Про вжиття заходів з контролю за провадженням торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення в місті

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

№ 44-1

14 лютого 2011 року

Про вжиття заходів з контролю за провадженням

торговельної діяльності та правил торговельного

обслуговування населення в місті.

Заслухавши інформацію спеціаліста І–ої категорії Миколенко Л.А. про вжиття заходів з контролю за провадженням торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення в місті, виконком міської ради відмічає,що відповідно до ст. 30,31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчого комітету міської ради належать повноваження в сфері будівництва ( прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів) та повноваження в галузі торговельного обслуговування, громадського харчування.

Прийняття в експлуатацію здійснюється тільки при наявності сертифіката відповідності. При введенні об'єктів в експлуатацію залучаються кошти на розвиток інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури м.Гадяч, що складає 10% від кошторисної вартості об'єкта. За 2010 рік надійшло 183834,23 грн. Вже на 2011 рік укладено договорів на суму 19323 грн.

Після укладення договору на сплату коштів на розвиток інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури виконком видає дозвіл на відкриття торгівельної точки. За 2010 рік видано 4 дозволи на відкриття нових торгівельних точок та 184 дозволи на поновлення, на 2011 рік 55 дозволів на поновлення. В рішеннях та розпорядженнях кожному суб'єкту господарювання вказується про дотримання правил торгівлі, санітарних вимог, благоустрою міста на прилеглій території. При поновленні дозволів на торгівлю на 2011 рік жодному суб'єкту господарюванню не видано дозвіл без договору на вивіз сміття. За даними МКП «Комунсервіс» укладено більше 50 договорів на вивіз сміття.

Новоприйнятий Податковий кодекс України регулює сплату всіх видів податків. На основі Податкового кодексу України міської радою спільно комісією з питань економічної політики, бюджету, фінансів, підприємницької діяльності та торгівлі розроблено нові положення про сплату місцевих податків та зборів.

Відповідно до вимог Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу проекти рішень про місцеві податки та збори та ставок єдиного податку опубліковано в районній газеті «Гадяцький вісник». 19 лютого 2011 року закінчується термін обговорення цих регуляторних актів. Після цього на сесії міської ради будуть затверджені ставки збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, туристичного збору та ставок єдиного податку, які вводитимуться в дію з 1 березня 2011 року.

До відання виконавчого комітету належить встановлення за погодженням із власником зручного для населення режиму роботи торгівельних точок, кафе, барів, ресторанів. Таким чином, всім торгівельним точкам обмежено режим роботи до 23-00 год. Але є недобросовісний суб'єкт господарювання – ТОВ «Екстра» директор Кирпа Наталія Миколаївна. На неодноразові звернення виконкому міської ради до районного відділу управління Міністерства внутрішніх справ про допомогу в контролі за роботою цього закладу нічого не дали. Міська рада змушена була рішенням №209-1 від 02.09.2010 року відмінити рішення виконкому №430-2 від 29.12.2003 року «Про надання дозволу ТОВ «Екстра» на торгівлю по вул. К.Лібкнехта,1-а магазину «Меркурій» при роботі за спрощеною системою оподаткування».

На всі звернення міської ради впорядкувати роботу закладу, виготовити проектно-кошторисну документацію на переобладнання магазину під кафе, здати його в експлуатацію - власники магазину «Меркурій» не реагують і продовжують експлуатацію магазину як кафе та ще й з порушенням режиму роботи. Міська рада 10.12.2010 року звернулася до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Полтавській області з проханням про призупинення діючої ліцензії та не видавати наступну ліцензію на торгівлю горілчаними та тютюновими виробами ТОВ «Екстра».

До 01 грудня 2010 року виконком міської ради проводив роботу щодо здійснення контролю за дотриманням законодавства по захисту прав споживачів. Ця робота була більш консультативною. Після того, як міською радою було прийнято рішення про делегування повноважень районній раді на право складання актів та протоколів про адміністративні правопорушення під час проведення перевірок цими питаннями займається спеціаліст виконавчого апарату районної ради з питань захисту прав споживачів Тіхонова Лідія Дмитрівна.

Вивчення проблем торгівлі та надання консультативної допомоги здійснюється постійно. Постійно функціонує «гаряча» лінія за телефоном 2-34-06, де надаються консультації з правових та економічних питань. Функціонує громадська приймальня, до якої за 2010 рік звернулося 202 особи

Аналізуючи роботу міськвиконкому по здійсненню заходів щодо належної експлуатації та організації торгівлі в місті скажу, що робота проводиться недостатня.

Не можемо ліквідувати стихійну торгівлю по вул. Леніна та і нічне освітлення біля торгівельних точок бажає бути кращим.

виконком міської ради в и р і ш и в :

1. Інформацію спеціаліста І-ої категорії Миколенко Л.А. про вжиття заходів з контролю за провадженням торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення в місті прийняти до відому.

2. З метою сприяння належній організації роботи об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та здійснення контролю за організацією торговельного обслуговування населення Миколенко Л.А. провести перевірки дотримання порядку провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування населення суб’єктами господарювання, що здійснюють господарську діяльність в об’єктах торгівлі, закладах (підприємствах) ресторанного господарства та сфери послуг у термін до 01.05.2011

2.1. Отримувати щотижнево від МКП «Комунсервіс» інформацію про укладення договорів суб’єктами господарювання на вивіз твердих побутових відходів та сплату за цими договорами.

2.2 За результатами перевірок суб’єктів господарювання надавати приписи щодо укладення ними договорів на вивіз твердих побутових відходів та забезпечення виконання зобов’язань за цими договорами з метою дотримання чистоти та порядку на місці торгівлі та на прилеглій до місця території, відповідно до санітарних норм.

3. У випадку невиконання приписів у терміни, що зазначені в приписах, здійснити заходи щодо скасування дозволів на експлуатацію об’єкта торгівлі та сфери послуг.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови Нестеренка В.О.

Міський голова Т.М.Савченко

-->