Про транспортний податок, який справляється у 2019 році

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тридцять четверта сесія сьомого скликання

(друге пленарне засідання)

26 червня 2018 року

РІШЕННЯ

Про транспортний податок, який справляється у 2019 році

Керуючись пунктом 24 ст. 26, ст.. 59 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні ” , ст. 267 Податкового кодексу України із змінами відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017року № 2245 -VІІI та з метою зміцнення матеріальної та фінансової бази місцевого самоврядування

МІСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:

1. Встановити з 01.01.2019 року розмір справляння транспортного податку, як складової податку на майно відповідно до Положення про транспортний податок (додається)

2. Вважати таким, що з 01.01.2019 року втрачає чинність рішення другого пленарного засідання двадцять першої сесії Гадяцької міської ради сьомого скликання від 22 червня 2017 року „Про транспортний податок, який справляється у 2018 році”

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів та цін, соціально-економічного розвитку,підприємництва.

4. Це рішення набирає чинності з 01 січня 2019 року.

Міський голова В. Нестеренко


Додаток 1

Затверджено рішенням тридцять четвертої сесії сьомого скликання

(друге пленарне засідання)

від 26 червня 2018 року


ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ТРАНСПОРТНИЙ ПОДАТОК

1. Платники податку

1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тім числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі.


2. Об'єкт оподаткування

2.1. Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п”яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати , встановленої законом на 1 січня податкового (звітного року).


3. База оподаткування

3.1 Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до пункту 2.1 цього Положення.


4. Ставка податку

4.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до пункту 2.1 цього Положення.


5. Податковий (звітний) період

5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.


6. Порядок обчислення та сплати податку

6.1. Обчислення суми податку з об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

6.2. Податкові повідомлення – рішення про сплати сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачуться фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення – рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлення-рішень про сплату податку фізичними особами - нерезедентами здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

6.3 Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 01 січня звітного року і 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за встановленою формою.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних юридичною особою протягом року, декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

6.4 У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт.

6.5 За об'єктом оподаткування , придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.


7. Порядок сплати податку

7.1 Податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до бюджету міста.


8.Строки сплати податку

8.1 Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податковою повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає, за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Секретар міської ради Г.В. Сафонов

-->