бер
17
2017

Проведено семінар-практикум для шкільних бібліотекарів навчальних закладів м. Гадяча та Сергіївської ОТГ Гадяцького району «Шкільна бібліотека – шлях формування інформаційної компетентності учня

16 березня 2017 року на базі Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 2 ім. Михайла Драгоманова Гадяцької міської ради проведено семінар-практикум для шкільних бібліотекарів навчальних закладів м. Гадяча та Сергіївської ОТГ Гадяцького району «Шкільна бібліотека – шлях формування інформаційної компетентності учня».

У заході взяли участь шкільні бібліотекарі навчальних закладів м. Гадяча, Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату ім. Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради, Сергіївської ОТГ Гадяцького району.

Мета семінару-практикуму полягала у поглибленні організаційних, теоретичних і технологічних засад інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу в освітніх закладах і їх упровадження в діяльність мережі освітянських бібліотек міста та ОТГ, активізації координації та методичного забезпечення їх діяльності у вказаному напрямку.

Робота методичного заходу розпочалася з вітань заступника директора з навчально-виховної роботи Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 2 ім. Михайла Драгоманова Нестеренко Н.В., яка ознайомили присутніх з багатьма цікавими фактами історії шкільної бібліотеки.

Учасники семінару відвідали бібліотеку школи, ознайомилися з її документацією, тематичними виставками, методичними матеріалами які представила бібліотекар Гуріна Н.С. Наталія Сергіївна презентувала досвід роботи «Шляхи формування інформаційної компетентності учнів: школа – шкільна бібліотека – бібліотекар – учень».

Власний досвід роботи також представила бібліотекар Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки Витушинська С.В..

Методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Мирошниченко Н.М. проаналізувала матеріали, розміщені в електронній бібліотеці Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки та зазначила, що електронні бібліотеки є одним з інструментів формування інформаційної компетентності учнів та вчителів навчального закладу. Також методистом вказано на необхідності співпраці закладів освіти з Гадяцьким коледжем культури та мистецтв ім. І.П. Котляревського, зокрема і в системі курсового підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів.

Традиційно семінар-практикум завершився обговоренням та прийняттям ряду рекомендацій.

Методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради висловлює подяку адміністрації та працівникам Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. Михайла Драгоманова за допомогу в організації заходу.

Підготував: С.М. Майборода
-->