Про звернення депутатів Гадяцької міської ради до Кабінету міністрів України щодо врегулювання питання зростання тарифів на електроенергію для потреб зовнішнього освітлення міста

ПРОЕКТ

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Вісімнадцята сесія сьомого скликання

РІШЕННЯ

Про звернення депутатів Гадяцької міської ради до Кабінету міністрів України щодо врегулювання питання зростання тарифів на електроенергію для потреб зовнішнього освітлення міста

Заслухавши та обговоривши звернення депутатів Гадяцької міської ради до Кабінету Міністрів України, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

МІСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:

1. Направити звернення депутатів Гадяцької міської ради до Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питання зростання тарифів на електроенергію для потреб зовнішнього освітлення міста (додається).

2. Оприлюднити звернення депутатів відповідно до вимог діючого законодавства.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань бюджету, фінансів і цін, соціально-економічного розвитку, підприємництва (голова комісії Боцула О.А.).

Міський голова В. Нестеренко


Додаток

до рішення вісімнадцятої

сесії міської ради

сьомого скликання

від 22 березня 2017 року

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Гадяцької міської ради сьомого скликання

Полтавської області

Гадяцька міська рада Полтавської області вкрай стурбована ситуацією, яка склалася з набранням чинності з 01 січня 2017 року постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 24.11.2016 року № 2021 „Про внесення змін до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 11 березня 2010 року № 218” та від 15.12.2016.року № 2210 „Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Національної комісії електроенергетики України”.

Відповідно до вищевказаних Постанов НКРЕКП, передбачено зростання тарифу для потреб зовнішнього освітлення, який, крім цього, зростав на протязі 2015-2016 років. Слід зауважити, що ці постанови було прийнято без попереднього обговорення з органами місцевого самоврядування, які є відповідальними за зовнішнє освітлення в населених пунктах. Зростання тарифів тягне за собою збільшення видатків на покриття витрат по оплаті електричної енергії, що є важким додатковим фінансовим навантаженням на місцеві бюджети, а це своєю чергою сповільнить розвиток інфраструктури міста.

За рахунок відміни понижуючого коефіцієнта 0,6 тобто 60% від вартості у нічний час, видатки на оплату електроенергії для потреб зовнішнього освітлення міста зросли в середньому на 40%, а при урахуванні введення в експлуатацію тих нових об`єктів зовнішнього освітлення, фінансування яких передбачено бюджетом 2017 року, зростання становитиме майже 60%.

У даному випадку місто у другому півріччі 2017 року не матиме можливості освітлювати вулиці в нічний час, та буде вимушене розробити графік відключення зовнішнього освітлення. Негативними наслідками тривалого відключення електромереж та світлофорних об`єктів від живлення можуть стати збільшення кількості ДТП та нещасних випадків на вулицях без освітлення.

Такі дії НКРЕКП спричинили додаткове навантаження на бюджет міста Гадяч.

Зважаючи на вищевикладене та з метою недопущення виникнення соціальної напруги в місті, збільшення видатків на оплату електроенергії, які лягають непомітним тягарем та бюджет міста, депутати Гадяцької міської ради Полтавської області звертаються до Вас з проханням:

1. Скасувати постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 24.11.2016 р. №2021 „Про внесення змін до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 11 березня 2010 року № 218” та від 15.12.2016 р. № 2210 „Про визначення такою, що втратила чинність, постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України”.

2. Вжити заходів щодо встановлення обґрунтованого тарифу для потреб зовнішнього освітлення.

3. Долучати представників Асоціації міст України до обговорення змін тарифів на енергоносії, якщо це стосується органів місцевого самоврядування.

Прийнято на вісімнадцятій сесії

Гадяцької міської ради сьомого скликання

Секретар міської ради Г.В.Сафонов

-->