лют
24
2011

Звернення Міської ради до Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України

Шановний Володимире Михайловичу!

Шановний Миколо Яновичу!

Гадяцький район та місто Гадяч Полтавської області мають неоціненну історико-культурну спадщину, яка представляє великий інтерес не тільки для України і українців, але й для багатьох людей в різних куточках світу. Перш за все це місце народження Драгоманова Михайла Петровича – видатного українського публіциста, історика, філософа, економіста, літературознавця, фольклориста, громадського діяча, 170- річчя з дня народження якого Україна і світ святкуватиме у вересні 2011 року, у місті народилась жила і працювала Оле́на Пчі́лка (Ольга Петрівна Косач) — українська письменниця, драматург, публіцистка, громадська і культурна діячка, перекладачка, етнограф, член-кореспондент Всеукраїнської академії наук, мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова, міськими вулицями ходила, писала тут свої безсмертні твори Леся Українка (Лари́са Петрі́вна Ко́сач-Кві́тка) — видатна українська письменниця, перекладач, культурний діяч, по-друге, місто Гадяч було однією з гетьманських столиць України.

Жителі міста і району зберегли багато археологічних знахідок, речей, книг, документів, які могли б стати цінними експонатами історико-краєзнавчого музею, якого нажаль в райцентрі немає через відсутність приміщення, музей родини Драгоманових тісниться у незручному, пристосованому приміщенні.

Для вирішення цієї проблеми в 2008 році міською радою була виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію з добудовою приміщення в місті Гадячі по вулиці Лесі Українки, 16 під краєзнавчий музей. Загальна вартість робіт згідно кошторису 2813 тис. грн. На даний час закінчено добудову до існуючої споруди, повністю зроблено дах та вставлені вікна. На все це з міського бюджету використано 678 тис. грн.

Для завершення робіт на цьому об'єкті потрібно 2,2 млн. грн., із яких 700 тис. грн. буде виділено в 2011 році з бюджету розвитку м. Гадяча.

Враховуючи ухвалену Верховною Радою України постанову №7178 «Про відзначення 170-річчя з дня народження видатного українського письменника, публіциста, історика, громадського діяча Михайла Петровича Драгоманова», якою передбачено: - до 1 вересня 2011 року вжити заходів для забезпечення ремонту Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 ім. М.Драгоманова; - до 30 вересня 2011 року здійснити упорядження вулиць, яким присвоєно ім'я Драгоманова, та те, що реконструйовуване приміщення музею (в досить непривабливому вигляді) знаходиться між провулком Драгоманова – де був розташований будинок родини Драгоманових та приміщенням Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. М.Драгоманова, переконливо просимо Вас в 2011 році посприяти виділенню місту Гадячу субвенції в сумі 1,5 млн. грн. для завершення робіт по реконструкції приміщення під Краєзнавчий музей. По закінченню будівництва Краєзнавчому музею буде присвоєно ім’я Михайла Драгоманова з нагоди 170 річчя з дня його народження.

Згідно рішення четвертої сесії Гадяцької Міської

ради шостого скликання від 24.02.2011 року

Міський голова Т.М.Савченко

-->