ДНЗ «Первоцвіт» - 20,3 тис грн.;

- поточний ремонт відмостки ДНЗ №10 «Казка» - 15,1 тис грн.;

- поточний ремонт покрівлі ДНЗ №9 «Дзвіночок»- 56,4 тис грн.;

- поточний ремонт огорожі ДНЗ №2 «Берізка» - 25,9 тис грн.;

- інші поточні ремонти закладів на суму 88,3 тис грн.

З метою ефективного використання теплової енергії та утеплення приміщень навчальних закладів проводиться заміна віконних блоків на нові з енергозберігаючих конструкцій. Виконано такі роботи в ДНЗ№10 «Казка» на суму 290 тис грн. (замінено 28 вікон та 3 дверей), в ДНЗ №9 «Дзвіночок» на суму 213,9 тис грн. (замінено 21 вікно та 2 дверей)., в ДНЗ №6 «Сонечко» на суму 189,3 тис грн. (замінено 22 вікна).

Цього року м. Гадяч отримало субвенцію з державного бюджету на реконструкцію дахів з впровадженням енергозберігаючих заходів у ДНЗ «Веснянка» та ДНЗ «Казка» у розмірі 1,5 млн. грн. Ці роботи дозволять підвищити енергоефективність та знизити затрати на опалення у холодну пору року, покращить комфорт перебування дітей у цих закладах. Нині роботи вже розпочаті у дошкільному навчальному закладі «Казка».

Для вихованців ДНЗ організовано триразове гаряче харчування. Згідно чинного законодавства 30% вартості харчування, а це на сьогоднішній день 6.00 грн,, відшкодовує міський бюджет, а 70% - 14,00 грн. сплачують батьки. Для дітей в санаторних групах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей, дітей, батьки яких загинули, або отримали поранення під час проведення АТО – харчування безкоштовне, для багатодітних родин - сума батьківської плати зменшена вдвічі.

З метою створення належних умов для організації харчування в дошкільних закладах освіти у 2017 році придбано електричних побутових кухонних приладів на суму 91,7 тис грн. Також придбані: кондиціонер – 17,4 тис грн., пральні машини - 19,9 тис грн., телевізори - 15,0 тис грн. та інші електроприлади на суму 26,7 тис грн., меблі на суму 84,6 тис грн., товарів для поточного ремонту на суму 80,0 тис грн.

На утримання загальноосвітніх шкіл міста використано 26,5 млн.грн. порівняно з відповідним періодом минулого року асигнування збільшено на 9,7 млн.грн., або 157,7 %.

У загальноосвітніх закладах міста проведено:

- поточний ремонт системи водопостачання в Гадяцькій СШ № 4 – 18,4 тис грн.;

- поточний ремонт вимощення та ремонт фасаду в Гадяцькій СШ №2 ім. М. Драгоманова – 60,3 тис грн.;

- поточний ремонт каналізаційної системи в Гадяцькій гімназії ім. О. Пчілки – 36,7 тис грн.;

- гідрохімічне очищення системи опалення - 197,9 тис грн. та інші послуги з поточних ремонтів на суму 58,4 тис грн.

Профінансовано робіт по: капітальному ремонту з впровадженням енергозберігаючих заходів на загальну суму 485,6 тис.грн., з них:

- у Гадяцькій СШ І-ІІІ ступенів №4 замінено 6 вікон та 4 дверей на суму 132,6 тис грн.;

- у Гадяцькій СШ І-ІІІ ступенів №2 замінено 6 вікон на суму 99,3 тис грн.;

- у Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки замінено 15 вікон на суму 129,3 тис.грн.;

- у Гадяцькій СШ І-ІІІ №4 проведено капітальний ремонт КНС на суму 100,0 тис грн..

- у Гадяцькій СШ І-ІІІ ступенів №3 замінено 2 вікна на суму 24,3 тис.грн.; здійснено реконструкцію котельні на 1,5 млн.грн.

У звітному періоді проведено видатки по реконструкції котельні Гадяцької ЗОШ №3 (аванс, оплата за проект роботи та експертизу проекту) на суму 716,8 млн.грн.

У всіх школах організовано одноразове безоплатне харчування учнів початкової ланки 1-4 класи: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей, учнів з особливими потребами, які навчаються в інклюзивних класах, дітей, батьки яких загинули під час проведення АТО. та учнів 5-11 класів: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, учнів з особливими потребами, які навчаються в інклюзивних класах, дітей, батьки яких загинули під час проведення АТО.

Для залучення ще більшої кількості дітей до активних занять спортом на свіжому повітрі за кошти міського бюджету було придбано та встановлено чотири спортивні комплекси, які дають змогу учням розвивати вольові якості, зміцнювати здоров'я. На встановлення майданчиків з міського бюджету використано 104,7 тис.грн.

Продовжується Програма комп’ютеризації навчальних закладів, і нині всі школи мають доступ до високошвидкісного Інтернету. Зокрема, протягом звітного періоду було придбано ще 4 персональні комп’ютери на загальну суму 41,0 тис.грн. Без застосування сучасних технологій сьогодні практично неможливо побудувати якісний навчальний процес та дати всі необхідні знання учням, тому програма комп’ютеризації сприятиме отриманню дітьми конкурентоспроможної освіти.

Роботи щодо подальшого вдосконалення матеріально-технічної бази дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста триватимуть й надалі.

Фінансова підтримка з міського бюджету покращує матеріальну базу освітніх закладів, що дозволяє удосконалити навчально-виховний процес. І як результат – за підсумками проведеного зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року місто Гадяч посіло третє місце Згідно складеного Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта UA» рейтингу в розрізі загальноосвітніх навчальних закладів, серед 369 шкіл Полтавської області, Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки посіла 19 місце, Гадяцька СШ І-ІІІ ступенів № 4 - 26 місце.

Відділ освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради упродовж 29 травня-31 серпня 2017 року проводив активну роботу з організації відпочинку дітей. Слід відмітити, що у 2017 році вперше за останні роки використано коштів на оздоровлення та відпочинок дітей у сумі 971,5 тис. грн., у тому числі кошти на оздоровлення та відпочинок дітей у позаміських стаціонарних закладах відпочинку. Оздоровленням та відпочинком було охоплено 270 дітей, що порівняно з відповідним періодом минулого року більше на 112 дітей.

У 2017 році, з метою забезпечення дітей молодшого шкільного віку оздоровчими послугами, з 29 травня по 16 червня 2017 року у місті працювало чотири пришкільні заклади відпочинку з денним перебуванням дітей. Загалом зазначеним видом оздоровлення було охоплено 488 дітей. Вартість діто-дня в цих закладах становила 25,00 грн. В цілому на харчування дітей використано коштів з міського бюджету в сумі 171,1 тис. грн.

З метою оздоровлення дітей пільгових категорій з бюджету м. Гадяча в 2017 році виділено 263,0 тис.грн., що дало можливість оздоровити дітей соціально вразливих категорій з різного розміру доплатою за путівки до позаміських дитячих закладів відпочинку та оздоровлення області:

Усього у 2017 році закуплено 34 путівки – зі 100% оплатою путівок з міського бюджету і 22 путівки – з 90% оплатою путівок з міського бюджету для оздоровлення 56-ти дітей пільгових категорій м. Гадяча.

За рахунок співфінансування програми відшкодування позаміським закладам оздоровлення та відпочинку вартості путівки на оздоровлення дітей, у 2017 році з бюджету м. Гадяча виділено 356,0 тис. грн. У звʼязку з цим стало можливим відшкодувати на оздоровлення кожної дитини закладам оздоровлення та відпочинку області в межах двох мінімальних доходів на одну дитину віком від 6 до 18 років, але не більше 70% вартості путівки.

У 2017 році подано 214 заяв батьків на відшкодування вартості путівки на загальну сума відшкодування – 711,913 тис. грн. Усі заплановані асигнування було використано повністю.

4. У галузі «Містобудування та архітектури» протягом звітного періоду:

- опрацьовано 64 заяви щодо надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;

- видано 24 будівельних паспорти та паспорт прив’язки тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності;

- замовлено 5 детальних планів забудови території міста, з них затверджено – 4;

- прийнято 52 рішення виконавчого комітету щодо присвоєння поштових адрес.

Погоджено історико-архітектурний опорний план та матеріали містобудівної документації м. Гадяч архітектурно-містобудівною радою Полтавської обласної державної адміністрації та Міністерством культури України.

Продовжується будівництво соціального та доступного житла - багатоквартирного житлового будинку по вул. Тельмана, 20-г (загальна площа: 4527,1 м.кв., житлова площа: 2361,4 м.кв.), замовник та підрядник: ТОВ «Будівельна компанія Промпостач».

У соціальному гуртожитку тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб по вул. Драгоманова, 4 проведено поточний ремонт приміщень. У соціальному гуртожитку по вул. Полтавська, 17-а частково замінено віконні блоки у під’їздах.

Завершено розробку містобудівної документації, а саме: «Історико-архітектурного опорного плану м. Гадяч»; «Формування бази даних до містобудівної документації м. Гадяч», «Внесення змін до генерального плану м. Гадяч»; та «Плану зонування території м. Гадяч». Нині проекти містобудівної документації знаходяться на експертизі.

Затверджено 4 проекти детальних планів територій частин кварталів, з метою уточнення рішень генерального плану, переважно для кварталів зі змішаною забудовою, житлового, комерційного та адміністративного призначення.

5. Стан дорожнього покриття та тротуарів міста

Для підвищення безпеки дорожнього руху, вдосконалення системи управління нею, вжиття заходів щодо усунення причин, які сприяють аварійності на дорогах, поліпшення експлуатаційного стану дорожнього покриття вулиць проведено асфальтування вулиць на території міста.

Відповідно до Програми економічного і соціального розвитку міста Гадяч на 2017 рік на ремонт доріг виділено кошти в сумі 8 728,569 тис. Грн., з них:

- 5 273,969 тис. грн. на капітальний ремонт, зокрема: 250,0 тис. грн. - кошти обласного бюджету;

- 3 454,6 тис. грн. - на поточний ремонт.

Видатки на проведення робіт, по ремонту та утриманням автомобільних доріг за звітний період проведені на суму 8 484,3 тис.грн.

Капітальний ремонт дорожнього покриття виконано по вулицях: Полтавська, Лохвицька, Тельмана, Л.Українки, Молодіжна, Першотравнева, Кіндратенка, Щорса, пров. Першотравневий, пров. Лохвицький. Замінено бордюри по вул. Полтавська та по вул. Лохвицька. Загальний обсяг робіт складає 14 790,4 кв.м, нового покриття та встановлено 1579 м. бордюрів. Вартість робіт склала 5 091,6 тис.грн.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту доріг по вул. Воровського та вул. Чкалова.

Поточний ремонт дорожнього покриття проводився практично по всіх вулицях міста, загальний обсяг виконаних робіт склав близько 13,0 тис.кв.м, вартість робіт - 3 392,7 тис. грн.

Протягом року проводились роботи з благоустрою міста з урахуванням потреб маломобільних груп населення. Оновлено частину тротуарів по вул. Полтавська, вул. Драгоманова та вул. Лохвицька. Виконано благоустрій прилеглої території Гадяцького територіального центру соціального обслуговування з урахуванням потреб осіб з інвалідністю. За кошти міського бюджету проведено благоустрій прилеглої території біля пам’ятника Героям небесної сотні з вимощенням сучасною тротуарною плиткою.

На проведення ремонту тротуарів спрямовано кошти в сумі 593,0 тис.грн., з них проведено капітальний ремонт вул. Драгоманова, вул. Героїв Майдану на загальну суму 382,1 тис.грн.

На поточний ремонт тротуарів використали 210,9 тис.грн.: по вул. Драгоманова та вул. Полтавська.

Пріоритетом цього року є проведення подальшого ремонту прибудинкових територій, адже ремонти на цих об’єктах не проводились більше 30 років. У минулому році на ремонт внутрішньо будинкових доріг використано на загальну суму 1 892,9 тис. гривень. У цьому році на ремонт прибудинкових територій вже використано бюджетних коштів 1 892,8 тис. гривень.

А саме:

- Драгоманова,22; Полтавська,35,39,41,43,44,45,100; Гетьманська, 58,62; Терешкової, 2.

Виконані роботи мають на меті значно підвищити комфорт жителів прилеглих будинків.

6. У галузі «Культура»

На утримання Гадяцького історико-краєзнавчого музею видатки склали 656,0 тис.грн. Придбано кондиціонер та проектор на суму 23,8 тис.грн.

Надано субвенцію:

- Гадяцькій районній бібліотеці для дітей в сумі 376,6 тис. грн.;

- Гадяцькій районній центральній бібліотеці ім.Л.Українки в сумі 479,3тис.грн.

На участь у співфінансуванні літературно-мистецької премії імені О.Пчілки Національного видавництва дитячої літератури "Веселка" з міського бюджету направлено кошти в сумі 5,0 тис.грн.

7. У галузі «Соціальне забезпечення»

У центрі уваги виконавчого комітету постійно перебувають питання соціального захисту жителів міста. У звітному періоді видатки на соціальний захист населення склали 1706,3 тис.грн., що порівняно з відповідним періодом минулого року на 960,0 тис.грн. більше.

На виплату всіх допомог направлено 485,4 тис.грн., що на 138,7 тис.грн. більше відповідного періоду минулого року. З них надано матеріальної допомоги на лікування 388 особам на суму 457,7 тис.грн., надано матеріальну допомогу 4 учасникам АТО в сумі 20,0 тис.грн., 11 особам виділено грошову допомогу на поховання безробітних та бездомних в сумі 7,7 тис.грн.

З міського бюджету виділено субвенцію на:

- пільги окремим категоріям громадян з послуг зв`язку – 93,5 тис.грн.;

- виплату грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують стороннього догляду– 43,5 тис.грн.;

- відпочинок (з наданням оздоровчих послуг) учасників бойових дій в районах проведення АТО та членів їх сімей (жителів м.Гадяча)- 83,2 тис.грн.;

- компенсацію виплат на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян- 64,5 тис.грн.;

- оплату громадських робіт – 70,6 тис.грн.;

- інші видатки на соціальний захист населення – 27,7 тис.грн.;

- програми і заходи центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді – 24,4 тис.грн.;

- надання інших пільг ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – 54,3 тис.грн.;

- надання інших пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 0,5 тис.грн.

Всього на квартирному обліку для покращення житлових умов у виконавчому комітеті Гадяцької міської ради перебуває: 137 – сімей, з них: правом першочергового одержання житла користуються 42 сім’ї, а саме:учасники бойових дій на території інших країн – 6 осіб, військовослужбовці звільнені в запас або відставку – 5 осіб, учасники антитерористичної операції – 20 осіб, та інші пільгові категорії.

Правом позачергового одержання житла користуються – 23 сім’ї. Житлом громадяни забезпечуються в порядку визначеному законодавством.

У звітному періоді видано 2 службові ордери багатодітним сім’ям: Потапенку А.А., працівнику Гадяцької ЦРЛ (склад сім’ї 5 осіб) та Щоці Т.М., робітнику зеленого будівництва МКП «Комунсервіс» (склад сім’ї 4 особи).

8. У галузі «Фізична культура і спорт»:

Придбано дитячих майданчиків на 199,99 тис.грн., вуличних тренажерів на 30,2 тис.грн.

Надано фінансову допомогу районній організації ВФСТ «Колос» для участі футбольної команди «Псьол» у другому колі першості Полтавської області з футболу в сумі 17,4 тис.грн.

Всього за звітний період на футбольну команду «Псьол» використано коштів в сумі 43,5 тис.грн.

9. Діяльність комунальних підприємств сфери житлово-комунального господарства міста

Житлово-комунальне господарство – це одна з найважливіших галузей господарського комплексу міста, що забезпечує його життєдіяльність. Робота комунальних підприємств міста була скерована на такі основні напрями:

- проведення ремонту внутрішньо будинкових доріг;

- утримання та обслуговування житлового фонду міської ради;

- підтримка життєдіяльності комунальних підприємств;

- реконструкція та ремонт вуличного освітлення;

- придбання техніки для потреб комунальних підприємств.

Протягом відповідного періоду виконавчим комітетом міської ради було проведено ряд заходів для отримання коштів з фонду охорони навколишнього природного середовища. Так, на умовах співфінансування проводиться придбання мобільної сортувальної лінії твердих побутових відходів. Загальна вартість якої складає 3296,0 тис.грн. У липні було підписано договір на закупівлю з ТОВ «Хаммель-Україна» та придбано сортувальну кабіну, як складову мобільної сортувальної лінії. На даний час профінансовано кошти в сумі 2190,0 тис.грн. До кінця бюджетного року мобільну сортувальну лінію буде повністю придбано та профінансовано.

На початку року до Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації було направлено запити на придбання сміттєвоза з боковим завантаженням (бункер 18,0 м³) з відвалом та грейдерним захватом (загальна вартість 3070,0 тис.грн.; з них 1535,0 тис. грн. з обласного фонду). Придбання проводиться централізовано управлінням житлово-комунального господарства облдержадміністрації. На даний час підписано договір на закупівлю сміттєвоза з ТОВ «Торговий дім АвтоКрАЗ» та оплачено аванс. На придбання сміттєвозу з міського бюджету на умовах співфінансування надано субвенцію Полтавському обласному бюджету в сумі 1535 тис.грн.

Міським комунальним підприємством «Комунсервіс» за період з 1 січня 2017 року по 01 листопада 2017 року були надані наступні послуги:

- з поточного ремонту та технічного обслуговування вуличного освітлення – 738,7 тис.грн., в тому числі освітлення парку – 92,6 тис.грн.;

- із залучення автотранспорту - 374,7 тис. грн.;

- з поточного ремонту пам’ятників у парку «Перемога» та в урочищі Зелений гай – 64,2 тис.грн.;

- спилювання дерев -13,0 тис.грн.

Протягом 2017 року підприємством проведено капітальний ремонт огорожі кладовища на суму 144,5 тис.грн.

Для утримання в належному стані та забезпечення надійної роботи мереж зовнішнього освітлення вулиць міста (технічне обслуговування) в поточному році було використано бюджетних коштів у сумі 66,5 тис.грн., на встановлення світильників та підвішування ліній - 337,9 тис.грн. На вуличне освітлення використано 460,0 тис.грн.

Виконані роботи по поточному ремонту мереж зовнішнього освітлення вулиць на суму 241,7 тис.грн., з них:

1. Введено в експлуатацію освітлення 15 вулиць та провулків:

вул. Жовтнева, пров. Яблуневий, пров. Жовтневий, вул. Н.Грунь, пров. Грунський, вул. Свердлова, вул. Калініна, вул.Комарова, вул.Комсомольська, пров. Луначарського, вул. Молодіжна, пров. Сонячний, вул. Л.Українки, пров. Драгоманова, вул. Владка.

Проводяться роботи по введенню в експлуатацію пров. Піонерський, пров. Гончарний, пров. Горний.

2. У відповідності до затвердженого графіка проводиться технічне обслуговування мережі вуличного освітлення, загальна довжина якої становить 51,3 км (609 світлоточок) та 4-ма світлофорами, загальною потужністю 105,5 кВт, у тому числі в ході проведення обслуговування замінено 74 відпрацьовані лампи на енергозберігаючі та КЛЛ та LED.

3. Проведено поточні ремонти вуличного освітлення 6567 м (127 світильників), використано коштів 241,7 тис.грн.

4. Проведено заміну світильників з ртутними та натрієвими лампами на енергозберігаючі світлодіодні, з використанням LED технологій 106 шт. на загальну суму 337,9 тис.грн.

5. Проводиться робота по отриманню технічних умов та виготовленню проектно-кошторисної документації на реконструкцію електричних мереж з влаштуванням вуличного освітлення по 26 вулицях по провулках, а саме: вул. Тельмана, вул. Жовтнева, вул. Санаторна, вул. Радянська, вул. Тімірязева, вул. Спортивна, вул. Чехова, вул. Чкалова, пров. Заярський, вул. З. Космодем’янської, вул. Миру, вул. Ентузіастів, вул. Незалежності, вул. Степова, вул. Ломоносова, пров. Дачний, вул. О.Кобилянської, вул. Котовського, вул. С.Білохи, пров. Луначарського, пров.Дзержинського, вул. Калініна, пров. Гоголя, вул. О.Пчілки, вул. Духова, вул. Дружби.

За 10 місяців. 2017 року МКП «Комунсервіс» захоронено 74,1 тис. м3 твердих побутових відходів.

Для утримання доріг міста в проїжджому стані в зимовий період 2017-2018 років міським комунальним підприємством «Комунсервіс» заготовлений протиожеледний посипочний матеріал – піскосуміш в кількості 400 тон.

За кошти міського бюджету для МКП «Комунсервіс» в цьому році придбано трактор МТЗ - 535,9 тис. грн.

КП «Гадячжитло»

За 10 місяців 2017 року комунальному підприємству «Гадяч-житло» з міського бюджету було виділено кошти в сумі 4 077,3 тис.грн., з них:

1 892,8 тис.грн. – використано для проведення поточного ремонту внутрішньо будинкових доріг;

1 185,6 тис.грн. – використано на проведення капітального ремонту бітумних покрівель житлових будинків по вулицях Полтавська 13, 17, 23, 41, 43, 100, площа Миру 12, 19; вул. Тельмана 14А, 16А, 18А, вул. Шевченка 34, 38, вул. .Гагаріна 88, вул. Швидкого 7, вул. Гетьманська 45, 49;

998,8тис.грн – направлено на фінансову підтримку комунального підприємства.

Проведено капітальні ремонти житлового фонду ОСББ на суму 70,0 тис. грн., в т.ч.:

- ОСББ «Світанок» -50,0 тис. грн.

- ОСББ «Пріма» - 20,0 тис. грн.

Придбано лічильники теплової енергії - 21,4 тис. грн.

Послуги населенню з централізованого опалення і постачання гарячої води надає КПТГ «Гадячтеплоенерго». На балансі підприємства 5 діючих котелень. Загальна протяжність тепломережі – 25618 км. Кількість споживачів на початок опалювального сезону 2017-2018 років, які користуються послугою централізованого теплопостачання, складає: юридичних осіб (об’єкти комунальної сфери та інші споживачі) – 121 об’єкт, фізичних осіб – 2982 квартир, або 6171 чоловік.

Опалювальний сезон 2017-2018 років розпочато вчасно, будь-які аварії, які виникають під час його проходження ліквідовуються в робочому порядку. У 2017 році підприємством були вжиті заходи по підготовці котелень до роботи в осінньо-зимовий період, які полягали у проведенні усіх видів ремонтних робіт, необхідних для стабільного їх функціонування.

Забезпечення міста питною водою та послугами водовідведенням здійснює Гадяцьке ВУЖКГ, на балансі якого знаходиться 63,9 км водопровідної мережі та 21,9 км каналізаційної мережі, 9 артезіанських свердловин, 1 очисна споруда, водонасосна станція другого підйому. Послугами підприємства користується 9149 абонентів.

Протягом року підприємством виконано робіт та надано послуг з водопостачання та водовідведення на суму 6514,5 тис. грн.

З початку року ВУ ЖКГ використано бюджетних коштів на загальну суму – 735,1 тис. грн. , зокрема:

-25,8 тис. грн. - придбання тросодефекто-шукача;

-199,9 тис. грн. - придбання насосного агрегата з шафою керування;

- 89,6 тис. грн. - придбання глибинних насосних агрегатів;

-300,0 тис. грн. - гідроочистка каналізаційної мережі багатоквартирних будинків м.Гадяч;

- 19,8 тис.грн. – придбання каналізаційних гумових люків;

-100,0 тис.грн.–надання фінансової підтримки комунальному підприємству.

У зв’язку з необхідністю підключення нових користувачів до централізованої системи водовідведення міста наразі проводиться реконструкція каналізаційної мережі по вул. Шевченка. Ремонтні роботи фінансуються за кошти міського бюджету та за рахунок коштів від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Згідно проекту під час реконструкції буде встановлено каналізаційну трубу довжиною 180 м та діаметром 250 мм. До колектора будуть підключені Коледж культури та мистецтв ім. І.П. Котляревського, управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, магазин «МаркетОпт» та ПП Лаврішко В.І.

Замовник: Гадяцьке виробниче управління житлово-комунального господарства. Проектант: комунальне підприємство «Контур».

Великою проблемою для всіх комунальних підприємств залишається заборгованість населення з оплати за квартирну плату та надані послуги.

Незважаючи на те, що підприємствами проводиться претензійно-роз’яснювальна робота з населенням, заборгованість за надані послуги залишається значною. Слухаючи нарікання жителів міста на недостатньо високий рівень комунальних послуг, хочу наголосити, що їх якість, також в значній мірі, залежить від вчасної оплати за надані послуги.

10. Громадський транспорт

На особливому контролі виконкому міської ради цього річ перебуває налагодження роботи міського автотранспорту. З 12 вересня 2017 року на дорогах нашого міста почав курсувати новий зручний автобус марки «Еталон». За останні декілька десятиліть це перший автобус, що його придбало місто для громадських пасажирських перевезень Автобус облаштовано платформою-рампою для людей з особливими потребами, задні двері дозволяють перевозити пасажирів на інвалідних візках та наймолодших жителів нашого міста у дитячих візочках (рівень підлоги знижений). Також в автобусі встановлено спеціальне кріплення для фіксації інвалідного візка під час руху, з можливістю зміни кута нахилу. Автобус вже активно працює на міських маршрутах. З міського бюджету виділено на його придбання 1 мільйон гривень.

Для забезпечення комфорту пасажирів, які користуються громадським транспортом, у місті проводяться роботи з ремонту вже існуючих зупинок та встановлення нової автобусної зупинки. На сьогодні за кошти міського бюджету тривають роботи по підготовці місця для встановлення нової зупинки біля магазину «Сезон», яку придбав даний заклад.

11.У галузі «Охорона здоров’я»: надано субвенцію Гадяцькому Центру первинної медико-санітарної допомоги в сумі 284,2 тис.грн. та Гадяцькій центральній районній лікарні в сумі 460,3тис.грн.:

- для проведення капітального ремонту денного стаціонару поліклінічного відділення -140,0 тисяч гривень;

- на придбання медикаментозних засобів для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет - 203,3 тис.гривень;

- на ремонт апарату у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії - 30,0 тис.гривень;

-на придбання бідистилятора та лабораторних столів – 55,0 тис.гривень;

-на проведення поточного ремонту прилеглої території– 41,1 тис.гривень;

-на проведення поточного ремонту даху операційного блоку – 10,0 тис.гривень;

-на придбання спеціального продукту харчування пацієнта, хворого на фенілкетонурію – 45,0 тис.гривень;

-на придбання сечових аналізаторів - 32,7 тис.гривень;

-на придбання холодильників – 20,0 тис.гривень, тощо.

Надано субвенцію державному бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів в сумі 412,8 тис.грн. (Управлінню соціального захисту населення Гадяцької районної державної адміністрації-287,8тис.грн., регіональному сервісному центру МВС в Полтавській області-75,0тис.грн. Управлінню Служби безпеки України в Полтавській області-50,0 тис.грн.).

За підсумками роботи минулого року, зазначу, що зроблено не мало, але потреб у громади набагато більше. Кожен з нас хоче бачити Гадяч комфортним, а його мешканців – успішними та забезпеченими.

Хочу наголосити на тому, що всі здобутки, якими ми можемо пишатися, є результатом нашої з вами спільної роботи.

Прагну, щоб наше місто розкрило свій величезний потенціал, щоб міська громада об’єдналась у потужну силу.

Дякую всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами розбудовує наше місто і країну. Певен, що і в майбутньому гадячани будуть такими ж активними та послідовними у своїх справах на користь міста.

Бажаю усім нам здоров’я, завзяття й сил, а нашій країні – миру!

-->