вер
6
2017

Гадяцька гімназія ім. Олени Пчілки – переможець Всеукраїнського проекту мовних таборів GoCamp-2017

GoCamps – це нове покоління мовних дитячих таборів на базі українських шкіл із залученням іноземних волонтерів. Спеціальна програма навчання в таборах розроблена спільно з U.S. Embassy Kyiv Ukraine та British Council Ukraine за новітніми методиками. Участь у конкурсі передбачає виконання трьох креативних завдань: презентацію навчального закладу, описи школи та населеного пункту як українською, так і англійською мовами, – над виконанням яких працювали Бутко В.В., Мироненко Т.Л. та Шаманська О.І.

За результатами проробленої роботи з 21 по 31 серпня Гадяцька гімназія ім. Олени Пчілки приймала гостей – двох волонтерів Всеукраїнського проекту мовних таборів GoCamp-2017 Томаса Ротрока та Ліан Пасіміо. За давньою українською традицією директор гімназії Смірнова Т.Ю. вручила коровай. А потім було свято зустрічі: лунали пісні, учасники театрального гуртка Гадяцького районного будинку дитячої та юнацької творчості, учні 10 класу Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки (керівник Мишаченко Л.О.), виконали літературно-музичну композицію «Україна – це дитина», на англійській мові прозвучала розповідь про музей Олени Пчілки. А далі була родзинка дійства – знайомство, яке відбулось шляхом виконання інтерактивної вправи, що була тісно пов’язана з іменем славетної землячки Олени Пчілки. Адже, як і бджілки-трудівниці, гімназисти прагнуть стати символом сумлінності. Тому, взявши в руки зображення бджілки, учителі та школярі сказали, що вони очікують від занять та знайомства із волонтерами з США.

Кожен день був цікавим та неповторним, а після табору гімназисти продовжували удосконалювати англійську мову, подорожуючи цікавими місцями Гадяча та Гадяччини. Дружня атмосфера, бажання подолати мовний бар’єр, тісна співпраця були тією рушійною силою, що допомогла учням не лише потоваришувати з носіями мови, а й удосконалити комунікативні вміння. Волонтери разом з гімназистами відвідали Полтаву та Великі Сорочинці.

Для підведення підсумків участі Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки у Всеукраїнському проекті мовних таборів GoCamp-2017 у закладі за участю волонтерів Томаса та Ліан проведено конференцію «Освіта в Україні і США: спільне та відмінне». Заступник директора з навчально-виховної роботи Бутко В.В. розповіла про досвід міжнародної діяльності навчального закладу: адже у гімназії до цього року працювали: 2 волонтери зі США, заклад відвідав директор Корпусу Миру США Карел Век, 4 учні протягом навчального року навчалися у США, а вчитель англійської мови Крат Н.О. проходила там стажування, гімназія двічі ставала переможцем проектів фундації ПАУСІ, тому діти мали змогу відвідати Польщу. На конференції учителі дізнались, у чому особливості системи освіти США, які є традиції в школах, з якими проблемами стикаються випускники коледжів та як розмір зарплатні американця залежить від його диплому. Спілкування було цікавим та корисним. Конференція сприяла процесу розвитку контактів, було виокремлено форми спільної діяльності у майбутньому, які включають в себе обмін інформацією, вироблення єдиної стратегії взаємодії.

Педагогічний колектив Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки висловив подяку Томасу Ротроку та Ліан Пасіміо за професіоналізм та ініціативу, виявлені під час роботи у мовному таборі GoCamp-2017, формування комунікативної компетентності та лідерських якостей, сприяння розвитку життєвих умінь, обміну культурними цінностями та розширенню світогляду гімназистів. Вони були нагороджені дипломами закладу та отримали на згадку пам’ятні сувеніри.

Девіз організації Global Office «Хочеш змінити світ, надихай дітей» є надзвичайно актуальним у наш час, адже 30 вихованців гімназії під час канікул із великим задоволенням стали учасниками національного проекту, у результаті якого вони отримали більше можливостей стати лідерами, будувати успішну кар’єру, спілкуватися без бар’єрів з усім світом. Віримо, що GoCamp змінить життя цілого покоління українців.

-->