Про Про виконання Програми розвитку дорожнього руху та його безпеки на території Гадяцької міської ради на 2011-2014 роки

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

19 червня 2014 року № 219

Про Про виконання Програми розвитку дорожнього руху та його безпеки на території Гадяцької міської ради на 2011-2014 роки

Заслухавши інформацію першого заступника міського голови Нестеренка В.О. про виконання Програми розвитку дорожнього руху та його безпеки на території Гадяцької міської ради на 2011-2014 роки міськвиконком відмічає, що Програма розроблена відповідно до вимог законів України «Про дорожній рух», «Про автомобільний транспорт», Указу Президента України від 20.11.2007 №1121 «Про невідкладні заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху» та затверджена рішенням 11-ої сесії Гадяцької міської ради шостого скликання від 6 жовтня 2011 року.

Програмою передбачаються основні напрями розвитку дорожнього руху та його безпеки у місті Гадячі на 2011-2014 роки, які мали бути реалізовані шляхом проведення заходів і робіт, передбачених головними напрямами.

Програма спрямована на запобігання дорожньому травматизму, вжиття заходів щодо усунення причин та умов, які сприяють аварійності на дорогах, зміцнення дисципліни на вулицях міста, посилення безпеки дорожнього руху, поліпшення експлуатаційного стану доріг, вулиць, вивчення та дотримання всіма громадянами Правил дорожнього руху, захисту життя і здоров’я його учасників, профілактику та попередження злочинності, пов’язаної з транспортними засобами, досягнення належного рівня фінансового і матеріально – технічного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху в місті Гадячі.

Стан безпеки дорожнього руху і безпеки пішоходів в місті характеризується наступними факторами:

стан доріг та вулиць міста;

навантаження автотранспортних засобів на проїжджі частини доріг та вулиць;

виконання учасниками дорожнього руху вимог правил дорожнього руху.

Довжина доріг та вулиць міста на теперішній час складає 105 км, у тому числі 75 км – асфальтобетонне покриття.

Протягом 2011-2013 років вживалися відповідні організаційні та практичні заходи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та попередження травматизму на вулицях і дорогах міста, а саме:

капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці

ямковий ремонт доріг

нанесення горизонтальної дорожньої розмітки;

проведення заходів по боротьбі з зимовою ожеледицею;

утримання доріг у чистоті та порядку (в т.ч. прочищення зливної каналізації на дорогах міста);

заміна технічних засобів регулювання дорожнім рухом (дорожні знаки,

огороджувальні пристрої) та їх установлення;

Міськвиконкомом проведено капітальний ремонт вулиць 50 років Жовтня, Тельмана, Лохвицькій, Леніна, Першотравневій, Дзержинського на загальну суму 1890400 грн. та поточний ремонт вулиць: Драгоманова, Шевченка, Гетьманській, Будька, Чапаєва, Дружби, Гагаріна, Терешкової, Білохи, Швидкого, Лохвицькій, 50 років Жовтня, пл. Соборній на загальну суму 662226 грн.

Організовано односторонній рух транспорту по вул. Шевченка. Встановлено 15 відповідних знаків та витрачено коштів на їх придбання 5,1тис. грн. Для регулювання руху автотранспорту на перехресті вулиць Драгоманова та 50 років Жовтня відновлено роботу світлофора та встановлено 4 відповідних знаки, на що витрачено коштів 1,2 тис.грн. За рахунок спеціальних коштів міського бюджету виготовлено проект, проведено його експертизу та встановлено світлофор на перехресті вулиць Лохвицька - Тельмана на суму 41,6 тис.грн.

На основних перехрестях вулиць міста встановлено інформаційні знаки (покажчики напрямів руху).

Викликає занепокоєння технічний стан автодоріг, існує низка проблем та невідповідностей щодо забезпечення безпеки дорожнього руху в місті, а саме:

при високій щільності житлової забудови, великій кількості транспортних засобів, недостатньою є пропускна спроможність основних вулиць міста і окремих доріг в місті;

недостатня кількість технічних засобів регулювання дорожнього руху;

недостатній контроль за експлуатаційним станом автомобілів і вулично-шляхової мережі;

недостатнє фінансування відповідних заходів.

Виконком міської ради вирішив:

1. Інформацію про виконання Програми розвитку дорожнього руху та його безпеки на території Гадяцької міської ради на 2011-2014 роки прийняти до відома.

2. Продовжити роботу в 2014 році по виконанню заходів Програми розвитку дорожнього господарства та безпеки руху м. Гадяча 2011-2014 роки.

3 МКП «Комунсервіс» забезпечити безпечні умови дорожнього руху в місті шляхом:

нанесення та поновлення дорожньої розмітки;

проведення заходів по боротьбі з ожеледицею;

ліквідація вибоїн та усування осідання дорожнього покриття;

утримання доріг у чистоті та порядку;

відновлення та встановлення нових дорожніх знаків;

приведення рівня освітлення вулиць і доріг до нормативних вимог;

проведення капітальних та поточних ремонтів міських доріг;

утримання у належному стані смуги відводу;

облаштування додаткових карманів для паркування автотранспорту;

влаштування світлофорних об'єктів,

обладнання аварійно-небезпечних ділянок доріг та вулиць міста в місцях концентрації ДТП та активного руху пішоходів та транспорту технічними засобами регулювання дорожнього руху (світлофори, «лежачий поліцейський» тощо).

Міський голова Т.М.Савченко

-->