лип
21
2011

Інформація про підсумки роботи із зверненням громадян за І півріччя 2011 р.

Додаток

до рішення виконкому міської ради

21.07.2011 № 155-1

Інформація

про підсумки роботи із зверненням громадян за І півріччя 2011 року

Одним із основних напрямків діяльності Гадяцької міської ради, виконавчого комітету є забезпечення реалізації конституційного права громадян на звернення, відновлення порушених прав і їх законних інтересів. Звернення громадян до виконкому міської ради відіграють особливу роль у забезпеченні постійного зв’язку між міською радою та громадянами, вирішення важливих проблем як окремої людини так і громади міста, реалізації конституційних прав і свобод людини і громадянина. Робота із зверненнями громадян в міськвиконкомі проводиться відповідно до Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та плану заходів міськвиконкому, затверджених на виконання вищезгаданого Указу.

Стан роботи із зверненнями громадян розглядається на засіданнях виконкому міської ради двічі на рік (січень, липень), за підсумками яких приймаються відповідні рішення.

За І півріччя 2011 року до міськвиконкому надійшло 287 звернень, в тому числі:

письмових – 178

на особистому прийомі – 109

У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість звернень збільшилась на 66 ( письмових на 42, на особистому прийомі на 24).

Звернення громадян мають різноманітний характер, але серед основних питань, що порушують громадяни, чільне місце займають питання соціального захисту, які становлять 58,9 % усіх звернень. Це заяви з проханням надати допомогу на лікування, придбання ліків (169). Значна кількість звернень надійшла з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, благоустрою міста – 65 (22,6%), зокрема про відновлення тепло- та водопостачання, ремонт житлового фонду, внутрішніх та зовнішніх інженерних мереж, ремонт доріг, про відлов бродячих собак, про якість наданих комунальних послуг та їх нарахування. З питань поліпшення житлових умов – 2,8%, забезпечення законності – 5,2%, інших – 10,5%.

Близько 83% від загальної кількості звернень вирішено позитивно, іншим заявникам надані аргументовані роз'яснення.

За І півріччя 2011 року надійшло:

- 20 колективних заяв, що на 2 менше, ніж за відповідний період минулого року ( з них 3 до органів вищого рівня).

Повторні звернення впродовж зазначеного періоду до міськвиконкому надходили від гр. Крата М.В. про незадовільний екологічний та санітарний стан сміттєзвалища. Залишку нерозглянутих звернень громадян на кінець звітного періоду немає. Всі звернення, в основному, вирішуються в термін згідно чинного законодавства. Усі пропозиції, заяви, скарги, що надійшли приймались і реєструвались у день їх надходження на реєстраційно-контрольних картках, а також у Журналі реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

Протягом І півріччя 2011 року дещо збільшилось надходжень звернень громадян до органів вищого рівня їх надійшло – 16 (у І півріччі 2010 року – 6, +10:

- колективних звернень в РДА – 3

- звернень громадян в РДА– 13

з яких:

звернень в Секретаріат Президента – 2

- Міністерство ЖКГ – 1

- Народний депутат України – 1

- Обласна рада – 1

- районна рада – 2

На додатковому контролі в керівництва райдержадміністрації перебуває 1 колективне звернення жителів вулиці Н.Грунь про будівництво пішохідної доріжки.

Рішенням виконкому міської ради № 305-1 від 16.12.2010 затверджений графік прийому громадян у виконкомі міської ради на 2011 рік. На інформаційному стенді в приміщенні міської ради розміщена відповідна інформація.

На особистому прийомі прийнято 109 осіб, в тому числі:

Харлан М.М. – 49

Савченко Т.М. – 29

Нестеренко В.О. – 2

Безух О.І. – 15

Гусак І.М. – 10

При міськвиконкомі працює громадська приймальня з метою надання практичної допомоги пенсіонерам, інвалідам війни та праці, малозабезпеченим громадянам, суб'єктам підприємницької діяльності з юридичних та економічних питань. До громадської приймальні звернулося 39 осіб.

Для вирішення пропозицій, критичних зауважень та скарг громадян в міськвиконкомі проведено 3 виробничі наради. Проводяться особисті звітування керівників комунальних підприємств міста щодо розгляду звернень громадян на підприємствах.

Для покращення роботи із зверненнями громадян, усунення причин, що їх породжують, систематично аналізується та узагальнюється стан роботи з ними.

Затверджений Порядок та графік виїзних прийомів громадян міським головою та першим заступником, заступником міського голови на 2011 рік (рішення № 287-1 від 16.12.2010) та Порядок організації та проведення особистого прийому громадян у виконкомі міської ради (рішення № 4-1 від 23.01.2008).

З метою поліпшення роботи із зверненнями громадян, зменшення кількості звернень до органів вищого рівня, які належать виключно до компетенції органу місцевого самоврядування та з метою забезпечення законних вимог громадян з обмеженими можливостями в міській раді працює постійно діюча пряма телефонна лінія, графік роботи якої затверджено розпорядженням міського голови № 357-р від 16.07.2008. До громадської приймальні звернулась гр. Сендецька А.П. про відновлення роботи радіо.

В засобах масової інформації (зокрема, в газеті «Гадяцький вісник») висвітлюються узагальнені матеріали про організацію роботи із зверненнями громадян.

Секретар виконкому І.М.Гусак

-->