квіт
19
2017

Фахівці Гадяцького бюро допомогли встановити факт народження дитини на тимчасово окупованій території України

До Гадяцького бюро правової допомоги звернулася особа С. з проханням допомогти у вирішенні питання встановлення факту народження внучки на тимчасово окупованій території України.

Клієнтка розповіла, що їй було відмовлено у реєстрації народження дитини у відділі ДРАЦС за правилами ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Відсутність свідоцтва про народження відповідного зразка створює перешкоди та робить неможливим вільне перетинання для дитини тимчасового кордону з АРК та порушує гарантовану державою свободу пересування.

Згідно зі ст. 2571 Цивільного процесуального кодексу України заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Статтею 257 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Фахівець бюро Ірина Калініченко роз’яснила заявниці, які документи необхідно для цього зібрати та підготувала до суду заяву про встановлення факту народження дитини в порядку ст. 2571 ЦПК України.

Завдяки професійним діям керівника бюро та об’єктивного і неупередженого підходу суду до вирішення справи, рішенням Гадяцького районної суду Полтавської області від 28 березня 2017 року, встановлено факт народження внучки заявниці на тимчасово окупованій території України. На даний час клієнтка вже отримала свідоцтво про народження дитини встановленого зразка.

Таким чином, реалізовані та офіційно захищені законні права та інтереси, дитини, яка народилася на території України, що відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» є тимчасово окупованою.

Нагадуємо, що кожен може отримати безоплатну правову допомогу та скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України, звернувшись до Гадяцького бюро правової допомоги за адресою: м. Гадяч, вул. Шевченка, 5 (2 поверх), номер телефону (05354) 3-25-05, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).

-->