бер
16
2017

Проведено семінар-практикум вчителів біології, хімії, екології навчальних закладів м. Гадяча та Сергіївської ОТГ «Використання сучасних технологій навчання у процесі викладання природничих дисциплін»

Відповідно до Плану роботи методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради на 2016/2017 навчальний рік 15 березня 2017 року на базі Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки проведено семінар-практикум для вчителів біології, хімії, екології навчальних закладів м. Гадяча та Сергіївської ОТГ «Використання сучасних технологій навчання у процесі викладання природничих дисциплін».

У методичному заході брали участь представники загальноосвітніх навчальних закладів м. Гадяча та Сергіївської ОТГ. Семінар відкрив методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Лисенко В.В., який ознайомив присутніх з програмою роботи заходу та зазначив, що використання нових педагогічних технологій у навчально-виховному процесі дозволяє вчителям реалізувати свої педагогічні ідеї, а учням дає можливість самостійно вибирати освітню траєкторію – послідовність і темп вивчення тем, систему тренувальних завдань і задач, способи контролю знань. Так реалізується найважливіша вимога сучасної освіти – вироблення в суб'єктів освітнього процесу індивідуального стилю діяльності, культури самовизначення, відбувається їхній особистісний розвиток.

З вітальним словом до присутніх звернулися також: директор Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки Смірнова Т.Ю., заступник директора з навчально-виховної роботи Бутко В.В.

Учасники семінару-практикуму відвідали та проаналізували урок біології у 6-Б класі «Відділ Покритонасінні. Загальна характеристика та різноманітність» (вчитель біології Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки Рвач О.І., вища кваліфікаційна категорія, «старший учитель»)

та урок хімії у 8-А класі «Солі, їх склад та назви» (вчитель хімії Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки Євко В.М., вища кваліфікаційна категорія). Учні школи – юні краєзнавці – ознайомили гостей з експозиціями музею Олени Пчілки «Роль Олени Пчілки у справі національного відродження».

Голова ММО вчителів природничих дисциплін Лукаш В.І. проаналізувала результати проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з екології, біології та хімії, ознайомила з новинками фахової періодичної преси і методичної літератури.

По завершенню семінару-практикуму методист методичного кабінету Лисенко В.В. підвів його підсумки, спільно з учасниками заходу вироблено методичні рекомендації для вчителів біології, хімії, екології загальноосвітніх навчальних закладів м. Гадяча у яких зазначено, що головним питанням сьогодення в системі нової освіти є опанування учнями вмінь і навичок саморозвитку особистості, що значною мірою досягається шляхом впровадження інноваційних технологій організації процесу навчання.

Методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради висловлює подяку колективу Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки за допомогу в організації та проведенні методичного заходу.

Підготував: В.В. Лисенко
-->