Ласкаво просимо!

Щире вітання з "найукраїнішої" України! Так назвала рідний Гадяч Леся Українка, так може сказати зараз кожен житель, кожен гість міста. Невелике місто, районний центр, яке має велику і величну історію, працює і розвивається сьогодні, долаючи труднощі. Сучасний Гадяч - місто нафтовиків і газовиків. Навколо міста розташовані нафто- і газодобувні промисли, газопереробні підприємства. Інфраструктура міста тісно пов'язана з нафтогазовим комплексом. Як міський голова, я всі свої зусилля спрямовую для блага жителів, для їх гідного життя та праці на рідній землі. Запрошую до співпраці всіх, хто зацікавлений у розвитку взаємовигідного бізнесу, вкладання коштів у розвиток виробництва й інфраструктури міста з метою отримання стабільного прибутку. Сподіваюсь, що наші зустрічі в майбутньому сповнять Вас відчуттям надійності і стабільності партнерства. Щиро зичу усім добробуту, міцного здоров'я, успіху, взаєморозуміння і взаємоповаги.

З щирою повагою,

міський голова Володимир Нестеренко

черв
15
2017

Проведено тренінг з підготовки учнів-медіаторів шкільних служб розв’язання конфліктів

З 12 по 14 червня 2017 року у Гадяцькій гімназії ім. Олени Пчілки проведено тренінг для учнів 7-9 класів навчальних закладів м. Гадяча та Сергіївської ОТГ Гадяцького району з підготовки учнів-медіаторів шкільних служб розв’язання конфліктів, тренер – практичний психолог Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки Литвиненко О.С.

За результатами заходу підготовлено 11 учнів-медіаторів шкільних служб вирішення конфліктів.

Соціальне середовище загальноосвітнього навчального закладу нагадує нам живий організм, що росте, розвивається і вдосконалюється. Будь-який розвиток дуже часто відбувається в процесі зіткнення суперечностей і не може бути безконфліктним. Прояви конфліктів ми щодня спостерігаємо як у побутовому, так і професійному середовищі. Питання їх вирішення в школі залишається і сьогодні дуже актуальним.

На нашу думку, саме діти підліткового віку (13-15 років) гостро відчувають потребу у допомозі при вирішенні суперечливих питань, однак ця допомога має бути не нав’язливою, а природною, враховуючи специфіку такого віку, оскільки все, що пропонується дорослими сприймається як «вороже» і не обов’язкове.

Вважаємо, що цій категорії учнів потрібно більше уваги приділяти формуванню навичок стратегії залагодження конфліктів шляхом співробітництва, тобто конструктивним шляхом. Це сприятиме створенню якісно нових стосунків, нового бачення і підходу до вирішення конфлікту не з позиції сили, а з позиції врахування інтересів обох сторін. Адже, як відомо, у виникненні суперечностей задіяна не лише одна сторона, інакше конфлікту б не було.

Відновний підхід у вирішенні будь-яких суперечностей, зазвичай, демонструє позитивний результат. Поєднання такого підходу і позиції «рівний-рівному» складає основу медіації однолітків.

За результатами тренінгу учасникам вручено сертифікати відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради, міського методичного кабінету, які вручив завідувач ММК Майборода С.М.

Висловлюємо подяку колективу Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки, а особливо практичному психологу Литвиненку О.С., за підготовку та організацію тренінгу з підготовки учнів-медіаторів шкільної служби розв’язання конфліктів.

Підготував: С.М. Майборода

черв
15
2017

Навчальний тренінг в м. Гадяч за підтримки Міністерства культури України

В Гадячі планується запровадження громадського бюджету (бюджету участі) як результат дводенного навчального тренінгу в м. Гадяч за підтримки Міністерства культури України

7-8 червня 2017 року в місті відбувся навчальний тренінг, на якому визначено напрямки розвитку культури та туризму міста та напрацьовано навички формування проектів громадського бюджету (бюджету участі).

Бюджет участі – це інструмент прямої демократії, за допомогою якого громадяни беруть участь у прийнятті рішень щодо розподілу бюджетних коштів.

Захід відбувся в рамках проекту Міністерства культури України «Пілотні культурні ініціативи для локальних змін». Розумно, зважено, професійно попрацював з громадою міжнародний експерт з питань культурної політики Witek Hebanowski.

Witek Hebanowski – міжнародний експерт, президент The other Space Foundation, програмний директор The Multicultural Center in Warsaw (Польща). Найвідомішими його проектами є запровадження бюджету участі в містечку Марнеулі (Грузія) та організація міжнародного фестивалю OneCaucasus за участі волонтерів з усього світу, який покликаний об'єднати молодь Грузії.

Два дні активні містяни вчилися, як зробити місто Гадяч привабливішим, втілюючи громадські проекти.

Підсумкова конференція по завершенню навчання продемонструвала результат дводенної праці представників органів місцевого самоврядування, закладів освіти та культури, громадських активістів та підприємців міста.

Результатами роботи стали:

1. Напрацювання проблем та візій розвитку культури та туризму до 2022 року

2. Формування 4-х локальних проектів, направлених на розвиток культури та туризму, а саме:

- Дослідження міста. Інтерв'ювання. Робоча група: Катерина Кувшинова, Ірина Орлова, Едмунд Палермо

- Створення загальноміського дитячого майданчика за участі дітей та громади (партисипація). Робоча група: Антон Шульга, Ольга Храпач, Андрій Шелих, Наталія Конотопова

- Розробка міждисциплінарної навчальної програми для студентів коледжу культури та мистецтв ім. І.П. Котляревського. Робоча група: Ольга Житченко, Оксана Кисіль, Олена Полтавець, Жанна Могильник, Ярослав Насменчук

- “Гадяч: місто-сад”. Робоча група: Завора Ольга, Руслана Шаманська, Анатолій Дементій, Іван Підгайний

- Запровадження бюджету участі в м. Гадяч. Робоча група: Алла Бабенко, Світлана Куришко, Геннадій Дроботя, Наталія Панкова

Втілення в реальність проекту «Гадяч – місто-сад» зробить наше місто більш екологічним та комфортним для проживання, а команда з планування дитячого майданчика на Заярі презентувала чудовий проект за участі найменших мешканців – дітей шкільного та дошкільного віку.

Представниця громадської організації «Унікальна країна з міста Жмеринки Люба Жерновська поділилася досвідом впровадження бюджету участі у власному місті та допомогла опрацювати власний бюджет участі команді виконавчого комітету Гадяцької міської ради.

Всі проекти, від інтерв'ювання до практичного навчального курсу Гадяцького коледжу культури та мистецтв є реальними та дійсно потрібними, пов'язаними між собою спільною метою – активувати громаду, об'єднати зусилля різних учасників процесу, підвищити ефективність роботи та отримати конкретний результат. Розставивши пріоритети та визначивши напрямки роботи в сфері культури та туризму рідного міста, учасники об'єдналися та дали ефектний старт. Як то кажуть: "В добру путь" дружньому кораблю гетьманської столиці України!

Величезна подяка Міністерству культури України, Гадяцькій міській раді та активній, дієвій, творчій громаді!

черв
14
2017

Благоустрій парку «Перемога» розпочато

Відповідно до Програми економічного та соціального розвитку міста Гадяча на 2017 рік розпочато проведення робіт по реконструкції парку «Перемога» з влаштуванням спортивних майданчиків, прогулянкових та велосипедних доріжок, архітектурних елементів паркової зони.

Про передачу Гадяцькій районній раді у 2018 році субвенцій на утримання об’єктів спільного користування

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

13 червня 2017 року

Про передачу Гадяцькій районній раді у 2018 році субвенцій на утримання об’єктів спільного користування

Докладніше »

Про внесення змін до бюджету міста Гадяч на 2017 рік

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

двадцять перша сесія сьомого скликання

(перше пленарне засідання)

РІШЕННЯ

13 червня 2017 року

Про внесення змін до

бюджету міста Гадяч

на 2017 рік

Докладніше »