Про підсумки роботи зі зверненнями громадян, які надійшли до виконкому міської ради за 2017 рік

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

17 січня 2018 року № 1

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян, які надійшли до виконкому міської ради за 2017 рік

На виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та інших законодавчих актів у виконавчому комітеті Гадяцької міської ради Полтавської області протягом 12 місяців 2017 року проводились відповідні заходи, спрямовані на забезпечення громадянам їх конституційного права на звернення та створення належних умов для реалізації цього права.

З метою оперативного реагування на гострі проблеми мешканців міста:

- продовжує працювати телефон «гарячої лінії», для ефективної роботи якого складено та затверджено відповідний графік за участю керівництва виконкому міської ради, який розміщено на офіційному сайті міської ради;

- продовжено практику проведення прийомів громадян з особистих питань керівництвом міської ради та виконавчого комітету Гадяцької міської ради.

- згідно вимог чинного законодавства на засіданнях виконкому міської ради проводиться аналіз стану роботи зі зверненнями громадян.

Як показав проведений аналіз стану роботи зі зверненнями громадян за 12 місяців 2017 року, робота зі зверненнями громадян потребує постійного поліпшення.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

виконком міської ради вирішив:

1. Інформацію начальника відділу організаційної та кадрової роботи виконавчого комітету Гадяцької міської ради Куришко С.І. про підсумки роботи по розгляду звернень громадян у виконавчому комітеті Гадяцької міської ради Полтавської області за 12 місяців 2017 року взяти до відома (додається).

2. Керівникам відділів виконавчого комітету Гадяцької міської ради, самостійних відділів та управлінь міської ради та керівникам комунальних підприємств міста, з метою зменшення кількості звернень громадян:

- забезпечити додержання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»;

- продовжити роботу по кваліфікованому, неупередженому, об’єктивному і своєчасному розгляду звернень громадян з метою оперативного вирішення порушених питань та задоволення законних вимог громадян;

- не допускати надання неоднозначних, необґрунтованих або неповних відповідей на звернення громадян та порушень строків розгляду звернень, установлених законодавством;

- вжити ефективних заходів щодо запобігання виникненню підстав для обґрунтованих звернень громадян до органів влади вищого рівня та виявлення причин, які породжують повторні та колективні звернення.

3. Керівникам відділів виконавчого комітету Гадяцької міської ради, самостійних відділів та управлінь міської ради та керівникам комунальних підприємств міста проаналізувати стан роботи зі зверненнями громадян за 6 місяців 2018 року в підпорядкованих їм службах та надати інформаційні довідки про проведену роботу до виконкому Гадяцької міської ради до 01 липня 2018 року.

4. Відділу організаційної та кадрової роботи виконавчого комітету Гадяцької міської ради Полтавської області (Куришко С.І.) забезпечити висвітлення цього рішення та довідки у засобах масової інформації.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на керуючу справами виконкому міської ради Гусак І.М.

Міський голова В.О.Нестеренко

Додаток 1

до рішення виконавчого комітету

від 17.01.2018 року № 1

Д О В І Д К А

про підсумки роботи із зверненнями громадян, які надійшли до виконкому міської ради за 12 місяців 2017 року

Робота із зверненнями громадян у виконавчому комітеті Гадяцької міської ради Полтавської області протягом 12 місяців 2017 року проводилась відповідно до Закону України «Про звернення громадян», указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування». Для забезпечення своєчасного та якісного розгляду заяв, скарг та пропозицій громадян, оперативного вирішення порушених в них питань були забезпечені певні заходи щодо системної роботи із зверненнями громадян як пріоритетного напрямку діяльності органів місцевого самоврядування.

На виконання вимог вищезазначеного Указу Президента на 2017 рік у виконавчому комітеті міської ради затверджено:

- графік перевірок додержання законодавства про звернення громадян у структурних підрозділах міської ради;

- графік особистого звітування керівників структурних підрозділів міської ради з питань роботи зі зверненнями громадян на засіданнях виконкому міської ради;

- графіки особистого прийому громадян керівництвом міської ради.

Протягом І2 місяців 2017 року на засіданні виконкому міської ради заслухано звіт «Про підсумки роботи із зверненнями громадян за 2016 рік», у другому півріччі - звіт «Про підсумки роботи із зверненнями громадян, які надійшли до виконкому міської ради за І півріччя 2017 року».

На виконання вимог Закону України «Про безоплатну правову допомогу утворено громадську приймальню з надання первинної правової допомоги при міській раді. Протягом І2 місяців 2017 року правова допомога надана 43 громадянам. До роботи громадської приймальні залучаються структурні підрозділи міської ради. У вказаних зверненнях громадяни здебільшого порушували питання земельних відносин, вирішення правових питань щодо забезпечення малолітніх та неповнолітніх дітей житлом та майном, оформлення відумерлої спадщини, захисту прав недієздатних та обмежено-дієздатних осіб, питання соціального захисту.

Упродовж 12 місяців 2017 року до виконавчого комітету Гадяцької міської ради Полтавської області надійшло 759 звернень громадян. Найбільше надійшло звернень з питань соціального захисту населення (надання матеріальної допомоги на лікування соціально-незахищеним верствам населення) – 305 звернень, або 40,18% від загальної кількості звернень; з питань житлово-комунального господарства надійшло 232 звернення, або 30,6% від загальної кількості звернень, в яких порушені питання ремонту покрівель, влаштування прибудинкових доріг, відновлення вуличного освітлення, ремонту доріг. Не зважаючи на те, що усі питання, порушені у зверненнях громадян, розглядались у визначені законодавством терміни, громадяни зверталась у вищі державні установи, сподіваючись на більш швидке та ефективне вирішення питань, що призвело до збільшення кількості звернень до органів влади вищого рівня. Кількість таких звернень протягом 2017 року становить 94. У загальній кількості звернень частка звернень до органів влади вищого рівня складає 12,4%. Переважна більшість цих звернень надійшла з комунальної бюджетної установи «Обласний контактний центр», створеної при Полтавській обласній раді.

Із загальної кількості звернень 565 громадян звернулися з письмовими заявами, що на 320 звернень більше, ніж у 2016 році (245) і становить 74,4% від загальної кількості звернень. Порівнюючи показники звернень громадян у поточному році з показниками минулого року, можна зробити висновок, що загальна кількість питань, які порушували громадяни в своїх зверненнях, збільшилась (значна частка - за рахунок збільшення звернень на надання матеріальної допомоги).

На виконання статті 22 Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 та згідно із затвердженими графіками керівництвом міської ради проводились особисті прийоми громадян. Усього проведено 176 особистих прийомів громадян під час яких надійшло 38 звернень громадян.

З метою перевірки роботи виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств з питань дотримання законодавства щодо розгляду звернень громадян, вимог з діловодства, стану виконавської дисципліни рішенням виконкому міської ради № 818 від 18.12.2017 року затверджено план роботи виконкому на 2018 рік, на якому заплановано заслухати звіти всіх керівників комунальних підприємств про роботу із зверненнями громадян.

Щомісячно засідає постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян, яка розглядає звернення громадян з питань надання матерільної допомоги, соціальної допомоги, малозабезпеченим громадянам міста, які опинились у скрутних життєвих обставинах. В основному всі звернення щодо надання матеріальної допомоги задовольняються позитивно, в міру наповнення міського бюджету.

В підприємствах, управліннях, відділах посилено увагу до об’єктивного і своєчасного розгляду звернень, максимального вирішення порушених у зверненнях проблем, що не суперечить чинному законодавству.

Особлива увага звертається на вирішення питань, поставлених у листах учасників та інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, жінок, яким присвоєно почесне звання “Мати-героїня”, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до вимог статті 20 Закону України «Про звернення громадян» всі звернення розглянуті у встановлені терміни. Але слід зауважити, що значна кількість відповідей надається в останній день, визначений законодавством на надання відповіді.

Всього у зверненнях громадян порушено 709 питань. Найбільше надійшло звернень з питань соціального захисту населення – 305 ( 40,18%)- це надання матеріальної допомоги на лікування; житлово-комунального господарства - 232 (30,6%)- це ремонт дахів, влаштування прибудинкових доріг, відновлення вуличного освітлення, ремонт доріг.

Від органів державної влади вищого рівня надійшло 94 звернення. З них 81 звернення надійшло на гарячу урядову лінію. У загальній кількості звернень частка звернень до органів влади вищого рівня складає 12,4%.

За 2017 року до виконавчого комітету міської ради надійшло 41 депутатське звернення. Усі звернення розглянуто у встановлений законом термін та надана письмова відповідь.

Відповідно до Класифікатора звернень громадян звернення розподіляються так:

за формою надходження:

поштою – 50,19 %;

на особистих прийомах - 23,1 %;

через органи влади – 12,4 %.

за ознакою надходження:

первинні – 99,9 %

повторні – 0,1 %.

за видами:

заяви – 99,7 %.

скарги – 0,3 %

за статтю авторів звернень:

чоловіча – 28,6 %;

жіноча – 55,7 %.

за типом:

листи - 81,8 %

усні – 18,2 %.

за суб’єктом:

- індивідуальні – 84,2 %

- колективні – 15,8 %.

Аналіз статистичних даних за соціальним станом заявників свідчить, що найбільше звернень надійшло від пенсіонерів, безробітних, за категоріями авторів звернень: значна кількість звернень надійшла від найменш соціально захищених категорій населення – інвалідів, ветеранів праці, дітей війни.

Близько 57 % від загальної кількості звернень громадян вирішені позитивно, відмовлено у задоволенні 6,6 %, 36,4 % заявникам надані аргументовані пояснення.

За рахунок міського бюджету виділено 449075,00 грн. для надання одноразової матеріальної допомоги 305 заявникам зазначеної категорії.

У середньому по місту на кожну тисячу населення за 2017 рік припадає 31 звернення громадян.

Працівники відділу організаційної та кадрової роботи, відповідальні за роботу зі зверненнями громадян постійно співпрацюють з структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради, надають консультативну та практично-методичну допомогу. Проводиться роз’яснювальна робота з громадянами, які звертаються до виконавчого комітету міської ради, щодо шляхів вирішення порушених ними питань.

Питання забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення знаходиться на постійному контролі у виконавчому комітеті Гадяцької міської ради, проводиться моніторинг звернень громадян, здійснюються заходи організаційного, інформаційно-аналітичного характеру.

Аналіз роботи із розгляду звернень громадян, що надійшли до виконкому, свідчать про необхідність і надалі не послаблювати увагу з боку посадових осіб виконавчих органів міської ради до забезпечення виконання вимог Конституції, Законів України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», Указів Президента України, розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації і міського голови.

Керуюча справами виконкому І.М.Гусак

-->