Ласкаво просимо!

Щире вітання з "найукраїнішої" України! Так назвала рідний Гадяч Леся Українка, так може сказати зараз кожен житель, кожен гість міста. Невелике місто, районний центр, яке має велику і величну історію, працює і розвивається сьогодні, долаючи труднощі. Сучасний Гадяч - місто нафтовиків і газовиків. Навколо міста розташовані нафто- і газодобувні промисли, газопереробні підприємства. Інфраструктура міста тісно пов'язана з нафтогазовим комплексом. Як міський голова, я всі свої зусилля спрямовую для блага жителів, для їх гідного життя та праці на рідній землі. Запрошую до співпраці всіх, хто зацікавлений у розвитку взаємовигідного бізнесу, вкладання коштів у розвиток виробництва й інфраструктури міста з метою отримання стабільного прибутку. Сподіваюсь, що наші зустрічі в майбутньому сповнять Вас відчуттям надійності і стабільності партнерства. Щиро зичу усім добробуту, міцного здоров'я, успіху, взаєморозуміння і взаємоповаги.

З щирою повагою,

міський голова Володимир Нестеренко

груд
2
2016

Штормове попередження

Вночі 3 грудня по місту та області зберігатиметься місцями сильний сніг, місцями хуртовини, місцями пориви вітру 15 20 м/с. Протягом доби 03 грудня по місту та області зберігатиметься на дорогах ожеледиця.

груд
2
2016

Соціально-економічне становище міста Гадяча за січень–жовтень 2016 року

Демографічна ситуація та соціальний захист

Чисельність наявного населення, за оцінкою, на 1 жовтня 2016р. становила 23938 осіб. Упродовж січня–вересня 2016р. чисельність населення зменшилася на 51 особу.

У січні–вересні 2016р. субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 4656 домогосподарствам на загальну суму 1807,8 тис.грн.

Крім того, 22 домогосподарствам було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Доходи населення

Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника (по юриди-чних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівни-ків 10 і більше осіб) за січень–вересень 2016р. становила 4068 грн, що на 36,5% більше, ніж за січень–вересень 2015р., та у 2,8 раза перевищує рівень мінімальної заробітної плати (1450 грн).

Упродовж вересня 2016р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати зменшилась на 9,5%, або на 649,9 тис.грн, і на 1 жовтня 2016р. становила 6210,3 тис.грн, що на 24,3% менше показника на початок 2016р. Увесь борг утворено на економічно активних підприємствах.

Будівництво

У січні–вересні 2016р. у місті прийнято в експлуатацію 891 м2 загальної площі житла, що у 5,6 раза більше проти січня–вересня 2015р.

Зовнішньоекономічна діяльність

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), розміщених у місті, на 1 жовтня 2016р. склав 303,5 тис.дол. США, що на 7,4% менше від обсягу на 1 січня 2016р., та в розрахунку на одну особу населення становив 12,8 дол. США.

Головне управління статистики у Полтавській області
груд
1
2016

Цифра тижня

Четверте місце посів Гадяч серед міст обласного значення за результатами соціально-економічного розвитку за 9 місяців 2016 року. Серед міст обласного значення переможцем стали Горішні Плавні, "срібло" і "бронзу" взяли Полтава та Кременчук, 5- Миргород, 6 - Лубни.

груд
1
2016

Робота адміністративної комісії при виконавчому комітеті міської ради

При виконавчому комітеті Гадяцької міської ради постійно діє адміністративна комісія, яка створена з метою розгляду протоколів про адміністративні правопорушення у межах компетенції, передбаченої статтею 218 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Найчастіше на розгляд надходять протоколи щодо порушення правил благоустрою, правил утримання собак і котів, правил торгівлі, правил торгівлі пивом, алкогольними напоями, доведення неповнолітніх до стану сп'яніння, порушення тиші в громадських містах.

01 грудня відбулося чергове засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Гадяцької міської ради, на якому розглянуто протокол про адміністративне правопорушення за ознаками ст. 183 КУпАП на громадянина Б., який безпідставно викликав працівників поліції. За результатами розгляду справи накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

груд
1
2016

Відбулося чергове засідання виконкому

24 листопада 2016 року відбулось чергове засідання виконавчого комітету Гадяцької міської ради, на якому розглядалося широке коло питань, головними серед яких були: Про стан організації харчування в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста та Про роботу Гадяцького історико-краєзнавчого музею в 2016 році. Проводилося засідання під керівництвом міського голови Нестеренка Володимира Олександровича.

14-те засідання виконавчого комітету Гадяцької міської ради проводилось за активної участі 8 його членів. Одним із головних у порядку денному було питання, з яким перед присутніми виступив начальник відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Бутенко Станіслав Миколайович. Доповідаючи, він звернув увагу присутніх на те, що за звітний період відділом забезпечено організацію повноцінного збалансованого харчування учнів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів відповідно до діючого законодавства. Вартість харчування в дошкільних навчальних закладах для дітей, що не підлягають звільненню від оплати за харчування, здійснюється в розмірі 70% від харчування дитини на один день і становить в середньому по ясельних групах 13,75 грн., по старших групах 18,90 грн. Вартість харчування в загальноосвітніх навчальних закладах встановить 6,00 грн. В навчальних закладах міста безкоштовним харчуванням охоплено 976 дітей пільгових категорій, з них:

- 173 дитини (19,18% від загальної кількості) - в дошкільних навчальних закладах: діти з малозабезпечених сімей, діти, які відвідують санаторні дошкільні групи для дітей з малими й затухаючими формами туберкульозу, діти, що потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, діти- інваліди, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти працівників органів внутрішніх справ та учасників АТО, які загинули під час виконання службових обов’язків або зазнали поранення;

- 803 дитини (39,75%) - в загальноосвітніх навчальних закладах: діти- сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які навчаються в інклюзивних класах, діти, батьки яких загинули або поранені в АТО (1-11 класи) та діти з малозабезпечених сімей (1-4 класи). З метою належної організації харчування дітей в дошкільних навчальних закладах у 2016 році проведено капітальні ремонти харчоблоків в ДНЗ № 2 «Берізка» (156,022 тис. грн.) і в ДНЗ «Веснянка» (276,973 тис. грн.) та заплановано капітальний ремонт в ДНЗ «Первоцвіт».

Інформацію Бутенка С.М. було взято до відома, відповідно до результату голосувань членів виконкому, затверджено проект рішень.

Наступною була доповідь директора Гадяцького історико-краєзнавчого музею Сиротюка В.М. про роботу музею за 2016 рік. Інформуючи з цього приводу, він зупинився на проведеній роботі, а саме за 10 місяців цього року проведено 190 екскурсій, якими охоплено 10050 осіб в тому числі 6 виставок та майстер-класи.

З 5 січня по 20 лютого 2016 року організовано і проведено виставку «Закохана у вишивку». Персональна виставка переселенки із Луганської області Стаценко Наталії.

Велику увагу було приділено підготовці та відзначенню 145-ої річниці від дня народження Лесі Українки. 24 лютого 2016 року для учнів 9-Б класу Гадяцької спеціалізованої школи №2 імені Михайла Драгоманова проведено виховний захід до 145-ї річниці від дня народження Лесі Українки. 25 лютого 2016 року відбувся конкурс читців віршів Лесі Українки серед учнів міських шкіл. Зросла на 205 предметів кількість експонатів музею, що більше на 453 проти відповідного періоду минулого року: в тому числі речових - 841, декоративно-ужиткових - 33, образотворчих - 28, писемних - 44, фото - 136.

До оздоровчого періоду спеціально було підготовлено і відкрито у червні 2016 року виставку: «Авто-авіа легенди», яку з великим захопленням переглянули відпочиваючі у пришкільних оздоровчих таборах та

ДОТ «Горизонт» й «Іскорка». Збільшилась кількість експонатів у відділі природи. Видано буклет «Берегині Драгоманівського роду», підготовлено до випуску новий буклет «Гадяч запрошує», присвяченого відкриттю туристичного маршруту «Лесиними стежками». Протягом року робота музею висвітлювалися на сторінках районних та обласної газет.

Проект рішення з даного питання також було погоджено позитивно.

Відповідно до Положення про комісію з розгляду питань надання матеріальної допомоги населенню міста Гадяч, затвердженого рішенням 4 сесії Гадяцької міської ради сьомого скликання від 14.01.2016 року, враховуючи рекомендації комісії з розгляду питань надання матеріальної допомоги жителям міста Гадяча (протокол № 10 від 24.11.2016 р.) на засіданні виконкому прийняті рішення про надання матеріальної допомоги на лікування незахищеним верствам населення міста Гадяч та які опинилися в скрутних життєвих обставинах на загальну суму 46300 грн.(34 особи).

У числі розглянутих питань на засіданні виконкому:

Про виділення коштів з резервного фонду бюджету м. Гадяч у 2016 році.

Про затвердження поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води Гадяцького виробничого управління житлово-комунального господарства.

Про розгляд подання Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.10.2016 року №01/249-ПВ з попередніми висновками у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку виконавчого комітету Гадяцької міської ради.

Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 12.02.2009 №92-1 «Про затвердження Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків м. Гадяча від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання при відмові від централізованого теплопостачання».

Про надання дозволу ТОВ «БУДСАНТЕХПРОЕКТ» на проведення невід’ємних поліпшень орендованого майна, (нежитлової будівлі-слюсарні) по вулиці Гетьманській, 45-а в м. Гадячі.

Розглянуто та прийнято проекти рішень з питань опіки і піклування, будівництва та решти питань, що передбачалися порядком денним.

-->