Ласкаво просимо!

Щире вітання з "найукраїнішої" України! Так назвала рідний Гадяч Леся Українка, так може сказати зараз кожен житель, кожен гість міста. Невелике місто, районний центр, яке має велику і величну історію, працює і розвивається сьогодні, долаючи труднощі. Сучасний Гадяч - місто нафтовиків і газовиків. Навколо міста розташовані нафто- і газодобувні промисли, газопереробні підприємства. Інфраструктура міста тісно пов'язана з нафтогазовим комплексом. Як міський голова, я всі свої зусилля спрямовую для блага жителів, для їх гідного життя та праці на рідній землі. Запрошую до співпраці всіх, хто зацікавлений у розвитку взаємовигідного бізнесу, вкладання коштів у розвиток виробництва й інфраструктури міста з метою отримання стабільного прибутку. Сподіваюсь, що наші зустрічі в майбутньому сповнять Вас відчуттям надійності і стабільності партнерства. Щиро зичу усім добробуту, міцного здоров'я, успіху, взаєморозуміння і взаємоповаги.

З щирою повагою,

міський голова Володимир Нестеренко

черв
25
2015

Як заощадити на комунальних платежах за допомогою Ощадбанку

Як заощадити на комунальних платежах за допомогою Ощадбанку

У травні почала працювати державна програма енергомодернізації. Її мета - скоротити споживання енергоресурсів та знизити витрати на комунальні послуги.

Як вона працює і що потрібно зробити, щоб отримати компенсацію від держави?

Держава виділяє кошти мешканцям як приватних, так і багатоквартирних будинків, які можна використовувати для:

1) енергомодернізації багатоквартирних будинків – для об’єднань власників багатоквартирних будинків (ОСББ);

2) утеплення приватних будинків, покупки негазових котлів та обладнання для обліку тепла, гарячої та холодної води, радіаторів опалення з терморегуляторами (як у квартирах багатоквартирних будинків, так і в приватних будинках).

Звертаємо Вашу увагу : держава компенсує придбання негазових котлів, матеріалів і устаткування. Робота до цього переліку не входить. Щоб отримати компенсацію, потрібно зробити кілька простих кроків.

ПЕРШИЙ. Оберіть товар (негазований котел, матеріали чи обладнання), необхідний для проведення енергозберігаючих заходів.

ДРУГИЙ. Зберіть пакет документів, необхідний для прийняття рішення по кредиту.

ТРЕТІЙ. Отримайте згоду банку та приступайте до реалізації проекту.

ЧЕТВЕРТИЙ. Зробіть мінімальний внесок і дайте підтвердження в банк.

П’ЯТИЙ. Отримайте кредит і надайте до банку документи, що підтверджують вашу покупку.

ШОСТИЙ. Сума, отримана від держави, буде зарахована для погашення частини вашого кредиту.

При цьому важливо знати, що держава компенсує:

- 20% від загальної суми кредиту, максимум 5 тис. грн., - на купівлю негазових котлів;

- 30% від суми кредиту, максимум 10 тис. грн., - на купівлю енергоефективного обладнання та матеріалів для приватного будинку або для квартир у багатоквартирних будинках;

- 40% від суми кредиту на покупку матеріалів і устаткування, максимум 10 тис. грн. на одну квартиру, - для багатоквартирного будинку.

Наприклад, придбавши на 30 тис. грн. енергозберігаючі вікна, як фізична особа ви можете отримати кредит в Ощадбанку на суму 27 тис. грн. При цьому держава бере на себе 8.1 тис. грн. Кредит надається на термін до 3-х років під 25 % річних.

Чому це вигідно?

Ставши учасником державної програми, ви знижуєте тепловтрати (до 50%), а значить, і витрати на комунальні послуги. Значну частину вартості покупки (від 20% до 40%) компенсує держава. Решта суми кредиту розбита на тривалий термін – так, щоб щомісяця можна було платити прийняту суму. Якщо з’явились кошти на довгострокове погашення, сплачуйте в будь-який день без комісій. Крім того, енергомодернізація житла відчутно підвищує його вартість: за словами експертів з нерухомості, не менше, ніж на 10 %.

Тому, поки ще є час і можливість, є сенс скористатись державною програмою. Головна причина - це вигідно!

Про скликання п’ятдесят третьої сесії Гадяцької міської ради шостого скликання

УКРАЇНА

ГАДЯЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16 червня № 136 - р

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Про скликання п’ятдесят третьої сесії Гадяцької міської ради шостого скликання

Докладніше »

черв
12
2015

Наша мета - зробити місто квітучим

Капітальний ремонт доріг, який проводився за кошти міської ради

Капітальний ремонт вулиці Тельмана
Капітальний ремонт вулиці Лохвицької
Капітальний ремонт вулиці 10 річчя Конституції

Капітальний ремонт вулиці 50 років Жовтня
Капітальний ремонт вулиці Драгоманова

Капітальний ремонт площі Соборної

Поточний ремонт дороги та тротуарних доріжок по вулиці Шевченка

Поточний ремонт вулиці Лесі Українки

Встановлено нові атракціони на дитячому майданчику по вулиці Шевченка

Капітальний ремонт сцени по площі Соборній

Прикрашено місто квітами

Біля монумента "Слави" у міському парку

Біля ресторану "Срібна підкова"

Біля Гадяцької міської ради

Біля Гадяцької районної державної адміністрації

Біля МКП "Комунсервіс"

по вулиці Гетьманській

по площі Соборній

трав
19
2015

Гадяч отримав статус міста обласного значення

Гадяч отримав статус міста обласного значення

13 травня 2015 року ввійде в історію нашого міста, як особлива дата – саме цього дня Верховна Рада України більшістю голосів надала місту Гадяч Полтавської області статус міста обласного значення. До цього в області таких міст було 5, а семе: Полтава, Кременчуг, Комсомольськ, Лубни та Миргород. І ось ми стали шостими. Шлях до цієї події був довгим і непростим. Ще за партійних часів піднімалося це питання тодішнім секретарем РК КПУ Орлом М.Х., пізніше подавалися відповідні документи Клюсом О.В., міським головою Гадяча, в 2003 році я як міський голова також піднімала це питання, та тільки з четвертої спроби було досягнуто мети до якої йшли десятки років. Перші три рази на наші звертання була одна відповідь: не витримується головна умова – треба щоб населення міста налічувало не менш 50 тисяч чоловік.

На початку цього року в інтернеті знайшли інформацію про те, що м. Гола Пристань Херсонської області, при чисельності населення 16 тисяч чоловік в 2014 році стало містом обласного значення, як місто-курорт. І тоді перший заступник міського голови Гадяча Нестеренко В.О. вніс пропозицію ще раз розпочати роботу, по клопотанню перед радами всіх рівнів щодо переведення м. Гадяча з міста районного підпорядкування в місто обласного значення. А це і підготовка різних довідок, розрахунків, листів,

Ця ідея відразу захопила всіх відповідальних працівників міської ради. Працювали всі дружно, готуючи питання на сесію міської ради, де одностайно було прийняте потрібне рішення. Підтримали нас в цьому питанні і депутати Гадяцької районної ради, хоч були серед них і такі, що скептично ставилися до можливості позитивного прийняття рішення в області та у Верховній Раді.

Щоб переконати депутатів обласної ради, яким належало розглянути це питання довелося підготувати їм цілий набір книг, буклетів, висловлювань відомих в Україні людей про Гадяч, як про місто з особливим історичним минулим, як Гетьманську столицю. Цим безпосередньо займався перший заступник міського голови.

На сесії обласної ради довелося бути мені разом з В.О.Нестеренком, переживали, хвилювалися хоч і знали що наші земляки В.М.Беседа та А.Ф.Попельнюх – депутати Полтавської обласної ради попрацювали в площині переконання своїх колег –депутатів, за що їм щиро вдячні. Але на результат голосування вплинуло не тільки це, а і чітка, переконлива позиція голови Полтавської обласної ради Петра Васильовича Ворони. З требуни сесії звертаючись до депутатів облради він наголошував, що повинна бути відновлена історична справедливість, місто, яке на державному рівні визнане Гетьманською столицею, 350 –річчя цієї події відзначали саме в 2013 році, яке має таке славне історичне минуле, громада якого і зараз бореться за підвищення його статусу має його отримати, що це послужить створенню умов для подальшого розвитку і розквіту Гадяча. І результат голосування був навіть неочікуваний, із 72 депутатів за прийняття рішення проголосувало 71. Спасибі Петру Васильовичу за підтримку та віру в гадячан.

Потім був розгляд клопотання облради в Комітеті Верховної ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування – голова Власенко С.В. Доповідав по цьому питанню на засіданні комітету народний депутат по нашому округу Кутовий Т.В., він, до речі, домігся включення його в повістку дня. Говорив, як завжди виважено, зі знанням справи, вболіваючи за інтереси своїх виборців. Його підтримали народні депутати від Полтавщини. Мені, як міському голові, також була надана можливість виступити та відповісти на поставлені членами комітету питання. Скажу відверто - було не легко. Разом зі мною на засіданні були присутні В.О.Нестеренко – перший заступник, який готував документи та В.І.Нижник помічник народного депутата Кутового Т.В. Комітет також прийняв позитивне рішення, запропонувавши внести це питання на розгляд сесії Верховної Ради.

Ми добре розуміли що далі все залежатиме від нашого Народного депутата Т.В. Кутового, від його авторитету в парламенті, від бажання нам допомогти. Він виправдав наші надії і сподівання, через 20 днів після розгляду в Комітеті це питання було включено в повістку дня сесії і проголосовано з позитивним результатом. Щире спасибі Тарасу Вікторовичу за допомогу, він зробив добру справу для гадяцької громади.

Тепер хочу відповісти на питання які мені в світлі цих подій задають: що зміниться для Гадяча, коли стане містом обласного значення?

Перш за все це зовсім інший підхід при формуванні бюджету міста, як доходної так і видаткової його частини.

Після внесених змін в грудні 2014 року до Бюджетного і Податкового кодексу в цьому році в бюджет міста взагалі не зараховується податок з доходів фізичних осіб, з 2016 року 60% цього податку буде надходити до міського бюджету, а це понад 20,0 млн. грн., так як такий податок отримують тільки міста обласного значення. Бюджетні відносини в плані виділення дотацій та субвенцій будуватимуться безпосередньо з обласним бюджетом, що відкриває можливість отримувати їх місту в більших розмірах ніж було до цього.

Покращується інвестиційний клімат для інвесторів, які ми сподіваємося активніше працюватимуть з міською владою в плані будівництва нових підприємств і розвитку діючих, а це додаткові робочі місця. Розширюється самостійність та незалежність міської ради в прийняті рішень. Всі установи, які знаходяться на території міста і раніше фінансувалися з районного бюджету, перейдуть на фінансування з міського і будуть підконтрольні тількі міській раді. Міська рада по делегованих повноваженнях буде підзвітна облдержадміністрації, райдержадміністрації непідзвітна і непідконтрольна. Але не дивлячись на це співпраця з районними органами влади, як з райрадою так і з райдержадміністрацією повинна бути, адже сприятиме розвитку як міської громади так і району вцілому. При проведенні адміністративно-територіальної реформи це безперечно спрацює на збереження Гадяцького району.

Звичайно не всі ті позитивні зміни на які ми розраховуємо відчує громада відразу, потрібен час, підготовлені, високопрофесійні, відповідальні, незаполітизовані кадри, які ці зміни втілюватимуть в життя. Але я впевнена що майбутнє в нашого міста є, воно буде кращим ніж сьогодення, славна історія Гадяча продовжуватиметься молодими та юними гадячанами.

Міський голова Т.М.Савченко

трав
19
2015

Роботи по ремонту доріг продовжуються

Роботи по ремонту доріг продовжуються

Останнім часом в засобах масової інформації надається інформація про початок робіт по ремонту доріг в місті. Підрядником по виконанню цих робіт називають автори заміток тільке Лубенське ШБУ-9, насправді ці роботи виконують дві організації: як зазначалось Лубенське ШБУ-9 та ПП «Океан» з м. Червонозаводське. Прикоро але наші, місцеві шляховики до виконання таких робіт в місті ще не готові, через це і доводиться залучати спеціалістів з інших міст. Проводиться як капітальний так і поточний ремонт доріг в місті виключно за кошти міського бюджету.

З початку сезону освоєно майже 1,5 млн. грн. із них 980,0 тис. грн. на дороги по вул. 10 річчя Конституції, 277 тис. грн. на капремонт вул. 50 років Жовтня та 200 тис. грн. на поточний ремонт вулиць Драгоманова, Шевченка, Соборна, Гетьманська, Лесі Українки.

На здійснення технічного нагляду міська рада заключила договір з КП «Контур».

Міський голова Т.М.Савченко

-->