Ласкаво просимо!

Щире вітання з "найукраїнішої" України! Так назвала рідний Гадяч Леся Українка, так може сказати зараз кожен житель, кожен гість міста. Невелике місто, районний центр, яке має велику і величну історію, працює і розвивається сьогодні, долаючи труднощі. Сучасний Гадяч - місто нафтовиків і газовиків. Навколо міста розташовані нафто- і газодобувні промисли, газопереробні підприємства. Інфраструктура міста тісно пов'язана з нафтогазовим комплексом. Як міський голова, я всі свої зусилля спрямовую для блага жителів, для їх гідного життя та праці на рідній землі. Запрошую до співпраці всіх, хто зацікавлений у розвитку взаємовигідного бізнесу, вкладання коштів у розвиток виробництва й інфраструктури міста з метою отримання стабільного прибутку. Сподіваюсь, що наші зустрічі в майбутньому сповнять Вас відчуттям надійності і стабільності партнерства. Щиро зичу усім добробуту, міцного здоров'я, успіху, взаєморозуміння і взаємоповаги.

З щирою повагою,

міський голова Володимир Нестеренко

лип
28
2015

Соціально-економічне становище Гадяцького району та міста Гадяча за січень–червень 2015 року

Соціально-економічне становище Гадяцького району та міста Гадяча за січень–червень 2015 року

Сільське господарство

За січень–червень 2015р. сільськогосподарськими підприємствами району (крім малих) реалізовано на забій 1111,9 т худоби та птиці (у живій вазі), вироблено 24063,9 т молока.

Транспорт

Послугами автомобільного транспорту району (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) за січень–червень 2015р. скористалися 253,8 тис. пасажирів і виконано пасажирську роботу в обсязі 8,7 млн.пас.км.

Доходи населення

Упродовж травня 2015р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати збільшилась на 2,7%, або на 77,0 тис.грн., і на 1 червня 2015р. становила 3,0 млн.грн., що на 33,3% менше показника на початок 2015р. Увесь борг утворено на економічно активних підприємствах.

У січні–травні 2015р. субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 1619 домогосподарствам, що становило 95,2% від загальної кількості домогосподарств, які звернулися за субсидіями, на загальну суму 408,2 тис.грн.

Крім того, 156 домогосподарствам (69,6% із числа тих, які звернулися) було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

У січні–травні 2015р. населенням сплачено за житлово-комунальні послуги, включаючи погашення боргів попередніх періодів, 27499,9 тис.грн., що становило 104,7% нарахованих за цей період сум. Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг на кінець травня 2015р. становила 4202,8 тис.грн.

Ринок праці

Кількість зареєстрованих безробітних на кінець червня 2015р. становила 1,2 тис. осіб і порівняно з кінцем травня 2015р. зменшилася на 7,3%, а порівняно з кінцем червня 2014р. збільшилася на 0,9%. Серед зареєстрованих безробітних жінки становили 65,7%, молодь у віці до 35 років – 40,3%.

За сприяння державної служби зайнятості у січні–червні 2015р. було працевлаштовано 577 осіб, які мали статус безробітного протягом цього періоду, або 22,6% від їх загальної кількості, у тому числі у червні 2015р. – 68 осіб, що на 28,4% менше, ніж у травні поточного року.

Демографічна ситуація

На 1 червня 2015р., за оцінкою, чисельність наявного населення району становила 30023 особи. Упродовж січня–травня 2015р. чисельність населення зменшилась на 200 осіб.

Зменшення чисельності населення відбулось виключно за рахунок природного скорочення (228 осіб), водночас зафіксовано міграційний приріст населення (28 осіб).

Упродовж січня–травня 2015р. зареєстровано 114 живонароджених та 342 померлі особи.

На 1 червня 2015р., за оцінкою, чисельність наявного населення міста становила 24090 осіб. Упродовж січня–травня 2015р. чисельність населення зменшилась на 39 осіб.

Зменшення чисельності населення відбулось виключно за рахунок природного скорочення (54 особи), водночас зафіксовано міграційний приріст населення (15 осіб).

Упродовж січня–травня 2015р. зареєстровано 77 живонароджених та 131 померла особа.

Криміногенна ситуація

За повідомленням прокуратури Полтавської області, протягом січня–червня 2015р. обліковано 348 кримінальних правопорушень, що в 1,9 раза більше, ніж за січень–червень 2014р.

Головне управління статистики у Полтавській області

лип
28
2015

Довідка про реалізацію державної політики

«Про реалізацію механізму державної підтримки населення, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельних кооперативів із впровадження заходів з енергоефективності в житлових будинках»

Питання енергозбереження – це питання національної енергетичної безпеки, яке завжди буде актуальним по всім напрямкам. В умовах сьогодення ощадливе використання паливно-енергетичних ресурсів, заміщення газу альтернативними видами палива та державна підтримка впровадження енергоефективних заходів є надзвичайно важливими для сучасної України.

За оцінками експертів Україна споживає газу більше газу ніж Польша, Бельгія, Чехія, Швеція, Норвегія, Латвія та Естонія разом взяті.

Також за оцінками експертів, 80% житлових будинків потребують ремонту, на шляху від виробника до споживача в системі ЖКГ втрачається до 60% тепла, при чому більша його частина втрачається на рівні споживачів. Загалом через вікна втрачається майже 25% теплопостачання, стіни – 37 % теплопостачання, Комплексна термомодернізація житлових будинків надасть можливість скоротити споживання газу майже на 30%, а втрати теплової енергії – до 50%.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 року №231 « Про внесення змін до постанови КМУ від 1 березня 2010 року № 243» передбачено часткову компенсацію вартості енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредитів, залучених в уповноважених банках на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів з метою впровадження стимулювання об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, до яких належать:

- обладнання та матеріали для облаштування індивідуальних теплових пунктів;

- регулятори теплового потоку за погодними умовами та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;

- вузли обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;

- вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом) для місць загального користування (зокрема, під’їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ);

- матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;

- матеріали та обладнання для модернізації систем освітлення місць загального користування (у тому числі щодо заміни електропроводки, ламп та патронів до них, встановлення автоматичних вимикачів);

Держенергоефективностю України розроблено механізм підтримки об'єднань співвласників багатоквартирних будівель до впровадження заходів з енергозбереження.

Як свідчить провідний європейський досвід, залучення коштів для проведення термомодернізації, санації та заходів з енергозбереження житлового фонду потребує створення відповідального власника житла, сприяння держави у проведенні таких заходів на законодавчому рівні, а також залучення до співпраці кредитних установ.

Перевагою нового механізму є відмова від тривалих, складних та непрозорих механізмів конкурсного відбору (за діючим механізмом профінансовано лише 2 проекти) та створення простого механізму – відшкодування частини суми кредиту, залученого ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження, а саме на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів .

Саме стимулювання до здійснення заходів з енергоефективності у житлових будинках може компенсувати для домогосподарств неминуче зростання витрат на комунальні послуги та енергоносії, внаслідок поступового приведення відповідних цін та тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Це дозволить забезпечити доступність комунальних послуг та попередить енергетичну бідність населення України.

В м. Гадяч наявні сім ОСББ та сім ЖБК. У м. Гадяч проводяться збори голів ОСББ та ЖБК з метою інформування їх по питанню відшкодування частини суми кредитів, залучених в уповноважених банках на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів для утеплення житлових будинків. На даний час оформлено п’ять кредитів населенням Гадяцького району.

Також в Гадяцькому районі тривають роботи з переведення газових котелень загальноосвітніх шкіл району на альтернативні види палива. Здійснюються заходи з енергозбереження щодо заміщення споживання природного газу та скорочення споживання природного газу шляхом модернізації теплогенеруючого обладнання.

Реальне виконання планів по зменшенню споживання природного газу в повному обсязі, повинно забезпечити фактичне скорочення споживання природного газу теплопостачальними підприємствами району.

лип
24
2015

Капітальний ремонт доріжки по вулиці Шевченка, дороги по вулиці Героїв Майдану, поточний ремонт доріг вулиць Будька та Тельмана

Проведено капітальний ремонт доріжок по вулиці Шевченка

Поточний ремонт вулиці Будька

Поточний ремонт вулиці Тельмана

Капітальний ремонт вулиці Героїв Майдану

лип
21
2015

Про видатки міського бюджету

За січень-червень міською радою проведено видатків на загальну суму 11600 тис. грн., профінансовано всі заходи передбачені бюджетом на І та ІІ квартал 2015 року.

Особливо звертаю увагу на те, що в першому півріччі 2015 року з міського бюджету виділено на капітальний ремонт доріг в м. Гадяч – 3987,7 тис. грн.,

поточний ремонт доріг в місті – 166,2 тис. грн.

На придбання комп’ютерів, вікон, дверей для дитячих дошкільних закладів – 54,9 тис. грн.

Проведення капремонту харчоблоку в ДНЗ № 9 – 42,4 тис. грн.

Матеріальна допомога учасникам АТО – 140,0 тис. грн.

Матеріальна допомога на поховання – 8,7 тис. грн.

На ремонт денного відділення лікарні – 200,0 тис. грн.

На оздоровлення дітей в пришкільних таборах – 10,0 тис. грн.

На дитячий майданчик придбано новий ігровий комплекс та три малі архітектурні форми – 99,8 тис. грн.

За підсумками першого півріччя 2015 року Гадяцькою міською радою прийнято рішення про внесення змін до міського бюджету на 2015 рік з урахуванням перевиконання дохідної частини загального та спеціального фонду на суму 3402,7 тис. грн.

Додаткові кошти спрямовані:

- на видатки по проведенню робіт, пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг збільшено на 1 мільйон 406 тис. грн., з них: 900,0 тис. грн. - на ремонт доріг міста, 306,0 тис. грн. - на ремонт внутрішньобудинкових доріг та 200,0 тис. грн. - на ремонт тротуарів;

- з метою поглибленого відбору сміття, для зменшення його кількості, яке залишається на сміттєзвалищі, поліпшення екологічної ситуації в районі с. Хітці та Броварки на будівництво сортувальної лінії сміття в м. Гадяч Полтавської області - 700,0 тис. грн.;

- на субвенцію Краснолуцькій сільській раді для будівництва водопроводу - 400,0 тис. грн.;

- по дошкільних закладах освіти збільшено асигнування на 370,0 тис. грн., з них 250,0 тис. грн. - на харчування дітей, 120,0 тис. грн. – на ремонт покрівель та системи опалення;

- придбання холодильника в ДНЗ № 6 «Сонечко» та пральної мащини в ДНЗ № 8 «Первоцвіт»; на заміну вікон, дверей, лінолеума – 50 тис. грн;

- для надання матеріальної допомоги сім'ям учасників АТО - 50,0 тис. грн.;

- для придбання спортивного обладнання та спортивних вуличних тренажерів для міського стадіону «Колос» - 100,0 тис. грн.;

- на виконання міської Програми енергозбереження м. Гадяч на 2015 -2017 роки, для встановлення лічильників обліку тепла на житлові будинки м.Гадяч та повірку вже існуючих лічильників - 265,0 тис. грн.;

- для придбання гірок та ігрових майданчиків, які будуть встановлені на прибудинкових територіях - 34 тис. грн.;

- на субвенцію районній організації інвалідів (для оплати за енергоносії) 25,0 тис. грн.

Завідуюча відділом економіки,

бухгалтерського обліку та звітності С.І.Куришко

лип
3
2015

Перелік питань для розгляду на п’ятдесят третій сесії Гадяцької міської ради шостого скликання від 07 липня 2015 року (друге пленарне засідання).

Перелік

питань для розгляду на п’ятдесят третій сесії Гадяцької міської ради шостого скликання від 07 липня 2015 року (друге пленарне засідання).

1.Про обрання секретаря Гадяцької міської ради.

2. Про внесення змін до міського бюджету на 2015 рік.

3. Про затвердження міської Програми енергозбереження м. Гадяч на 2015-2017 роки.

4. Про затвердження паспорта міської Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2011-2015 роки.

5. Про внесення змін та доповнень до комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців м. Гадяч на 2015 рік.

6, Про затвердження доповнень до паспорта міської Програми розвитку дорожнього руху та його безпеки на території Гадяцької міської ради на 2015-2017 роки.

7 Про затвердження доповнень до паспорта міської Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки м. Гадяч на 2014-2016 р.р.

8 Про передачу на баланс МКП «Комунсервіс» приміщення будівлі готелю по вулиці Драгоманова, 4, прим. 2, в м. Гадяч Полтавської області.

9 Про затвердження акту приймання-передачі службової квартири № 71 по вул. Гагаріна, 88 в м. Гадяч Полтавської області.

10. Про внесення змін в рішення 50 сесії Гадяцької міської ради шостого скликання від 12.03.2015 року.

11 Про виділення коштів з бюджету розвитку міського бюджету для придбання пральної машини в ДНЗ № 8 «Первоцвіт»

12, Про виділення коштів з бюджету розвитку міського бюджету для придбання холодильника в ДНЗ № 6 «Сонечко».

13. Про виділення коштів з бюджету розвитку міського бюджету для придбання спортивного обладнання та спортивних вуличних тренажерів для міського стадіону «Колос».

14. Про виділення коштів з бюджету розвитку міського бюджету для будівництва сортувальної лінії сміття в м. Гадяч Полтавської області.

15. Про виділення коштів з бюджету розвитку міського бюджету субвенції Краснолуцькій сільській раді ля будівництва водопроводу.

16. Про виділення коштів із спеціального фонду міського бюджету КП «Гадяч-житло» для встановлення лічильників на житлових будинках міста.

17. Про виділення коштів МКП «Комунсервіс» з бюджету розвитку міського бюджету для придбання гірки Т-103 на дитячий майданчик.

18. Про виділення коштів КП «Гадяч-житло» з бюджету розвитку міського бюджету для придбання атракціонів та малих архітектурних форм .

19. Про виділення коштів МКП «Комунсервіс» з бюджету розвитку міського бюджету для капітального ремонту сцени на площі Соборній в м. Гадяч Полтавської області.

20. Про виділення коштів з міського бюджету для надання матеріальної допомоги сім’ям учасників АТО.

21. Про виділення коштів КП «Гадяч-житло» з бюджету розвитку міського бюджету на капітальний ремонт внутрішньо будинкових доріг в м. Гадячі

22. Про виділення коштів з бюджету розвитку міського бюджету на реконструкцію топкової та системи опалення приміщення Гадяцької міської ради

23. Про виділення коштів з бюджету розвитку міського бюджету для проведення капітального ремонту тротуарних доріжок на вул.. Шевченко м. Гадяч Полтавської області.

24. Про виділення коштів КП «Гадяч-житло» з бюджету розвитку міського бюджету для встановлення лічильників обліку на житлові будинки м.Гадяч.

25. Про виділення коштів з бюджету розвитку міського бюджету на субвенцію Краснолуцькій сільській раді на будівництво водопроводу.

26. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,0024 га, гр. Оксьому Вячеславу Олександровичу для будівництва та обслуговування індивідуального гаража № 134, за адресою: місто Гадяч, вулиця Тельмана,18-б, землі житлової та громадської забудови.

27. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі площею 0,0634 га, з метою передачі її у спільну часткову власність гр. Помазан Наталії Михайлівні та Гузь Аллі Михайлівні для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, за адресою: місто Гадяч, вулиця Першотравнева,131, землі житлової та громадською забудови.

28. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі площею 0,0774 га, з метою передачі її у власність гр. Крупській Олені Володимирівні для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, за адресою: місто Гадяч, вулиця Коцюбинського,41, землі житлової та громадською забудови.

29. Про надання дозволу гр. Вовк Марії Яківні на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), з метою передачі її у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, за адресою: місто Гадяч, вулиця Миру,2-в, землі житлової та громадської забудови.

30. Про внесення змін в рішення 21 сесії 5 скликання міської ради від 12.03.2008 року ”Про затвердження переліку земельних ділянок несільськогосподарського призначення, які будуть виставлені на продаж, шляхом проведення аукціону, в місті Гадяч”.

31. Про надання дозволу гр. Стрижаку Сергію Івановичу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в користування (на умовах оренди) для будівництва соціального та доступного житла – п’яти поверхового житлового будинку, за адресою: місто Гадяч, вулиця Тельмана,20-г, землі житлової та громадської забудови.

32. Різне.