бер
28
2018

Проведено семінар-практикум «Інтеграція до Європейського освітнього простору та розвиток лідерських компетентностей гімназистів шляхом участі у міжнародних проектах

У закладах загальної середньої освіти міста Гадяча постійно триває робота щодо вдосконалення фахового рівня учителів іноземних мов. Ось і 22 березня 2018 року вчителі англійської та німецької мов прибули до Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради, щоб взяти участь у роботі міського семінару-практикуму «Інтеграція до Європейського освітнього простору та розвиток лідерських компетентностей гімназистів шляхом участі у міжнародних проектах».

Робота розпочалася екскурсією музейною кімнатою закладу «Вона прославила наш край», яку провели англійською та німецькою мовами дванадцять гімназистів. Модератори екскурсоводів: учитель англійської мови Крат Н.О. – «вища категорія», «учитель-методист»; учитель німецької мови Дудич А.О. – «вища категорія», «старший учитель».

Директор Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки Смірнова Т.Ю. у своєму виступі «Пріоритети розвитку Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки в умовах реформування освіти» окреслила пріоритети розвитку закладу загальної середньої освіти в умовах реформування освітньої галузі. Тетяна Юріївна поділилась новиною, що за результатами відбору GoCamp-2018 Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки вдруге стала переможцем. Методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Мирошниченко Н.М. ознайомила присутніх з інноваційними технологіями навчання іноземним мовам.

У виступі «Роль учителя англійської мови у розвитку лідерських компетентностей гімназистів» заступник директора з навчально-виховної роботи Бутко В.В. повідомила, що Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки долучилась до Полтавської мережі шкіл лідерської освіти і в 2017 році стала переможцем міжнародного проекту «GoCamps», у рамках якого у гімназії працювали 2 волонтери Корпусу Миру США, що волонтер Томас Ротрок брав участь у проведенні предметної декади англійської мови у листопаді 2017 р. (після праці у мовній школі влітку). Вона відмітила наполегливу роботу по реалізації проекту «GoCamps» Шаманської О.М., зокрема, по створенню відео та презентації, Мироненко Т.Л. та Крат Н.О. Розповіла, що школярі зацікавились міжнародним проектом «Cambridge English Penfriends», а голова міського методичного об’єднання вчителів іноземних мов, вчитель англійської мови Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки Мироненко Т.Л. активно залучає гімназистів до міжнародної освітньої програми «Skype in the Classroom», завдяки якій учні мали змогу поспілкуватись онлайн з однолітками більше ніж 20 країн світу. У презентації Валентини Володимирівни було виокремлено, які лідерські якості формуються в гімназистів, що долучаються до онлайн спілкування з учнями різних країн світу.

Досвідом роботи по організації відпочинку в таборі «GoCamp-2017» поділилась, представивши презентацію, вчитель англійської мови вищої кваліфікаційної категорії Мироненко Т.Л.. Вона наголосила, що «GoCamp – 2017» – важливий крок у розвитку лідерських компетентностей гімназистів.

Про роль Євроклубу «Єврознай» у пропагуванні європейських цінностей серед учнів розповіла вчитель англійської мови вищої кваліфікаційної категорії Шаманська О.М., яка також, використовуючи ІКТ, провела вікторину для гімназистів «Я знаю Європу». Учениця 10 класу Скрипнікова Мирослава репрезентувала науково-дослідницьку роботу «Мовленнєвий жанр загадки: стилістичний аспект» (учитель Демченко Н.Г.), викликало захоплення присутніх виконання вірша німецькою мовою Г. Гейне «Лорелей» ученицею 8-Б класу Варбанець Ксенією, яка стала лауреатом конкурсу декламаторів 2018 року «Поезія народів світу» у м. Полтаві (учитель Дудич А.О.). Цікавим був фрагмент уроку в 4 класі «Подорож» і, зокрема, вправа «Подорожуємо рідним містом» (учитель Домашенко Л.В.).

Практичне спрямування мало онлайн спілкування гімназистів та вчителів за допомогою програми Skype із друзями з Індії та Італії, яке провела Мироненко Т.Л. Вона розповіла про участь Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки у міжнародній освітній програмі «Skype in the Classroom».

Учасників методичного заходу зацікавила система роботи закладу. За результатами міського семінару-практикуму «Інтеграція до Європейського освітнього простору та розвиток лідерських компетентностей гімназистів шляхом участі у міжнародних проектах» вироблено методичні рекомендації для вчителів іноземних мов закладів освіти міста.

Методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради висловлює вдячність гімназистам, адміністрації та учителям закладу за допомогу і ґрунтовну підготовку до проведення міського семінару-практикуму.

-->