Ласкаво просимо!

Щире вітання з "найукраїнішої" України! Так назвала рідний Гадяч Леся Українка, так може сказати зараз кожен житель, кожен гість міста. Невелике місто, районний центр, яке має велику і величну історію, працює і розвивається сьогодні, долаючи труднощі. Сучасний Гадяч - місто нафтовиків і газовиків. Навколо міста розташовані нафто- і газодобувні промисли, газопереробні підприємства. Інфраструктура міста тісно пов'язана з нафтогазовим комплексом. Як міський голова, я всі свої зусилля спрямовую для блага жителів, для їх гідного життя та праці на рідній землі. Запрошую до співпраці всіх, хто зацікавлений у розвитку взаємовигідного бізнесу, вкладання коштів у розвиток виробництва й інфраструктури міста з метою отримання стабільного прибутку. Сподіваюсь, що наші зустрічі в майбутньому сповнять Вас відчуттям надійності і стабільності партнерства. Щиро зичу усім добробуту, міцного здоров'я, успіху, взаєморозуміння і взаємоповаги.

З щирою повагою,

міський голова Володимир Нестеренко

трав
12
2017

До Дня Європи в Україні

Свято та його історія

День Європи - це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах, свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також щорічно в Україні у третю суботу травня з 2003 року.

В Європі також є свято з аналогічною назвою, яке відзначається 9 травня. Воно вважається Днем народження Європейського Союзу. Саме у цей день у 1950 році міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив із закликом до об’єднання післявоєнних європейських держав для їх розвитку та добробуту в майбутньому. Промова політика стала першим кроком на шляху до об’єднаної Європи. Європейський Союз затвердив 9 травня як День Європи на саміті в Мілані 1985 р., вирішивши увічнити день проголошення Декларації Шумана.

З 1997-1998 рр. до святкування Дня Європи залучилися країни-кандидати на членство в ЄС. У цих країнах святкові заходи, які проходять у рамках Дня Європи, вже мають певне політичне забарвлення і спрямовані на формування громадської думки стосовно підтримки державної політики вступу до Європейського Союзу. Головною подією в рамках святкування Дня Європи у більшості країн є культурно-розважальна програма, яка в різних країнах має форму художнього шоу, гала-концерту або карнавалу і проходить на центральній вулиці (площі) столиці. Участь у концертних заходах беруть як місцеві художні колективи та актори, так і запрошені з країн-членів ЄС. Головними організаторами святкових заходів виступають делегації ЄК та інформаційні центри ЄС у країнах-кандидатах. Державні органи влади, громадські та неурядові організації надають сприяння у проведенні Дня Європи.

Україна та День Європи

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі було започатковано «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

В Указі Президента зазначено, що враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію, Президент постановляє 3 пункти:

1. Установити в Україні День Європи, який відзначати щорічно у третю суботу травня.

2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним адміністраціям забезпечити здійснення заходів щодо організації та проведення в Україні Дня Європи.

3. Державному комітету телебачення і радіомовлення України разом з Міністерством закордонних справ України забезпечити висвітлення у засобах масової інформації здійснення заходів, пов'язаних з організацією та проведенням в Україні Дня Європи.

У День Європи жителі Україні відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. В 1887 році в Закарпатті в Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси був встановлений двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Дні Європи в України - це прекрасна можливість дізнатися найцікавіше про Європейський Союз та його відносини з Україною, познайомитися з культурою європейських країн, зустрітися з цікавими людьми, обговорити питання сьогодення та отримати по-справжньому незабутні враження.

День Європи є ще однією нагодою для українців нагадати іншим і підтвердити, що українці – європейська нація. За час, що минув від першого Дня Європи в Україні, це свято стало настільки популярним у країні, що його без перебільшення можна назвати частиною сучасного формування національної самобутності українців.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

• формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

• ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;

• популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;

• залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

трав
11
2017

Урочисте підняття прапорів України та Євросоюзу з нагоди схвалення безвізового режиму для українців

Сьогодні Рада Міністрів ЄС ухвалила рішення щодо скасування візових вимог для громадян України.

З цієї нагоди у м. Гадяч виконавчим комітетом міської ради спільно з райдержадміністрацією проведено урочисте підняття Державного Прапора України та прапора Європейського Союзу. Церемонію супроводжували Національний гімн України та Гімн Євросоюзу.

У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, військовослужбовці, учні загальноосвітніх шкіл, жителі та гості міста.

Про скликання двадцятої сесії Гадяцької міської ради сьомого скликання

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

10 травня 2017 року № 90 - р

Про скликання двадцятої сесії Гадяцької міської ради сьомого скликання

Докладніше »

трав
10
2017

Відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У Гадячі відзначили День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 та 9 травня у м. Гадяч відбулося святкування Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Розпочалися заходи 8 травня з тематичного концерту «В піснях і пам'ять, і надія», що пройшов у кіноконцертному залі «Дружба».

9 травня традиційно відбувся урочистий мітинг з нагоди 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У заходах взяли участь ветерани Другої світової війни, учасники АТО, представники влади міста і району, трудові колективи підприємств, установ, організацій, учні загальноосвітніх шкіл, студентська молодь, жителі та гості міста.

Звертаючись до присутніх учасників бойових дій та громади перший заступник міського голови Г.М. Дроботя привітав усіх зі святом, висловив щиру вдячність ветеранам за Велику Перемогу та побажав присутнім міцного здоров'я, злагоди, добра, благополуччя, мирного неба та довгих років життя.

Цього дня на адресу ветеранів та мешканців міста прозвучали щирі слова вітання також і від районного військового комісара М. Овчаренка, голови районної державної адміністрації О. Матюшенка, голови районної ради ветеранів І. Бережного, благочинного Гадяцького району протоієрея Ігоря Цебенка та настоятеля Свято-Михайлівської церкви протоієрея Олега Пограничного.

Присутні вшанували пам'ять про загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу Слави у міському парку, пам’ятника генерал-лейтенанту П.П. Корзуну, братських могил на міському кладовищі та пям’яного знаку в Гончарному яру закатованим гадячанам в часи Другої світової війни.

Закінчились урочистості частуванням ветеранів Другої світової війни смачною «фронтовою» кашею.

трав
10
2017

Штормове попередження

За повідомленням Полтавського обласного центру з гідрометеорології 10-11 травня на поверхні ґрунту по території Полтавської області очікуються заморозки, 11 травня і в повітрі 0-5 морозу.

10-12 травня на території Полтавської області очікується висока V – класу пожежна небезпека.