Про організацію літнього відпочинку дітей та стан харчування в дошкільних навчальних закладах міста

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

16 червня 2011 року № 130-1

Про організацію літнього відпочинку

дітей та стан харчування в дошкільних

навчальних закладах міста.

Відповідно до статті 32 пункту Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та заслухавши інформацію головного бухгалтера централізованої бухгалтерії міськвиконкому Білан К.В., виконком міської ради відмічає,що організація харчування дітей в дошкільних навчальних закладах міста здійснюється згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.01.2004 року « Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», а також «Інструкції про організацію харчування дітей в ДНЗ», чинних санітарних норм та правил.

На балансі Гадяцької міської ради перебуває 5 дошкільних навчальних закладів і НВК „Первоцвіт”, в яких виховуються відповідно 747 і 138 дітей.

При затвердженні міського бюджету на 2011 рік, стаття – забезпечення продуктами харчування (код 1133) затверджена як захищена стаття видатків загального фонду міського бюджету, згідно Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік”.

На 2011 рік заплановано коштів на харчування дітей в сумі по загальному фонду 320000 грн., ( в 2010 році - 338800 грн.) по спеціальному фонду 289500грн., ( 2010 році - 404930 грн.) фактично використано по загальному фонду 271323 грн., по спеціальному фонду 220769 грн.

В бюджет міської ради надійшло батьківської плати по ДНЗ 152323 грн., по НВК «Первоцвіт» 50406 грн.

Аналіз виконання норм харчування показує, що в ДНЗ споживання:

м'яса становить 65% ,

риби становить 20%,

масла становить 82%

молока становить 23%, перевиконання норм картоплі, круп.

Факти свідчать, що в недостатній мірі діти забезпечені такими продуктами харчування, як овочі, фрукти свіжі, сік, творог, сметана.

Проведено вітамінізацію ДНЗ (вітамін „С”).

Середня вартість одного дітодня в ДНЗ 6,80 грн., НВК „Первоцвіт” 7,83 грн.

Всього звільнено від батьківської плати в ДНЗ – 65 дітей, НВК „Первоцвіт” – 30.

На виконання пункту 1 частини першої ст. 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи” та постанови Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 № 936 „Про затвердження порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи”, проводиться безкоштовне харчування дітей які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи у ДНЗ та подають до управління соціального захисту населення РДА розрахунки на відшкодування батьківської плати за харчування дітей.

Заборгованість за продукти харчування складає 59000 грн.

Залишок асигнувань до кінця року по продуктах харчування складає по загальному фонду 48677 грн., по спеціальному фонду 63400 грн.

У закладах встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски (про денне меню), графіки видачі їжі, добові проби, призначені відповідальні особи за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

Харчоблоки, комори, овочесховища утримуються відповідно санітарно-гігієнічним вимогам. Технологічне та холодильне обладнання в робочому стані. Дитячі садки забезпечені необхідною кількістю посуду, котрий промаркований і використовується за призначенням. У місцях миття посуду є інструкції щодо правил миття посуду, використання мийних засобів.

Наявні картотеки страв, перспективні меню, щоденні меню-розкладки, котрі відповідають картотекам страв.

В дошкільних закладах міста організоване трьохразове харчування,

Дотримано вимог чинного законодавства щодо встановлення батьківської плати за харчування дітей в дитячих садках. Вона становить 50% від вартості харчування однієї дитини в день.

В ДНЗ наявний асортимент круп, цукор, борошно, масло вершкове, овочі, риба, м’ясні та молочні продукти, тощо. Всі продукти харчування, що надходять в заклади, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. Зберігаються продукти в спеціально облаштованих коморах, овочесховищах, холодильниках, де забезпечено дотримання санітарних норм, температурний режим тощо.

Проблеми фізичного розвитку дошкільнят, зміцнення та збереження їхнього здоров’я ніколи не втрачають своєї актуальності. Особливо це стосується умов сьогодення, оскільки в окремих освітніх закладах кількість хворих дітей сягає 50-90%. Саме тому, відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру», «Національної доктрини розвитку освіти», Базовому компоненту дошкільної освіти фізичне виховання дошкільнят спрямоване насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя. В дошкільних навчальних закладах міста створено належні умови для формування, збереження та зміцнення здоров’я дітей. Для занять на свіжому повітрі облаштовані ігрові та спортивні майданчики.

Вихователі міста в роботі з дітьми керуються перспективно-календарним та поточним плануванням, де належне місце посідає фізкультурно-оздоровча робота. Провідне місце займають організовані форми фізичного виховання та самостійної рухової діяльності дошкільників під час прогулянок та інших режимних моментів.

Фізкультурно-оздоровчі форми з дітьми включають:

- заняття з фізкультури в усіх вікових групах;

- вправи на свіжому повітрі;

- рухливі та спортивні ігри, вправи, пішохідні переходи;

- різні види гімнастики (ранкова, гігієнічна після сну, корегуюча);

- фізкультхвилинки, фізкультурні паузи, динамічні перерви;

- спортивні свята, розваги, дні здоров’я тощо.

Належна увага приділяється підготовці та проведенню спортивних свят та розваг.

Крім цього, надано дозвіл МКП «Комунсервіс» на відкриття і функціонування міського пляжу з 01 червня 2011 року по 31 серпня 2011 року.

З метою організації купання дітей, що відпочивають у таборах «Горизонт» та «Іскорка», виділено місця відпочинку для цих таборів-на лівому березі річки Псел, навпроти міського пляжу.

виконком міської ради в и р і ш и в :

1. Інформацію головного бухгалтера централізованої бухгалтерії К.В. Білан про стан харчування та оздоровлення дітей в дошкільних навчальних закладах міста взяти до відома.

2. Рекомендувати сесії міської ради при перевиконання міського бюджету за 6 місяців 2011 року збільшити асигнування на придбання продуктів харчування для ДНЗ.

3. Головному бухгалтеру централізованої бухгалтерії К.В. Білан передбачити кошти на придбання овочів, свіжих фруктів та соків в ДНЗ.

4. Для забезпечення кращого оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей завідуючим дошкільних навчальних закладів необхідно :

– вживати заходів щодо організації медичного обстеження дітей, належного медичного обслуговування.

– встановити контроль за якістю їжі з суворим дотриманням їх відповідності сертифікатам якості.

– тримати постійно на контролі дотримання норм закладки і якості продуктів у страви.

–провести в необхідній кількості заготівлю овочів на осінньо-зимовий період власними силами та за допомогою батьків з метою здешевлення вартості дітодня.

Міський голова Т.М.Савченко

-->