Ласкаво просимо!

Щире вітання з "найукраїнішої" України! Так назвала рідний Гадяч Леся Українка, так може сказати зараз кожен житель, кожен гість міста. Невелике місто, районний центр, яке має велику і величну історію, працює і розвивається сьогодні, долаючи труднощі. Сучасний Гадяч - місто нафтовиків і газовиків. Навколо міста розташовані нафто- і газодобувні промисли, газопереробні підприємства. Інфраструктура міста тісно пов'язана з нафтогазовим комплексом. Як міський голова, я всі свої зусилля спрямовую для блага жителів, для їх гідного життя та праці на рідній землі. Запрошую до співпраці всіх, хто зацікавлений у розвитку взаємовигідного бізнесу, вкладання коштів у розвиток виробництва й інфраструктури міста з метою отримання стабільного прибутку. Сподіваюсь, що наші зустрічі в майбутньому сповнять Вас відчуттям надійності і стабільності партнерства. Щиро зичу усім добробуту, міцного здоров'я, успіху, взаєморозуміння і взаємоповаги.

З щирою повагою,

міський голова Володимир Нестеренко

серп
3
2015

Громадські слухання про будівництво сортувальної лінії твердих побутових відходів

Гадяцька міська рада повідомляє, що 06.08.2015 року о 15 годині в приміщенні Гадяцької міської ради відбудуться громадські слухання з порядком денним:

1. Про будівництво сортувальної лінії твердих побутових відходів на території міських очисних споруд за адресою: м. Гадяч, вул. Будька, 49.

Міський голова Т.М.Савченко

лип
29
2015

Ремонт доріг міста Гадяч

Поточний ремонт вулиці Героїв Майдану

Поточний ремонт вулиці Гагаріна

Поточний ремонт вулиці Кобилянської

Поточний ремонт вулиці Білохи (Сумська гора)

лип
28
2015

Соціально-економічне становище Гадяцького району та міста Гадяча за січень–червень 2015 року

Соціально-економічне становище Гадяцького району та міста Гадяча за січень–червень 2015 року

Сільське господарство

За січень–червень 2015р. сільськогосподарськими підприємствами району (крім малих) реалізовано на забій 1111,9 т худоби та птиці (у живій вазі), вироблено 24063,9 т молока.

Транспорт

Послугами автомобільного транспорту району (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) за січень–червень 2015р. скористалися 253,8 тис. пасажирів і виконано пасажирську роботу в обсязі 8,7 млн.пас.км.

Доходи населення

Упродовж травня 2015р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати збільшилась на 2,7%, або на 77,0 тис.грн., і на 1 червня 2015р. становила 3,0 млн.грн., що на 33,3% менше показника на початок 2015р. Увесь борг утворено на економічно активних підприємствах.

У січні–травні 2015р. субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 1619 домогосподарствам, що становило 95,2% від загальної кількості домогосподарств, які звернулися за субсидіями, на загальну суму 408,2 тис.грн.

Крім того, 156 домогосподарствам (69,6% із числа тих, які звернулися) було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

У січні–травні 2015р. населенням сплачено за житлово-комунальні послуги, включаючи погашення боргів попередніх періодів, 27499,9 тис.грн., що становило 104,7% нарахованих за цей період сум. Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг на кінець травня 2015р. становила 4202,8 тис.грн.

Ринок праці

Кількість зареєстрованих безробітних на кінець червня 2015р. становила 1,2 тис. осіб і порівняно з кінцем травня 2015р. зменшилася на 7,3%, а порівняно з кінцем червня 2014р. збільшилася на 0,9%. Серед зареєстрованих безробітних жінки становили 65,7%, молодь у віці до 35 років – 40,3%.

За сприяння державної служби зайнятості у січні–червні 2015р. було працевлаштовано 577 осіб, які мали статус безробітного протягом цього періоду, або 22,6% від їх загальної кількості, у тому числі у червні 2015р. – 68 осіб, що на 28,4% менше, ніж у травні поточного року.

Демографічна ситуація

На 1 червня 2015р., за оцінкою, чисельність наявного населення району становила 30023 особи. Упродовж січня–травня 2015р. чисельність населення зменшилась на 200 осіб.

Зменшення чисельності населення відбулось виключно за рахунок природного скорочення (228 осіб), водночас зафіксовано міграційний приріст населення (28 осіб).

Упродовж січня–травня 2015р. зареєстровано 114 живонароджених та 342 померлі особи.

На 1 червня 2015р., за оцінкою, чисельність наявного населення міста становила 24090 осіб. Упродовж січня–травня 2015р. чисельність населення зменшилась на 39 осіб.

Зменшення чисельності населення відбулось виключно за рахунок природного скорочення (54 особи), водночас зафіксовано міграційний приріст населення (15 осіб).

Упродовж січня–травня 2015р. зареєстровано 77 живонароджених та 131 померла особа.

Криміногенна ситуація

За повідомленням прокуратури Полтавської області, протягом січня–червня 2015р. обліковано 348 кримінальних правопорушень, що в 1,9 раза більше, ніж за січень–червень 2014р.

Головне управління статистики у Полтавській області

лип
28
2015

Довідка про реалізацію державної політики

«Про реалізацію механізму державної підтримки населення, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельних кооперативів із впровадження заходів з енергоефективності в житлових будинках»

Питання енергозбереження – це питання національної енергетичної безпеки, яке завжди буде актуальним по всім напрямкам. В умовах сьогодення ощадливе використання паливно-енергетичних ресурсів, заміщення газу альтернативними видами палива та державна підтримка впровадження енергоефективних заходів є надзвичайно важливими для сучасної України.

За оцінками експертів Україна споживає газу більше газу ніж Польша, Бельгія, Чехія, Швеція, Норвегія, Латвія та Естонія разом взяті.

Також за оцінками експертів, 80% житлових будинків потребують ремонту, на шляху від виробника до споживача в системі ЖКГ втрачається до 60% тепла, при чому більша його частина втрачається на рівні споживачів. Загалом через вікна втрачається майже 25% теплопостачання, стіни – 37 % теплопостачання, Комплексна термомодернізація житлових будинків надасть можливість скоротити споживання газу майже на 30%, а втрати теплової енергії – до 50%.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 року №231 « Про внесення змін до постанови КМУ від 1 березня 2010 року № 243» передбачено часткову компенсацію вартості енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредитів, залучених в уповноважених банках на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів з метою впровадження стимулювання об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, до яких належать:

- обладнання та матеріали для облаштування індивідуальних теплових пунктів;

- регулятори теплового потоку за погодними умовами та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;

- вузли обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;

- вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом) для місць загального користування (зокрема, під’їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ);

- матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;

- матеріали та обладнання для модернізації систем освітлення місць загального користування (у тому числі щодо заміни електропроводки, ламп та патронів до них, встановлення автоматичних вимикачів);

Держенергоефективностю України розроблено механізм підтримки об'єднань співвласників багатоквартирних будівель до впровадження заходів з енергозбереження.

Як свідчить провідний європейський досвід, залучення коштів для проведення термомодернізації, санації та заходів з енергозбереження житлового фонду потребує створення відповідального власника житла, сприяння держави у проведенні таких заходів на законодавчому рівні, а також залучення до співпраці кредитних установ.

Перевагою нового механізму є відмова від тривалих, складних та непрозорих механізмів конкурсного відбору (за діючим механізмом профінансовано лише 2 проекти) та створення простого механізму – відшкодування частини суми кредиту, залученого ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження, а саме на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів .

Саме стимулювання до здійснення заходів з енергоефективності у житлових будинках може компенсувати для домогосподарств неминуче зростання витрат на комунальні послуги та енергоносії, внаслідок поступового приведення відповідних цін та тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Це дозволить забезпечити доступність комунальних послуг та попередить енергетичну бідність населення України.

В м. Гадяч наявні сім ОСББ та сім ЖБК. У м. Гадяч проводяться збори голів ОСББ та ЖБК з метою інформування їх по питанню відшкодування частини суми кредитів, залучених в уповноважених банках на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів для утеплення житлових будинків. На даний час оформлено п’ять кредитів населенням Гадяцького району.

Також в Гадяцькому районі тривають роботи з переведення газових котелень загальноосвітніх шкіл району на альтернативні види палива. Здійснюються заходи з енергозбереження щодо заміщення споживання природного газу та скорочення споживання природного газу шляхом модернізації теплогенеруючого обладнання.

Реальне виконання планів по зменшенню споживання природного газу в повному обсязі, повинно забезпечити фактичне скорочення споживання природного газу теплопостачальними підприємствами району.

лип
24
2015

Капітальний ремонт доріжки по вулиці Шевченка, дороги по вулиці Героїв Майдану, поточний ремонт доріг вулиць Будька та Тельмана

Проведено капітальний ремонт доріжок по вулиці Шевченка

Поточний ремонт вулиці Будька

Поточний ремонт вулиці Тельмана

Капітальний ремонт вулиці Героїв Майдану

-->