Про підсумки роботи із зверненнями громадян за 2015 рік

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

25 лютого 2016 року № 37

Про підсумки роботи із зверненнями громадян за 2015 рік

Робота із зверненнями громадян в міськвиконкомі проводилася відповідно до Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

Всього за 2015 рік до виконкому міської ради надійшло 483 звернення, з них письмових-386. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість письмових звернень збільшилось на 279; усних звернень зменшилось на 50).

У тематичному розрізі найбільш актуальними були питання соціального захисту населення – 303 ,комунального господарства (ремонту будинків, доріг, спилювання дерев, ) – 120, житлові (покращення житлово-побутових умов громадян, забезпечення житлом) – 10, праці і зарплати – 5. На особистому прийомі у керівного складу міськвиконкому побувало 97 осіб (у 2014 – 117). Надійшло 103 колективних звернень громадян, що на 73 більше ніж за відповідний період минулого року. Всього підписів у колективних зверненнях 2723 осіб. Протягом звітного періоду надійшло 2 повторних звернення.

Всі звернення були розглянуті відповідно до чинного законодавства та в межах компетенції, надано необхідну допомогу. На запитання, порушені у зверненнях, заявникам надавалися вичерпні, аргументовані та ґрунтовні роз’яснення. За результатами розгляду звернень позитивно вирішено – 303, іншим надано.

Протягом 2015 року звернень громадян до органів вищого рівня надійшло 28 (2014 рік -30).

- до районної державної адміністрації 17 (2-письмових; 15-на особистому прийомі)

- до обласної ради 1

- до КБУ «Обласний контактний центр» 10

Вагома частина звернень надійшла від пенсіонерів. За характером звернень: 96% складають заяви, решта-скарги.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 щоп'ятниці з 14-00 до 16-00 працює постійно діюча пряма телефонна лінія.

З метою надання правової допомоги населенню при міськвиконкомі працює громадська приймальня, до якої за звітній період звернулося 113 громадян.

Щомісяця здійснювався аналіз виконавської дисципліни та результатів вирішення порушених у зверненнях питань.

З метою вдосконалення роботи зі зверненнями громадян, підвищення її результативності, на виконання Закону України «Про звернення громадян», керуючись статтею 38 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні,

виконком міської ради вирішив:

1. Інформацію керуючого справами Гусак І.М. про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до міськвиконкому за 2015 рік прийняти до відому.

2. Посадовим особам місцевого самоврядування:

2.1. Забезпечити належне вирішення в межах своїх повноважень питань, порушених у зверненнях громадян, а також вжити заходів щодо запобігання виникненню підстав для колективних звернень та звернень до органів влади вищого рівня.

2.2. Вживати заходи щодо недопущення фактів порушення термінів розгляду звернень громадян, установити жорсткий контроль за якісною підготовкою письмових відповідей в т.ч. на звернення громадян, що надійшли під час особистого прийому міського голови та на «гарячі» телефонні лінії.

2.3 Продовжити роботу по кваліфікованому, неупередженому, об’єктивному і своєчасному розгляду звернень громадян з метою оперативного вирішення порушених питань та задоволення законних вимог громадян.

2.3. Приділяти особливу увагу вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім'ї, одинокі матері та інші громадян, які потребують соціального захисту та підтримки.

3. Начальнику відділу організаційної та кадрової роботи Куришко С.І.

3.1. Щомісячно здійснювати систематичний аналіз та узагальнення звернень для виявлення причин, що їх породжують, а також гострих суспільно-значущих проблем, які потребують негайного вирішення.

3.2 Систематично висвітлювати на офіційному сайті Гадяцької міської ради, в місцевих ЗМІ матеріали щодо організації роботи зі зверненнями громадян, графіки особистих прийомів громадян посадовими особами тощо.

3.3. Оприлюднити у лютому 2016 року рішення виконкому про підсумки роботи зі зверненнями громадян, що надійшли за 2015 рік в засобах масової інформації та на сайті міської ради.

4. Рішення виконавчого комітету міської ради від 25.02.2016 №34 “Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 2015 рік ” з контролю зняти.

5. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на відділ організаційної та кадрової роботи (Куришко С.І.), контроль - на керуючого справами виконкому Гусак І.М.

Міський голова В.О.Нестеренко

-->