Про звернення до народних депутатів України від Полтавщини про підтримання у Верховній Раді України пропозиції щодо віднесення міста Гадяч Гадяцького району Полтавської області до категорії міст обласного значення.

УКРАЇНА

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(Сорок дев’ята сесія шостого скликання)

РІШЕННЯ

12 березня 2015 року

Про звернення до народних депутатів України від Полтавщини про підтримання у Верховній Раді України пропозиції щодо віднесення міста Гадяч Гадяцького району Полтавської області до категорії міст обласного значення.

Враховуючи важливе соціально-культурне, історичне значення, та перспективу соціального і економічного розвитку міста Гадяч, прагнення переважної більшості членів територіальної громади нашого міста щодо віднесення його до категорії міст обласного значення, виходячи з об’єктивної необхідності підвищення правового статусу міста Гадяч Гадяцького району Полтавської області, керуючись статтями 26,59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 12.03.81 «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР» із змінами,

міська рада вирішила:

1. Направити Звернення до народних депутатів України від Полтавщини (додається): Кутового Т.В., Реки А.О., Бублика Ю.В., Капліна С.М., Жеваго К.В., Іщейкіна К.Є., Кулініча О.І., Шаповалова Ю.А. з клопотанням про підтримання у Верховній Раді України пропозиції щодо віднесення міста Гадяч Гадяцького району Полтавської області до категорії міст обласного значення.

2. Текст Звернення направити персонально кожному народному депутату України від Полтавщини та розмістити у засобах масової інформації.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Нестеренка В.О.

Міський голова Т.М.Савченко

Прийнято на 50 сесії

Гадяцької міської ради

шостого скликання

12 березня 2015 року

ЗВЕРНЕННЯ
Вельмишановні народні депутати України від Полтавщини!

За дорученням територіальної громади міста Гадяч Полтавської області звертаємось до Вас з проханням підтримати у Верховній Раді України клопотання Полтавської обласної ради шостого скликання про віднесення міста Гадяч Гадяцького району Полтавської області до категорії міст обласного значення.

Місто Гадяч єдине з міст Полтавської області було гетьманською столицею Лівобережної України

На основі документально підтверджених даних визнано беззаперечне існування протягом листопада 1662 - червня 1668 рр. у м. Гадячі (суч. Полтавська обл.) резиденції гетьмана Запорозької Січі та Лівобережної України Івана Мартиновича Брюховецького. Близько семи років Гадяч був адміністративною столицею лівобережної та південної частини Української козацької держави, а також одним із визначних політичних, економічних, церковних та культурних центрів України в другій половині XVII - XVIII ст.

Багато матеріалів і документів з історії Гадяча козацької доби зберігаються в Центральному державному історичному архіві України в Києві.

Заздалегідь вдячні за підтримку.

Міський голова Т.М.Савченко

-->