черв
1
2018

На часі створення Гадяцької міської об′єднаної територіальної громади

Сьогодні, 01 червня 2018 року в приміщенні Гадяцької міської ради відбулось проведення семінару щодо приєднання до міста обласного значення Гадяча та створення Гадяцької ОТГ.


В рамках проекту «Пульс», який реалізовує Асоціація міст України за підтримки USAID, у семінарі взяли участь регіональні консультанти Асоціації міст України: з юридичних питань Полупан О.А., з бюджетних питань у Полтавській області Саідова А.С., з питань комунікації Правденко О.І.; голова Вельбівської сільської ради Койло А.М., голова Біленченківської сільської ради Нікітенко С.О., начальник фінансового управління Гадяцької міської ради Бабенко А.Л., працівники міськвиконкому та ЗМІ.

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Нестеренко Володимир Олександрович, який повідомив про те, що з 01 травня 2018 року вступив у дію Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення»» (№6466). Тому на сьогодні постало питання обговорення перспективи створення Гадяцької ОТГ. Керуючись Законом України №6466 16 травня 2018 року рішенням 33 сесією міської ради прийнято звернення до Біленченківської та Вельбівської сільських рад щодо приєднання до м. Гадяч, як міста обласного значення та створення Гадяцької міської об′єднаної територіальної громади.

Присутні переглянули презентацію слайдів «Добровільне приєднання громад до міст обласного значення» з роз’ясненням покрокового процесу та переваг об’єднання громад.

В ході виступу міський голова Нестеренко В.О. зазначив основні взаємовигідні для всіх сторін об’єднання моменти. Механізм децентралізаційної реформи діє вже четвертий рік поспіль. За цей час у Полтавській області вже створено 20 об’єднаних громад, до перспективного плану включено ще 28. Однією з переваг децентралізації є можливість отримання цільової інфраструктурної субвенції на розвиток населеного пункту, який приймає участь в об’єднанні.

В обговоренні питання приєднання взяли участь сільські голови та представники Біленченківської та Вельбівської сільських рад.

-->