лют
26
2018

Проведено семінар-практикум для вчителів природничо-математичних дисциплін закладів загальної середньої освіти м. Гадяча та Сергіївської ОТГ Гадяцького району

22 лютого 2018 року на базі Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Гадяцької міської ради проведено семінар-практикум з творчого обміну досвідом педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти м. Гадяча та Сергіївської ОТГ Гадяцького району «Розвиток креативності мислення на уроках природничо-математичного циклу».

Метою заходу було вдосконалення методичної майстерності вчителів у викладанні предметів природничо-математичного циклу з використанням інноваційних методів і прийомів для подальшого застосування на уроках та формування креативного мислення.

У роботі семінару-практикуму взяли участь: начальник відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Бутенко С.М., голова Гадяцької районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Недвига Г.А., завідувач методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Майборода С.М., методисти методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Ємець С.М., Лисенко В.В., учителі математики, фізики, біології, хімії та географії закладів загальної середньої освіти м. Гадяча: Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки, Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 імені Михайла Драгоманова, Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3, Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4, Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради, а також закладів освіти Сергіївської ОТГ: Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Качанівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Розпочався семінар з вітальних слів завідувача методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Майбороди С.М., який також провів вхідне діагностування (тест на креативність) учасників методичного заходу.

Презентацією школи продовжив захід директор Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Сасько А.О., ознайомивши присутніх з історією та сьогоденням закладу освіти.

На міському семінарі-практикумі також було презентовано власний досвід роботи вчителів, що атестуються у 2017/2018 навчальному році: Сербін Н.М. «Формування математичної компетентності учнів шляхом впровадження особистісно-орієнтованого підходу»; Кирченкової О.М. «Формування медіакультури учнів під час освітнього процесу та Кононенко О.Г. «Формування дослідницької компетентності учнів як складова становлення успішної особистості».

Велике значення на заході було приділено ролі інтегрованих уроків в активізації пізнавальної діяльності учнів. Зокрема, у практичні частині семінару-практикуму присутні мали змогу переглянути та проаналізувати фрагменти уроків:

математики у 7-А класі «Застосуванням основних властивостей рівнянь», який провела учитель математики Сербін Н.М.;

бінарний урок біології та інформатики «Проростання насіння. Створення програмних об’єктів в середовищі програмування Скрейтч», який провели учитель географії та біології Кононенко О.Г. і учитель математики та інформатики Кирченкова О.М.;

математики у 8-А класі «Проектна діяльність: «Теорема Піфагора», який презентувала учитель математики та інформатики Кирченкова О.М.;

географії у 10 класі «Країни Південно-Західної Азії», який провела учитель географії та біології Кононенко О.Г.

Аналіз проведених фрагментів уроків показав, що різні форми організації освітнього процесу залучають учнів до активної пошуково-творчої діяльності, мобілізують творчий потенціал учнів, формують компетентності, яких потребує сучасне життя (соціальні, комунікативні, інформаційні тощо), сприяють саморозвитку та самоосвіті учнів.

Модератори семінару-практикуму продемонстрували ефективні методи роботи, які спонукають учнів до самостійної діяльності. Багато додаткової інформації учні готували самостійно, представляли власні доробки.

На завершення заходу учитель математики та інформатики Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 3 Кирченкова О.М. провела з учасниками семінару-практикуму заняття з елементами тренінгу «Магічний квадрат Піфагора».

За підсумками семінару-практикуму його учасниками було вироблено та схвалено методичні рекомендації для використання в практичній діяльності педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти м. Гадяча та Сергіївської ОТГ.

Методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради дякує адміністрації та педагогічному колективу Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 3 за допомогу в організації та проведенні методичного заходу і набутий досвід.

-->