Про стан та роботу позашкільної освіти в місті

УКРАЇНА

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

17.11.2011 № 235-1

Про стан та роботу позашкільної

освіти в місті

Заслухавши та обговоривши доповідь тимчасово виконуючої обов’язки директора Гадяцького Будинку дитячої та юнацької творчості Кириченко Н.А. про стан та роботу позашкільної освіти в місті виконком міської ради відмічає, що в місті вживаються заходи щодо удосконалення системи роботи позашкільної освіти з розвитку творчих здібностей дітей, організації їх дозвілля. Гадяцький Будинок дитячої та юнацької творчості працює відповідно до Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Статуту та річного плану роботи закладу.

Станом на 10.11.2011 у закладі працює 23 гуртки різних напрямів роботи, що складає 49 навчальних груп та об'єднує 726 дітей, а саме: художньо-естетичний напрямок - 16 груп, 238 учнів; еколого-натуралістичний напрямок--9 груп, 136 дітей науково-технічний - 24 групи, 352 дітей.

У тому числі працюють 2 групи (28 дітей) на базі Лютенської ЗОШ І-ІІІ ст. та 2 групи (30 дітей) при Сарській спеціалізованій школі І -ІІІ ст.

Начальний процес здійснюється на основі навчальних програм, які відповідають нахилам та уподобанням вихованців і вимогам сучасності та затверджені науково-методичним центром райдержадміністрації. Щорічно проводиться аналіз доцільності збереження гуртків та наповнюваності груп.

У 2011 році вихованці закладу приймали участь у різного рівня конкурсах та змаганнях, а саме: Всеукраїнські конкурси: «Усміхнемось щиро Вишні»,

Акція «День землі» в рамках Всеукраїнського тижня «Дня довкілля», Всеукраїнський огляд-конкурс «День юного натураліста», «Безпека руху - це життя» (конкурс дитячого малюнка). «Рятувальник - очима діей» (конкурс дитячої творчості «Збережи ялинку», «Новорічний подарунок».

Обласні конкурси:

«Барвисте перевесло» ( образотворче мистецтво), «Зоологічна галерея» (конкурс дитячого малюнка).

«Повір у себе» - фестиваль дитячої творчості серед дітей з особливими потребами.

Виставка дитячого малюнка до річниці Перемоги,

Змагання з авіа та ракето модельного спорту,

Змагання з автоспорту (картинг),

Конкурс дизайнерів «Дивосвіт»,

Конкурс - фітодизайн «Зимові фантазії».

Конкурси районного та міського рівнів.

Взято участь у районній виставці дитячого малюнка «Зимонька - зима».

Організовано та проведено міську романтично-розважальну програму «Валентин та Валентина», літературно-музичну композицію до 140-ї річниці Лесі Українки, «Козацькі забави» до Дня захисника Вітчизни.

Вихованці закладу прийняли участь в екологічному конкурсі агітбригад.

Проведено благодійні акції в реабілітаційному центрі «Іменини у родині», виставку малюнка «Дорогами Афганістану».

Взято участь в трудовій акції «Плекаємо рідне місто», у святковій програмі до Міжнародного Дня захисту дітей.

Роботи вихованців закладу постійно експонуються в районних культурно- масових заходах.

За підсумками участі в обласних конкурсах та змаганнях отримано 12 грамот за здобуті перші місця (керівники гуртків - Погорілий О.В., Білоцерківець Є.М., Олефір В.І.), 4 дипломи (керівники гуртків - Олефір В.І., Бездудна Н. В., Горова Т. М. Іващенко Л.І.), 28 дипломів за участь у районних конкурсах та нагороджено двох конкурсантів безкоштовною поїздкою до Аквапарку м. Харків.

Керівники гуртків Горова Т.М. та Іващенко Л.І. відзначені дипломами обласного центру естетичного виховання учнівської молоді за підготовку дітей до обласного конкурсу з декоративно ужиткового мистецтва. Крім того, згідно річного плану роботи на рівні закладу проводилися тематичні свята, вікторини, конкурси, змагання ерудитів, ігрові програми.

Вже стало системою проведення щоквартальних творчих звітів гуртків закладу.

Щомісячно проводиться велика виховна робота з питань морально- етичного, патріотичного, правового виховання. Проведено зустрічі вихованців з ветеранами Великої Вітчизняної війни, учасниками ліквідації Чорнобильської АЕС, воїнами інтернаціоналістами.

Керівниками гуртків зібрані тематичні папки з правового та патріотичного виховання - «Права і обов'язки учнів», «Конституція та державні символи України», «Пам'яті жертв Голодомору», «Відомі людини Гадяччини».

Систематично з вихованцями закладу проводяться бесіди з питань пропаганди здорового способу життя та виготовлені тематичні папки «Здоров'я дитини - багатство родини», «Здоровий спосіб життя», «Ні - шкідливим звичкам!», а також проведено конкурс дитячого малюнка «Скажемо СНіДу - НІ!».

Запроваджено проведення майстер-класів для працівників освітніх установ району з впровадження нових технік: квілінг, торцювання, вишивка стрічками, робота з бісером, кусудами, робота з берестою та ін.

Поряд з досягненнями в роботі закладу є ряд проблем: відсутність коштів на ремонт приміщення, на канцтовари, заклад не підключено до Інтернет мережі, для виробничих і навчальних потреб потрібен ще один комп'ютер та принтер.

Найбільш важливою проблемою на сьогодні є опалення приміщень корпусів № 1 та № 2.

На підставі вищевикладеного, керуючись законами України "Про позашкільну освіту", "Про місцеве самоврядування в Україні",

виконком міської ради вирішив:

1. Інформацію тимчасово виконуючої обов’язки директора Гадяцького Будинку дитячої та юнацької творчості Кириченко Н.А. про стан та роботу позашкільної освіти в місті взяти до відома.

2. Визнати роботу позашкільного закладу міста (Будинку дитячої та юнацької творчості) щодо формування у дітей шкільного віку творчих здібностей, культурних та духовних цінностей, задовільною.

3. Продовжити проведення виховної роботи з питань морально- етичного, патріотичного, правового виховання.

4. Забезпечити зміцнення та модернізацію матеріально-технічної бази позашкільного навчального закладу комп'ютерним та іншим необхідним технічним обладнанням, здійснити підключення до мережі Інтернет.

5. Вивчити можливість морального і матеріального стимулювання педагогів, які працюють з обдарованими вихованцями, для підтримки творчої праці педагогів позашкільного навчального закладу.

Міський голова Т.М.Савченко

-->