бер
28
2018

Проведено міський семінар-практикум для вихователів-методистів та вихователів ЗДО міста

Важливим аспектом діяльності педагогів ЗДО є різнобічний та гармонійний розвиток дітей, створення умов для збереження, зміцнення і відновлення їхнього здоров’я, розвиток рухових та фізичних якостей, формування у дошкільників здоров’язбережувальної компетентності, основою якої є життєві навички, що сприяють фізичному, психічному, соціальному та духовному здоров’ю. Здоров’язбережувальні технології у дошкільній освіті – технології, спрямовані на розв’язання пріоритетного завдання сучасної дошкільної освіти – завдання збереження, підтримки і зміцнення здоров’я суб’єктів педагогічного процесу в закладі дошкільної освіти: дітей, батьків, вихователів.

З цією метою 27 березня 2018 року на базі ДНЗ № 9 «Дзвіночок» було проведено міський семінар-практикум для вихователів-методистів та вихователів ЗДО «Формування здоров’язбережувальної компетентності учасників освітнього процесу ЗДО за допомогою розвивально-оздоровчих технологій». Саме про здоров’язбережувальну компетенцію дошкільників, принципи, методи та прийоми педагогічної роботи, які, доповнюючи традиційні технології навчання і виховання, наділяють їх ознакою здоров’язбереження, говорила Аколович Т.П., методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради. На використанні здоров’яформуючих та здоров’язберігаючих технологій в умовах закладу дошкільної освіти та досвіді впровадження цих технологій у своїй роботі наголошували Рубан М.І., директор ДНЗ № 9 «Дзвіночок» та Паньківська Н. А., вихователь-методист закладу. З нетрадиційними методами оздоровлення дітей в ДНЗ № 9 «Дзвіночок» ознайомила присутніх Супруненко Н. І., медична сестра з фізіотерапії.

У практичному блоці Сук Н.В., інструктор з фізкультури продемонструвала заняття в басейні «Мандрівка до моря» з дітьми середньої групи, Паньківська Н.А., вихователь старшої групи запропонувала ранкову гімнастику з використанням степ-платформи, а музичний керівник Павленко Н. С. провела музикотерапію «Звуки весни».

З метою оздоровлення дорослих проведені вправи з циган-терапії практичним психологом Комащук М. О. та майстер-клас з використанням ізотерапії «Чарівна казка кольорових фей», яким порадувала учасників семінару вихователь Семенова Г. В. Справжніми шедеврами образотворчого мистецтва стали весняні та літні пейзажі художниць нашого міста.

Під час рефлексії кожен поділився своїми враженнями від проведеного семінару, отримав у подарунок ляльку-саше та подякували адміністрації та працівникам дитячого садка за змістовний та корисний методичний захід.

-->