вер
14
2011

День міста 2011

68 річницю визволення міста Гадяча від фашистських загарбників та День міста гадячани святкували 11 вересня 2011 року.

Яскравим розмаїттям квітів зустрічала міська рада ветеранів Великої Вітчизняної війни та дітей війни, які дуже повільно «поспішали» на урочистості з нагоди річниці визволення Гадяча від фашистів.

Все менше ветеранів збирається на святі, все білішими стають їх скроні, все сумнішими – очі…

Неохоче згадують вони тяжкі роки Великої Вітчизняної війни, але про бойових товаришів можуть розповідати довго і захопливо.

Зійшлися ветерани, стих «малиновий» передзвін орденів та медалей і зі словами вдячності і поваги звернулася до присутніх міський голова Тетяна Савченко.

Говорила про історію визволення, про подвиг визволителів рідного Гадяча і щиро, зі сльозами на очах дякувала присутнім та бажала їм ще довгих і благополучних років життя під мирним небом.

Щирі і сердечні вітання від голови Гадяцької райдержадміністрації В. Беседи та голови Гадяцької районної ради О. Міняйла присутнім передав заступник голови Гадяцької РДА Олег Березенко.

Зі словами вдячності визволителям та побажанням міцного здоров’я і благополуччя подарували ветеранам короваї депутат міського ради Павло Дяченко та депутат районної ради Віктор Оробей (представники партії «Сильна Україна»).

Вітання військового комісара Геннадія Розколотька і голови районної ради ветеранів Дмитра Дмитровича Довгаленка вдячно приймали ветерани.

Пам’ять визволителів, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни, в мирний час і померлих за останній рік всі присутні вшанували хвилиною мовчання.

Бальзамом на розтривожені душі ветеранів став чудовий душевний концерт, подарований присутнім самодіяльними митцями ансамблю «Надвечір’я» Гадяцького районного будинку культури.

По закінченню концерту працівники міськвиконкому вручили квіти кожному ветерану і після святкової ходи, під звуки духового оркестру квіти були покладені біля меморіалу «Слави» та інших пам’ятників визволителям у міському парку «Перемога».

Гостинна господиня свята міський голова Т. Савченко запросила всіх присутніх посмакувати «солдацькою кашею».

Ще довго линули з їдальні училища культури ім.. І.П. Котляревського вітання ветеранам та від ветеранів, а також фронтові пісні та пісні про війну. «Я люблю тебя жизнь…» особливо проникливо звучало з вуст ветеранів.

Святкування закінчилося, ветеранів розвезли по домівках, але в душі кожного свято продовжилося.

Програмою святкового дня було передбачено продовження урочистостей на центральній площі міста – Соборній.

Надзвичайно цікава виставка квітів, неперевершені роботи майстрів вишивки Тетяни Рудько та Ганни Бенди, різноманітні вироби учнів Будинку дитячої та юнацької творчості, виставка робіт керівника Гадяцької дитячої музичної школи Людмили Скрипки викликали захоплення гостей свята Дня міста Гадяча.

О 18-00 годині розпочалась урочиста частина свята внесенням прапора міста Гадяча та виконанням гімну міста.

Вітали всіх присутніх: міський голова Т. Савченко, голова Гадяцької райдержадміністрації В. Беседа та голова Гадяцької районної ради

О. Міняйло. Останні вручили почесні грамоти та премії працівникам нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.

Відбувся традиційний парад першокласників. Кожному класу і кожному учневі від міської ради було вручено подарунки. А першокласники намалювали і написали свої мрії та за допомогою кульок відпустили їх у небесну синь, щоб збулися.

Першим почесним знаком «За заслуги перед містом Гадяч» нагороджений депутат міської ради, Почесний громадянин міста Гадяча Брикін Микола Михайлович.

Подяки за сумлінну працю і премії отримали працівники комунальних підприємств міста.

Урочиста частина свята закінчилася і свою пісенну творчість подарували гадячанам фольклорно-етнографічний ансамбль «Миргородські парубки» та молоді таланти міста.

Святковий салют перевершив всі сподівання гадячан та гостей міста, за нього щира вдячність спонсору свята ПП Кузьменку О.

Навіть по закінченню свята після 23-00 год., святкуючи розходилися неохоче, жваво обговорювали святкове дійство і трішки шкодували, що попереду робочий, а не вихідний день.

-->