жовт
12
2017

Проведено засідання Школи молодого педагога ДНЗ

10 жовтня 2017 року проведено засідання Школи молодого педагога ДНЗ на базі дошкільного навчального закладу «Веснянка» Гадяцької міської ради з теми «Використання нетрадиційних технік малювання в роботі з дітьми дошкільного віку».

Розпочала засідання Аколович Т.П., методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради словами В.О.Сухомлинського «Витоки здібностей і обдарувань дітей на кінчиках їхніх пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть найтонші струмочки, які живлять джерело творчої думки. Іншими словами, чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина».

Сьогодні проблема розвитку творчих здібностей дітей перебуває у центрі уваги багатьох педагогів ДНЗ. Адже одним із завдань дошкільної освіти є формування дитячої творчості, вміння створювати і реалізовувати власні задуми, спираючись на свій життєвий досвід. Образотворча діяльність – найбільш ефективний засіб розвитку творчих здібностей дітей. Одне з найулюбленіших занять дітей – малювання. Діти охоче погоджуються на пропозицію намалювати щось, залюбки беруться до роботи. Проте ще цікавіше для дітей малювати незвично: пальчиками, долоньками, штампами. Нетрадиційні техніки малювання – це спосіб створення нового, оригінального витвору мистецтва, у якому гармонує все: і колір, і лінія, і сюжет. Саме нетрадиційні техніки малювання створюють атмосферу розкутості, відкритості, створюють емоційно - позитивне відношення дітей до діяльності.

На засіданні розглянули питання «Виявлення, збереження та розвиток творчого й особистісного потенціалу дитини за допомогою нетрадиційних технік малювання» (Сизьон К.Д., завідувач ДНЗ «Веснянка», керівник Школи молодого педагога ДНЗ), «Розвиток у дітей зображувальних вмінь та навичок різними видами малювання» (Погоріла О.Б., вихователь-методист ДНЗ «Веснянка»).

У практичній частині засідання вихователями ДНЗ «Веснянка» були проведені заняття у молодших та середніх групах «Осінні диво-кольори» (Іващенко Р.В.), «Дарунок осені» (Басовська Ю.М.), «Осінній ліс» (Левун І.М.), Водяні дива» (Оксьом Л.В.), де були використані нетрадиційні техніки образотворчого мистецтва, такі як штампування, ебру (малювання на воді) та малювання по піщаній поверхні пальчиками.

Методист Аколович Т.П. наголосила, що застосування нетрадиційних технік в образотворчому мистецтві в ДНЗ допоможе налагодити ефективну комунікативну взаємодію з дітьми під час спільної художньо-творчої діяльності; більш глибоко пізнати внутрішній світ кожної дитини, відчути її неповторність, особистісну своєрідність, визначити потреби та інтереси; сприяти успішній соціалізації особистості.

-->