Про стан забезпечення утримання в належному стані кладовищ, інших місць поховань

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

25 червня 2013 року № 127-1

Про стан забезпечення утримання в належному стані кладовищ, інших місць поховань

Заслухавши та обговоривши інформацію директора МКП «Комунсервіс» Ємця М.О. виконавчий комітет міської ради відзначає, що для розміщення місць поховань (кладовищ) Гадяцькою міською радою надано 2 земельні ділянки площами: 9,64 га; 4,7161 га міському комунальному підприємству «Комунсервіс» в постійне користування відповідно до вимог земельного законодавства України.

Утримання міських кладовищ забезпечує міське комунальне підприємство «Комунсервіс» (директор Ємець М.О.).

Кладовища мають сплановану і впорядковану територію, упорядковані під’їзні шляхи, забезпечені транспортним зв’язком з населеним пунктом.

Територія місць поховань огороджена частково.

На території місць поховань розташований ритуальний майданчик. Водопостачанням не забезпечені.

Поховання померлих здійснюється на підставі свідоцтва про смерть та оформленого в установленому порядку договору – замовлення на організацію та проведення поховання.

Кожне поховання померлого здійснюється в окремій могилі.

Кожне поховання та перепоховання реєструється у спеціальній Книзі реєстрації поховань та перепоховань померлих громадян.

Протягом 2012 року, І півріччя 2013 року комунальним підприємством «Комунсервіс» забезпечувалося прибирання території кладовищ (крім могил), вивезення сміття, проводився поточний ремонт зовнішньої огорожі, покіс трави за кошти підприємства. Ритуальний майданчик знаходиться в належному стані. На території кладовища діє громадський туалет.

На сьогоднішній день виконані роботи по облаштуванню нового кладовища, на якому поховання поки що не здійснюються.

Рішенням сесії Гадяцької міської ради при МКП «Комунсервіс» створено ритуальну службу. Наказом по підприємству робітника ритуальних послуг МКП «Комунсервіс» переведено на посаду робітника ритуальних послуг ритуальної служби.

Після здійснення поховань померлого, виконавцю волевиявлення померлого як користувачу місця поховання видається відповідне свідоцтво, яке дає право на встановлення надмогильної споруди в межах могили, вирішення питання про проведення підпоховання, облаштування місця поховання, здійснення інших дій, які не суперечать чинному законодавству України;

Однак, підприємством:

- не проводиться реєстрація намогильних споруд;

- не встановлено рекламний щит на вході до кладовища з інформацією для населення про основні положення Закону України «Про поховання і похоронну справу», інші інформаційно-правові акти, схему кладовища .

Також, через відсутність фінансування з міського бюджету невирішеним залишається ряд питань щодо облаштування кладовищ. На кладовищах необхідно здійснити такі заходи:

- огородити територію кладовища (по вул.Будька) по периметру;

На підставі зазначеного, з метою покращення експлуатації і утримання кладовищ, керуючись Законами України «Про поховання і похоронну справу», «Про благоустрій населених пунктів», Порядком утримання кладовищ та інших місць поховань затвердженого Наказом Держжитлокомунгоспу України від 19.11.2003 №193, статтями 30, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

виконком міської ради вирішив:

1. Інформацію директора МКП «Комунсервіс» Ємця М.О. взяти до відома.

2. Для забезпечення утримання в належному стані кладовищ, інших місць поховань :

2.1. Залучати на договірних засадах кошти і матеріально-технічні ресурси юридичних та фізичних осіб для здійснення заходів з благоустрою населеного пункту, які частково спрямовувати на благоустрій та утримання кладовищ.

2.2. Забезпечити облаштування місць поховань відповідно до вимог чинного законодавства України.

3. Міському комунальному підприємству «Комунсервіс» (директор Ємець М.О.) забезпечити відповідно до вимог законодавства України :

3.1. Експлуатацію кладовищ, реєстрацію поховань та перепоховань, облік намогильних споруд на місці поховань.

3.2. Утримання та охорону місць поховань.

3.3.Протягом липня 2013 року покосити траву на новому кладовищі.

4. Просити громадян (користувачів, власників) могил, місць родинних поховань, намогильних споруд забезпечити виконання обов’язків, покладених на них Законом України «Про поховання і похоронну справу» щодо утримання їх в належному естетичному та санітарному стані за рахунок власників.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Нестеренка В.О.

Міський голова Т.М.Савченко

Інші повідомлення у цьому розділі:


-->