Про Звернення депутатів міської ради до Міністерства охорони здоров'я України

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Шістнадцята сесія сьомого скликання

(перше пленарне засідання)

РІШЕННЯ

Про Звернення депутатів міської ради до Міністерства охорони здоров'я України

Відповідно до ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

МІСЬКА РАДА В И Р І Ш И Л А:

1. Прийняти Звернення депутатів Гадяцької міської ради до Міністерства охорони здоров'я України, Полтавської обласної державної адміністрації щодо можливості організації п’ятого госпітального округу на базі Гадяцької центральної районної лікарні Полтавської області.

2. Направити дане Звернення до Міністерства охорони здоров'я України, Полтавської обласної державної адміністрації, народного депутата України Богдана Р.Д.

3. Відділу організаційної та кадрової роботи виконавчого комітету міської ради (Куришко С.І.) забезпечити оприлюднення даного рішення в місцевих засобах масової інформації.

Міський голова В.О.НестеренкоЗвернення

депутатів Гадяцької міської ради сьомого скликання Полтавської області до Міністерства охорони здоров’я України.

Ми, депутати Гадяцької міської ради сьомого скликання, представляючи інтереси громади міста, звертаємося до вас із проханням розглянути можливість організації на базі Гадяцької центральної районної лікарні Полтавської області (далі ЦРЛ) госпітального округу з метою обслуговування населення Гадяцького, Лохвицького, Зіньківського та Котелевського районів Полтавської області. Загальна чисельність населення яких складає 152,0 тисячі осіб.

Вважаємо, що для цього є всі необхідні умови: значна віддаленість районів від обласного центру, задовільне транспортне сполучення, робота ряду міжрайонних відділень лікарні, в яких лікуються хворі цих районів, добра матеріально-технічна та кадрова база Гадяцької ЦРЛ.

Лікувальна база Гадяцької ЦРЛ складається з 4-х лікувальних корпусів для розміщення стаціонару на 400-420 ліжок, поліклінічного відділення потужністю до 500 відвідувань в зміну, належної діагностично-консультативної бази, а саме:

клініко-діагностична, гістологічна, бактеріологічна лабораторії,

лабораторія діагностики ВІЛ-інфекції/СНІДу, TORCH-інфекції та вірусних гепатитів,

рентгенологічна служба, обладнана цифровим флюорографом та двома рентгенодіагностичними комплексами типу РУМ-20М, дообладнаними малодозованими приймачами з цифровою обробкою ІОНА-Р-4000, кабінети функціональної діагностики з холтерівським дослідженням, два УЗІ - кабінети, ендоскопічний кабінет та ін.

На сьогодні в ЦРЛ функціонують 9 спеціалізованих стаціонарних відділень, в т.ч. відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 6 ліжок. Відділення оснащені сучасною медичною апаратурою: ШВЛ - апарат для новонароджених та дітей , фетальний монітор для пологового відділення, лапароскопічне обладнання та інше.

В хірургічному блоці працює 4 операційних.

Лікарня має комунікаційні зв’язки по діагностиці серцево-судинної патології, неінвазивних хірургічних та гінекологічних втручань.

З початку 2017 року в лікувально-профілактичних закладах району (ЦРЛ, ЦПМСД, підстація ЕМД) впроваджується медична інформаційна система «IS-pro» з метою підвищення рівня медичної допомоги, що надають заклади первинного та вторинного рівня, участі в пілотній програмі по впровадженню системи споріднених груп та підвищення виконавчої дисципліни по формуванню та обробці медичної, статистичної та економічної інформації. З цією метою в ЦРЛ встановлено сервер, 57 комп’ютерних систем, в ЦПМСД – 34.

Проведено капітальні ремонти дитячого, пологового, інфекційного, офтальмологічного відділень та денного стаціонару поліклінічного відділення.

В штаті ЦРЛ працює 95 лікарів, в т.ч. з вищою категорією – 30 чол.., І – 28 чол., ІІ – 12 чол. Середнього медичного персоналу – 238 чол., в т.ч. з вищою категорією – 71 чол.., І – 90 чол., ІІ – 28 чол.

В поліклінічному відділенні прийом хворих здійснюється по 16 спеціальностях.

Разом з тим звертаємо вашу увагу на те, що відстань до міста Миргорода, де планується створення госпітального округу, окремих населених пунктів району, більша ніж 100 км. Шляхове сполучення з Миргородом вкрай незадовільне, дороги в аварійному стані.

Враховуючи соціальну значимість порушеного питання, сподіваємося на ваше розуміння ситуації, підтримку та позитивне вирішення питання щодо створення на базі Гадяцької центральної районної лікарні госпітального округу Полтавської області.

Прийнято шістнадцятою сесією

Гадяцької міської ради

сьомого скликання

08 грудня 2016 року

-->