жовт
6
2016

В місті Гадяч зафіксовано випадок африканської чуми свиней

В м. Гадяч зафіксовано випадок африканської чуми свиней (АЧС), в господарстві школи-інтернату ім..Є.П. Кочергіна зареєстровано захворювання та загибель двох свиней.

З початку 2016 року в 10 областях нашої держави виявили 15 випадків захворювання на африканську чуму свиней: Полтавська (3), Одеська (3), Сумська (2), Житомирська (1), Кіровоградська (1), Хмельницька (1), Чернівецька (1), Миколаївська (1), Чернігівська (1), Черкаська (1) області. Останній випадок даного захворювання зафіксовано в Полтавській області, Лубенського району.

Нагадаємо, для людини ця хвороба є безпечною, але для свиней вона смертельна. Причому розповсюджується АЧС надзвичайно швидко, оскільки переносником вірусу може бути як людина так і тварина. Проти АЧС ветеринарна медицина безсила. Якщо від класичної чуми є вакцини, то африканську чуму можна побороти лише локалізувавши осередок зараження. Часто симптоми африканської чуми свиней подібні на симптоми інших захворювань: тварина відмовляється від корму, заривається в підстилку, спостерігають в інфікованих тварин хитку ходу, синюшні плями на підборідді, вухах, животі. У хворих на АЧС свиней спостерігають збільшену селезінку. Підтвердження цієї хвороби можна отримати лише після лабораторних досліджень, які робляться у місцевій та центральній лабораторіях. Саме так і виявили її у м. Гадяч.

Станом на 6 жовтня 2016 року при дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Національному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС) (результати дослідження № 6544/16).

В зв’язку з цим, згідно рішення від 6 жовтня 2016 року Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Гадяцькій районній державній адміністрації №5 «Про встановлення карантину щодо африканської чуми свиней на території м. Гадяч Гадяцького району Полтавської області» в радіусі 3-х кілометрів (зона ризику) від неблагополучного господарства (школи-інтернату ім.. Є.П. Кочергіна) в м. Гадяч оголошується карантин з 6 жовтня 2016 року на 40 днів після знищення усіх свиней в епізоотичному осередку, забою свиней у зоні захисту та проведення комплексу ветеринарно-санітарних заходів. Зокрема, по господарських будівлях та фермерських господарствах міста Гадяч буде проведено огляд та вилучення свиней і їх умертвіння безкровним методом та спалювання на міському скотомогильнику.

В зв’язку з введеним карантином заборонити в зоні ризику торгівлю в несанкціонованих місцях та на стихійних ринках.В зоні захисту - по Гадяцькому району (в радіусі 20 км.) провести огляд та вакцинацію поголів’я свиней.

Також, сьогодні, на території Гадяцького району будуть встановлені карантинно-дизбар'єрні блокпости, на яких здійснюватиметься перевірка транспорту та дезінфекція. А ввезення м'ясної продукції буде перевірятися та пропускатися згідно представлення відповідної документації.

Ситуація з АЧС доволі серйозна. Тому всім господарям, навіть одноосібникам, ветеринари радять тримати свинарники в закритому режимі, бажано входити до тварин у змінному взутті й постійно стежити за станом їхнього здоров’я та інформувати ветеринарів про підозри на захворювання.

-->