квіт
26
2017

Обережно – амброзія!

З приходом весни та швидким ростом трави в м. Гадяч з’явилася й амброзія полинолиста — карантинний бур’ян і сильний алерген. Пилок, який рослина виділяє під час цвітіння, негативно впливає на стан здоров’я людей, визиває алергію та бронхіальну астму.

Враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої на здоров’я людей, міська рада закликає громадян, керівників підприємств, організацій та установ міста, незалежно від форм власності, з метою недопущення розповсюдження амброзії постійно проводити обстеження прилеглих територій та прибудинкових на предмет виявлення та своєчасної ліквідації карантинного бур'яну та проводити роботу зі знищення амброзії до закінчення її вегетаційного періоду, тобто до жовтня.

Ефективний метод боротьби з амброзією — виривати її з коренем, оскільки маючи добре розвинену кореневу систему та високу репродуктивну спроможність для відновлення вегетативної маси механічне скошування тільки тимчасово призупиняє ріст рослини, що в подальшому супроводжується збільшенням її продуктивних стебел. Але якщо немає такої можливості, то слід скошувати бур’ян до початку періоду цвітіння і повторювати скошування з інтервалом не більшим, ніж три тижні.

Отже, не варто зволікати, якщо бачите на подвір’ї небезпечну рослину. Напередодні цвітіння вона не така шкідлива.

Виконавчий комітет Гадяцької міської ради.

-->