серп
16
2016

Про реалізацію Програми "Молодіжний пільговий кредит"

Право на отримання довгострокового пільгового кредиту мають молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно, які згідно з законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов. Згідно з Положенням про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 2001 року № 584, кредит надається за таких умов:

перебування кандидата на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

підтвердження кандидатом своєї платоспроможності;

перший внесок - не менш 6 % вартості будівництва;

валюта кредитування - гривня;

Плата за користування кредитом та пільги:

позичальник, який не має дітей, сплачує кредит з відсотковою ставкою у розмірі 3 % річних суми зобов’язань за кредитом;

позичальник, який має одну дитину, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом;

позичальникові, який має двох дітей, крім того, за рахунок бюджетних коштів погашається 25 % суми зобов’язань за кредитом;

позичальникові, який має трьох і більше дітей, погашається 50 % супи зобов’язань за кредитом.

термін повернення - до 30 років.

Також молодим сім’ям, в яких один із подружжя має статус учасника бойових дій та одиноким молодим громадянам, які мають статус учасника бойових дій, присвоєного відповідно до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413, пільгові кредити на будівництво (реконструкцію) і придбання житла за рахунок коштів обласного бюджету надаються першочергово.

Слід зазначити, що військовослужбовцям - з початку і до закінчення особливого періоду; резервістам та військовозобов’язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду, на час проходження військової служби відсотки за користування кредитом та пеня за порушення строку платежу з погашення кредиту не нараховуються.

Виконання Програми в області покладено на Полтавське регіональне управління ДСФУ „Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”, адреса : м. Полтава, вул. В.Козака, 1-а, контактний телефон (05322) 56-22-04.

-->