Про стан квартирного обліку, розподілу житла у виконавчому комітеті Гадяцької міської ради та про проведену роботу по формуванню Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

21 лютого 2013 року № 21-1

Про стан квартирного обліку, розподілу житла у виконавчому комітеті Гадяцької міської ради та про проведену роботу по формуванню Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов

Заслухавши та обговоривши інформацію першого заступника міського голови Нестеренка В.О. про стан квартирного обліку та розподілу житла, міськвиконком відмічає, що відповідно до Житлового кодексу Української РСР, Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, статті 30 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні” виконавчий комітет міської ради виконує делеговані повноваження в здійсненні контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях розташованих на території міста, незалежно від форм власності, видачі ордерів на заселення жилої площі в будинках державних та комунальних організацій.

В місті Гадячі є підприємства які самостійно ведуть квартирний облік громадян, що потребують поліпшення житлових умов по місцю роботи. На квартирному обліку на цих підприємствах, в установах та організаціях міста перебуває понад 20 громадян.

Відповідно до п. 25 “ Правил обліку громадян...” передбачено щорічно з 1 жовтня по 31 грудня проводити перереєстрацію громадян, які перебувають на квартирному обліку, в ході якої перевіряються їх облікові дані.

В результаті проведеної перевірки-перереєстрації протягом 2012 року було знято з обліку 14 сімей та одиноких громадян, які втратили право перебувати на квартирному обліку.

Громадяни знімаються з квартирного обліку за місцем проживання у випадках: поліпшення власних житлових умов, виїздом на постійне місце проживання в інший населений пункт, при наданні даних, які не відповідають дійсності, що стало підставою для прийняття на квартирний облік тощо. У випадку смерті громадянина,який перебував на квартирному обліку.

На квартирний облік приймаються громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, постійно проживають та зареєстровані в м. Гадячі. Громадяни, які користуються правом першочергового та позачергового отримання житла, включаються в пільгові списки при наявності в них відповідних документів. Громадяни вважаються взятими на квартирний облік з дня винесення рішення виконавчого комітету, а за місцем роботи - з дня винесення спільного рішення адміністрації підприємства,установи, організації і відповідного профспілкового комітету, затвердженого виконавчим комітетом міської ради.

Всього, на даний час, на квартирному обліку для покращення житлових умов у виконавчому комітеті Гадяцької міської ради перебуває:

617 – сімей, з них:

• правом першочергового одержання житла користуються 138 сімей, (учасники бойових дій на території інших країн – 7, військовослужбовці звільнені в запас або відставку – 13 чол., багатодітні сім’ї – 25, та ін. категорії.

• правом позачергового одержання житла користуються – 25 сімей.

З них: особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І,ІІ категорії – 12 сімей, інваліди війни – 3 сім'ї.

Житлом громадяни забезпечуються в порядку визначеному законодавством. На даний час в зв’язку з тим, що будівництво житла в місті не проводиться, житлом громадяни забезпечуються вкрай рідко.

Так, в 2010 р. – 4 сім'ї , в 2011 році – 3 сім'ї, в 2012 році – 3 сім'ї ( в тому числі за рахунок коштів державного бюджету придбано житло для воїна-інтернаціоналіста Близнюка С.М. та виданий ордер за бюджетною програмою «Забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів. вартість придбаного житла становить 216200 грн.)

Проводиться робота по зняттю з квартирного обліку громадян, в яких відпали підстави щодо перебування на квартирному обліку.

Так з квартирного обліку знято:

2010р. – 2 сім'ї;

2012р. – 17 сімей.

Міськвиконком здійснюють контроль за станом квартирного обліку на підприємствах, які самостійно ведуть квартирний облік. Щорічно затверджують списки працівників,які перебувають на квартирному обліку для отримання житлової площі.

На виконання Закону України «Про житловий фонд соціального призначення», міськвиконкомом розпочата робота по соціальному квартирному обліку:

- надано статус «Соціальний гуртожиток для осіб, які потребують соціального захисту гуртожитку міської комунальної власності по вул. 50 років Жовтня,17-а та затверджено Положення «Про соціальний гуртожиток для осіб, які потребують соціального захисту». Протягом 2010-2012 років видано 15 ордерів для реєстрації та проживання в гуртожитку, в тому числі: 2 - сиротам; 2 - особам із числа позбавлених батьківських прав; 1- сім'ї, яка постраждала внаслідок пожежі

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2011 року № 238 «Про Єдиний державний реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов» виконавчим комітетом Гадяцької міської ради проводиться робота по створенню автоматизованої системи Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартирному обліку при міськвиконкомі. З метою спрощення та прискорення внесення інформації за встановленою формою до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, виконком отримав та користується прикладним програмним забезпеченням АРМ-квартвідділ АС ЄДРКО та внутрішньо-системним унікальним кодом.

В зв’язку з цим неодноразово на офіційному сайті міської раді, в засобах масової інформації («Гадяцький вісник, «БазарМедіа») публікувалися оголошення про необхідність термінового поновлення документів облікової справи, громадянам, які перебувають на квартирному обліку, а саме:

• Довідку про склад сім'ї та реєстрацію;

• Довідку з БТІ (бюро технічної інвентаризації) про наявність чи відсутність власності на повнолітніх членів сім'ї;

• Копія технічного паспорту нежитлове приміщення;

• Паспорт, свідоцтво про народження дитини, довідка про присвоєння ідентифікаційного коду усіх членів сім'ї (копія);

• Копія посвідчення (для пільгових категорій населення).

Крім цього були направлені листи керівникам підприємств, установ, організацій, де працюють особи, які перебувають на квартирному обліку, з проханням провести необхідну роботу з працівниками у поновленні документів квартобліку: (Гадяцька спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів ім.Є.П.Кочергіна, залізнична станція Гадяч Південної залізниці, ПАТ «Гадячгаз», відділ освіти РДА, Гадяцьке училище культури Ім.І.П.Котляревського, Гадяцьке відділення ВАТ «Державний ощадбанк України», ПрАТ «Вентиляторний завод «Горизонт» та інші.

Направлялися листи до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Гадяцького районного управління юстиції Полтавської області з проханням надати довідки про підтвердження факту смерті громадян, для зняття їх з квартирного обліку та виключенням із списку громадян, які перебувають на черзі квартобліку.

Однак ця робота бажаних результатів не дала. Громадяни, які стали на чергу досить давно, років 10-20 тому не підтверджують своє право на чергу. Станом на 01.12.2013 року на квартирному обліку при виконкомі Гадяцької міської ради перебуває 617 осіб. На даний час поновили документи 73 особи. До Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов сформовано та подано реєстратору 73 форми.

Громадяни, які пройшли перереєстрацію, матимуть право брати участь у придбані доступного житла, а також в інших державних програмах.

З метою забезпечення виконання Житлового законодавства, Закону України «Про житловий фонд соціального призначення», керуючись ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

виконком міської ради вирішив:

1. Інформацію першого заступника міського голови Нестеренка В.О. про ведення квартирного обліку та роботу по формуванню Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов виконавчим комітетом Гадяцької міської ради взяти до відома.

2. Першому заступнику міського голови Нестеренку В.О.

- здійснювати облік громадян потребуючих поліпшення житлових умов та розподіл житла згідно делегованих повноважень та відповідно до законодавства України;

- забезпечити регулярне інформування населення шляхом постійного висвітлення у місцевих засобах інформації про формування Єдиного державного реєстру громадян.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Нестеренка В.О.

Міський голова Т.М.Савченко

-->